Karadeniz Pet

Kafes hakkında tavsiyeleriniz?

eyyüp

Yeni Üye
Kafes hakkında tehlikeli bulduğunuz, fazlalık olarak gördüğünüz Veya eksik gördüğünüz şeyler neler?
a765e9f42791b5b95c0cf49b0d34d4f1.jpg
19057d812af68f32548c8ef0356af65f.jpg

Preo_P2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepeden bakınca eninde dar gibi geldi. Kuş çek olduğu için kuyruğu uzun, yatay durduğunda kafese sığmaz. Eğer imkanınız varsa daha büyük ve akıllı yemlik takılabilir bir kafes tavsiye ederim. Tüneklerin ikisi de ahşap olursa daha iyi olur

Tepeden bakınca eninde dar gibi geldi. Kuş çek olduğu için kuyruğu uzun, yatay durduğunda kafese sığmaz. Eğer imkanınız varsa daha büyük ve akıllı yemlik takılabilir bir kafes tavsiye ederim. Tüneklerin ikisi de ahşap olursa daha iyi olur
Bir kafes yapmaya çalışacağım veya kendisine eş aldığımda büyük bir tane kafes almayı düşünüyorum. Aynı kafeste kalmaları sorun çıkartır mı?

Eğer metal işleriyle uğraşmıyorsanız kafes yapmakla da uğraşmayın, pişman olursunuz. Ahşap yapmaya da çalışmayın, temizlik büyük sıkıntı olur.
Hele dişiyi alın yanına koyun, ondan sonra belli olur sıkıntı olup olmayacağı.

Eğer metal işleriyle uğraşmıyorsanız kafes yapmakla da uğraşmayın, pişman olursunuz. Ahşap yapmaya da çalışmayın, temizlik büyük sıkıntı olur.
Hele dişiyi alın yanına koyun, ondan sonra belli olur sıkıntı olup olmayacağı.

Aklımda basit şeyler vardı. Ahşaptan yapmayacağım ama direklerini ahşaptan yapmayı ve demirle destekleyip tel koymayı düşünüyorum. Tabi bunları eşini almaz isem yapacağım. Eğer alırsam direk kafes almayı düşünüyorum

Siz bilirsiniz ama ev ahalisi bu durumdan rahatsız olabilir ve el yapımı kafeslerde temizlik büyük sorun oluyor.

http://naturbird.com/urun/45x35-uretim-kafesi/

Uygun maliyetli olarak bu sadece örnek, başka yerlerden de bu tür kafesleri temin edebilirsiniz. Büyüklük size kalmış. İmkanlar dahilinde düşüneceksiniz ki sonradan keşke kafesi daha büyük veya daha küçük alsaymışım demeyeceksiniz.
Eğer maddiyat sıkıntısı yoksa Hagen veya Fop gibi markaların kafeslerine de bakabilirsiniz.

http://naturbird.com/urun/45x35-uretim-kafesi/

Uygun maliyetli olarak bu sadece örnek, başka yerlerden de bu tür kafesleri temin edebilirsiniz. Büyüklük size kalmış. İmkanlar dahilinde düşüneceksiniz ki sonradan keşke kafesi daha büyük veya daha küçük alsaymışım demeyeceksiniz.
Eğer maddiyat sıkıntısı yoksa Hagen veya Fop gibi markaların kafeslerine de bakabilirsiniz.

Bu tür bir kafesin mağazalardaki fiyatı bu fiyata yakın olur mu? hiç internetle uğraşmayayım

Bu kafesleri mağazalarda bulamazsınız ancak toptancılardan alabilirsiniz. Ben hagen vision s01 kullanıyorum. Maddiyat olarak sıkıntınız yoksa çok güzel bir kafes. Genişlik ve rahatlık bakımından. Ayrıca temizliği de çok kolay.

Bu kafesleri mağazalarda bulamazsınız ancak toptancılardan alabilirsiniz. Ben hagen vision s01 kullanıyorum. Maddiyat olarak sıkıntınız yoksa çok güzel bir kafes. Genişlik ve rahatlık bakımından. Ayrıca temizliği de çok kolay.

Şuan için maddi durumum ona yetmiyor. Toptancı derken nasıl yani?

Şuan için maddi durumum ona yetmiyor. Toptancı derken nasıl yani?
Kafeslerin satıldığı toptancılar oluyor araştırabilirsiniz. Ben bulamamıştım ama bence internetten alması daha mantıklı. Hem ucuz hemde hızlı bi sekilde geliyor.

Kafeslerin satıldığı toptancılar oluyor araştırabilirsiniz. Ben bulamamıştım ama bence internetten alması daha mantıklı. Hem ucuz hemde hızlı bi sekilde geliyor.

Anladım ama büyük ihtimal bulunduğum yerde de yoktur . Teşekkür ederim

Kafese mutlaka kalamar kemiği asın. Mineral block da ekleyebilirsiniz. Tüneklerin ikisininde ahşap olması kuşunuz için daha iyi olur. Tünekleri biraz daha ortalarsanız kuyruğunun telllere çarpıp kırılmasını önlemiş olursunuz suluğuda tüneğe daha yakın tutarsanız kuşunuz için daha rahat olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kafese mutlaka kalamar kemiği asın. Mineral block da ekleyebilirsiniz. Tüneklerin ikisininde ahşap olması kuşunuz için daha iyi olur. Tünekleri biraz daha ortalarsanız kuyruğunun telllere çarpıp kırılmasını önlemiş olursunuz suluğuda tüneğe daha yakın tutarsanız kuşunuz için daha rahat olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Petshopa gidince eksiklerimi tamamlayacağım. Kafes küçük olduğu için tüneklerde pek değişiklik yapamıyorum ama yine de biraz ortalayacağım. Birini plastik birini tahta yapmam, tahta olanın ayaklarına göre biraz ince olması eğer hoşuna gitmezse diye plastik koydum

Geri