petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kafes ısıtıcısı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Oğuz ATEŞ tarafından 2 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar biliyorsunuz havalar soğudu ve bizim ev sobalı olduğu için kuşlar başka oda da , kafesi ısıtmak için akvaryumlar için kullanılan su ısıtıcını kafes için veya üzerine koysak fayda eder mi. Hem doğal ışık veriyor ayrıyeten fazla ışıtmıyorda 10 wolt olanlarından koysak bi sıkıntı yaratırmı kuş için.

Biri böyle yapmış

http://img352.imageshack.us/my.php?image=2dsc03811kh9.jpg

http://img128.imageshack.us/my.php?image=2dsc03812rz0.jpg

http://img352.imageshack.us/my.php?image=2dsc03813ff1.jpg

#1 Oğuz ATEŞ, 2 Aralık 2013
    Son düzenleme: 2 Aralık 2013
  2. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Oğuz o şekilde olmaz , kuşlar ışıktan etkilenir..Bulunduğu ortam çok soğuk değil ise sorun olmaz ama soğuk oluyorsada çaresine bakman lazım..

3. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Çok aşırı derecede soğuk yok ama üzerlerine kalın örtü ile kapatıyorum.

4. Duranettin ERAYDIN

Çok soğuksa kafesin üstünü örtü ile örtüp altınada tek kişilik elektirikli battaniyelerden konsa olurmu ki?

5. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Elektirkli battaniye küçük olsa olurda kocaman oda küçülmez ki hem. Güzel fikir ama.

6. Ahmet Demirkol

kış aylarında kafesinm üzerini kalın yada ince bir örtü ile örnek olarak çarşaf gibi birşeyle örtebilirsiniz ayrıca malumunuz askerdeyken kışın çok kullandığımız cep sobaları vardı kafesin tabanına koyabilirsiniz cep sobalarını gayet güzel bir sıcaklık veriyor ortalama bir kafeste işe yarıyor lakin kuşunuzdan sakınmanız lazım torbayı delebilir ben 2007 de yapmıştım en son kafesin tabanına 2 adet koymuştum ızgarası vartı tabanda lakin güvenemeyip ince elek telleri vardır bilirsiniz yada sineklik telleri metal olanlardan ben zamanında bulmuşrum sinek teli metal olarak ondan serdim cep sobalarının üzerlerine kuşun ısırıp zarar görmemesi için ancak şöyleede bir sorun var cep sobası fiyatları değişiyor lakin 1 lira yada daha azınada bulabilirsiniz biraz araştırısanız sorun şurdaki kafese 2 tane yada 3 tane koyarsınız hergece malumunuz 12 saat kadar etkili epeyce almanız gerekebilir 3 adetten hesablasak her gece için bir ayda 90 adet yapar her biri 1 liara olsa aylık 90 tl gibi bir masraf olur bunuda aklınızda bulundurun
    bu arada cep sobalarına baktım ortlama 90 krş v civarı 59 kuruşuda var hesablamanızı yapabilirsiniz ayrıca epğer işinize yararsa zippo cep sobasıda buldum benzinini doldurum tam dolu 12 saat ısı yayıyor gayette uygun fiyata yani bir kuş fiyatı diyebilrim alta linkini koyuyorum

http://www.hepsiburada.com/liste/ha...aspx?productId=outlegsobaby&categoryId=359019

#6 Ahmet Demirkol, 3 Aralık 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 3 Aralık 2013

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu kafesi ısıtıcı

,
  2. kuşler için pilli isitici

,
  3. salma kafes ısıtma yolları

,
  4. muhabbet kuşu ısıtma,
  5. kafes ısıtıcısı nasıl yaparım,