Karadeniz Pet

Kafes İçi Yapılan Değişiklikler

Hayal Güç

Paylaşımcı Üye
Herkese merhaba, bugün kuşumun kafesi için bir takım yenilikler yaptım onlardan bahsedeceğim, yanlış veya eksik kalan yerleri söylerseniz sevinirim. Öncelikle tünekler ve salıncak plastikti onları tahtayla değiştirdim. Suluğun ağzı kare olduğu için suyu içmek yerine suya ayaklarını ve kafasını sokuyordu bende bu sebeple dar ağızlı suluk aldım. Gaga taşı vardı fakat kalamar kemiği yoktu onuda temin ettim. Yemi, proteini ve suyuna kattığım vitamini olduğu için almadım fakat onun yerine ballı kraker aldım (Krakerden çok emin değilim..) Oyuncağı yoktu diye toplu çıngıraklı klasik bir oyuncak aldım. (Henüz kafesin içine takmadım dışarıda alışsın diye.) Ve son olarak banyoluğu yoktu fakat petshopta ki görevli bana kış olduğu için şu an banyoluğun çok gerekli olmadığını yazın almamı söyledi ve onun yerine bana bir kuş banyo spreyi verdi (bununla da ilgili fikirlerinizi almak isterim. Bir zararı var mı banyo spreyinin?)

Olabilecek herşeyi almışsın fakat illa eksik bir şey arıyorsan bazı parazitler den koruyucu spreyler var bir kuş ömründe illa bir kere parazitlenir mesela kuluçkadan çıkmış yeni yavrular olur diye duymuştum haftada bir kere sıkışan spreyler var ama alırsan bence bitlenirse sık oraya bir daha gitmemek için alderim yok o zararlı diyorsan enseye damlatılanlar var parazitlenirse onlardan al bir araştır derim onun dışında mutlaka kuş kumu olacak kesin yemine yada dışkı bulamayacak bir yere yemine ise haftada bir kere bir cay kaşığı kadar at o sindirim için

Olabilecek herşeyi almışsın fakat illa eksik bir şey arıyorsan bazı parazitler den koruyucu spreyler var bir kuş ömründe illa bir kere parazitlenir mesela kuluçkadan çıkmış yeni yavrular olur diye duymuştum haftada bir kere sıkışan spreyler var ama alırsan bence bitlenirse sık konuda bir daha gitmemek için alderim yok o zararlı diyorsan enseye damlatılanlar var parazitlenirse onlardan al bir araştır derim onun dışında mutlaka kuş kumu olacak kesin yemine yada dışkı bulamayacak bir yere yemine ise haftada bir kere bir cay kaşığı kadar at o sindirim için
Kuş kumu var yemine karıştırıyorum birde o bahsettiğiniz enseye damlatılan değil fakat normal herkesin kullandığı bit spreyi var. Yalnızca bir sefer sıktım artık kullanmıyorum zararlı olduğu için..

Aklıma birkaç şey geldi yemi etrafa sacmaması için tül kafes tülü lazımsa yuvalık alabilirsin

Herkese merhaba, bugün kuşumun kafesi için bir takım yenilikler yaptım onlardan bahsedeceğim, yanlış veya eksik kalan yerleri söylerseniz sevinirim. Öncelikle tünekler ve salıncak plastikti onları tahtayla değiştirdim. Suluğun ağzı kare olduğu için suyu içmek yerine suya ayaklarını ve kafasını sokuyordu bende bu sebeple dar ağızlı suluk aldım. Gaga taşı vardı fakat kalamar kemiği yoktu onuda temin ettim. Yemi, proteini ve suyuna kattığım vitamini olduğu için almadım fakat onun yerine ballı kraker aldım (Krakerden çok emin değilim..) Oyuncağı yoktu diye toplu çıngıraklı klasik bir oyuncak aldım. (Henüz kafesin içine takmadım dışarıda alışsın diye.) Ve son olarak banyoluğu yoktu fakat petshopta ki görevli bana kış olduğu için şu an banyoluğun çok gerekli olmadığını yazın almamı söyledi ve onun yerine bana bir kuş banyo spreyi verdi (bununla da ilgili fikirlerinizi almak isterim. Bir zararı var mı banyo spreyinin?)
Geniş ağızlı suluklar, temizlik açısından sorun olsa da muhabbet kuşları için daha iyidir. Eğer her gün suyu değiştirebilecek, temizleyebilecekseniz kare ağızlı suluk kullanmanızı tavsiye ederim. Ballı kraker tavsiye etmiyoruz. Çıngıraklı oyuncağı kafese koymamanız iyi olmuş. Banyo spreyi ile ilgili herhangi bir bilgim yok, fotoğrafını paylaşırsanız bakarız. Ancak ılık su koyarak banyoluğu takmanızda herhangi bir sorun olmaz. Su soğumadan çıkarırsanız ve ortam da soğuk değilse sıkıntı yaşamazsınız. Kuş kumunu da yeme karıştırarak değil, ayrı bir yemlik veya kabın içine koyarak verin.

Geniş ağızlı suluklar, temizlik açısından sorun olsa da muhabbet kuşları için daha iyidir. Eğer her gün suyu değiştirebilecek, temizleyebilecekseniz kare ağızlı suluk kullanmanızı tavsiye ederim. Ballı kraker tavsiye etmiyoruz. Çıngıraklı oyuncağı kafese koymamanız iyi olmuş. Banyo spreyi ile ilgili herhangi bir bilgim yok, fotoğrafını paylaşırsanız bakarız. Ancak ılık su koyarak banyoluğu takmanızda herhangi bir sorun olmaz. Su soğumadan çıkarırsanız ve ortam da soğuk değilse sıkıntı yaşamazsınız. Kuş kumunu da yeme karıştırarak değil, ayrı bir yemlik veya kabın içine koyarak verin.
Her gün suyunu değiştiriyorum o sorun olmuyor fakat, suya ayaklarını veya kafasını sokması bile o suyu bir günde kirletmeye yetiyor. Yani resmen içme suyundan eser kalmıyor diyebilirim bu yüzden onu değiştirmem benim açımdan da değil onun hijyeni açısından daha iyi oldu. Ballı krakerden bende çok emin olamadım zaten koyduğumdan beridir o kadar iştahla yiyiyor ki anlatamam. Paketin içinde üç tane vardı, haftada yalnızca bir gün ödül gibi vereyim tamamen bittikten sonra bir daha almayayım. Oyuncağı ne zamandan itibaren kafese takmaya başlıyım yada hiç takmıyım mı bu konuda ne dersiniz? Eğer banyo sorun olmayacaksa en kısa zamanda banyoluğu da alayım. Kumu da başka bir kaba koyacağım. Bu arada banyo spreyi de bu https://www.googleadservices.com/pa...hUKEwjP4M3IxuTYAhXPaVAKHZvgABgQ9aACCD8&adurl=

Bu ürünün sorun oluşturacağını düşünmüyorum. İlk defa gördüm.
Oyuncağı da, kafese koymayın ki dışarıda sizinle daha istekli vakit geçirsin. Bu sayede aranızdaki bağ da güçlenmiş olacaktır.

Her gün suyunu değiştiriyorum o sorun olmuyor fakat, suya ayaklarını veya kafasını sokması bile o suyu bir günde kirletmeye yetiyor. Yani resmen içme suyundan eser kalmıyor diyebilirim bu yüzden onu değiştirmem benim açımdan da değil onun hijyeni açısından daha iyi oldu. Ballı krakerden bende çok emin olamadım zaten koyduğumdan beridir o kadar iştahla yiyiyor ki anlatamam. Paketin içinde üç tane vardı, haftada yalnızca bir gün ödül gibi vereyim tamamen bittikten sonra bir daha almayayım. Oyuncağı ne zamandan itibaren kafese takmaya başlıyım yada hiç takmıyım mı bu konuda ne dersiniz? Eğer banyo sorun olmayacaksa en kısa zamanda banyoluğu da alayım. Kumu da başka bir kaba koyacağım. Bu arada banyo spreyi de bu https://www.googleadservices.com/pa...hUKEwjP4M3IxuTYAhXPaVAKHZvgABgQ9aACCD8&adurl=
Banyo spreyin resmini göremiyorum da tekrar atma şansınız var mı?

şuan da bu yorumunuz da attınız mı peki linki ? İlginçtir ki sadece yorumunuz var link göremiyorum:( Sanırım sorun var.
Allahallah neden acaba? Evet iki link attım. Şimdide fotoğraf attım şu an görürsünüz muhtemelen

Ekli dosyalar

• nature-plan-avian-showers-fresh-kus-banyo-spreyi-400-ml-14897-63-O.jpg
    nature-plan-avian-showers-fresh-kus-banyo-spreyi-400-ml-14897-63-O.jpg
    12.3 KB · Görüntüleme: 6
Yok maalesef bende ilk kez duydum.Merak ettim.Açıklamalarını okudum zarar vericek birşey yok gibi içinde.Ancak fıs fıs olarak değilde banyoluğun tamamını bununla doldurup banyo şeklinde verilmesini tavsiye etmişler.Fıslatmak mı banyo şeklinde kullanmak mı iyi olur bilemedim. Denemek lazım. Diğer sprey ürünlere göre daha zararsız duruyor.

Yok maalesef bende ilk kez duydum.Merak ettim.Açıklamalarını okudum zarar vericek birşey yok gibi içinde.Ancak fıs fıs olarak değilde banyoluğun tamamını bununla doldurup banyo şeklinde verilmesini tavsiye etmişler.Fıslatmak mı banyo şeklinde kullanmak mı iyi olur bilemedim. Denemek lazım. Diğer sprey ürünlere göre daha zararsız duruyor.
Açıkçası onu bende düşündüm ama şöyle bir durum var banyoluğa su konulduğunda kuşlar genelde ilk önce içiyorlar o yüzden bende sanki sprey olarak kullanmak daha iyidir diye düşündüm. Aldım petshopta ki görevli hiçbir zararının olmadığını söyledi aksine fayda bile sağlar tüylerine dedi ve o da sprey olarak kullanırsanız daha kullanışlı ve doğru olur dedi ama tabi ki yine de iyice araştırmak en doğrusu..

Dış parazitler için elma sirkesi daha iyi olmazmı mesela 10 ölçek su 1 ölçek elma sirkesini fıs fıs içine doldurup bu parazit spreyleri gibi kullansak daha sağlıklı olmazmı?

Dış parazitler için elma sirkesi daha iyi olmazmı mesela 10 ölçek su 1 ölçek elma sirkesini fıs fıs içine doldurup bu parazit spreyleri gibi kullansak daha sağlıklı olmazmı?
Elma sirkesiyle ilgili bir bilgim yok açıkçası onu profesyoneller daha iyi bilir ama zaten bu parazit ya da bit ilacından ziyade normal tüy temizliği için kullanılan bir sprey anladığım kadarıyla. Yine de o zararlı bit ilaçlarındansa sirke daha mantıklı gibi en azından doğal..