Karadeniz Pet

kafes konusunda bilgi

hakan97

Meraklı Üye
arkadaşlar eksik birşey var mı veya yanlış birşey?
IMG_2593.JPG
IMG_2594.JPG

Maşallah kuşlarınız çok güzel 2 tane tünek yeterli birde tavsiyem oyuncakları kaldırmanız ve tünekler karşılıklı değilde biri aşagıda biride az yukarıda olmalı.

Maşallah kuşlarınız çok güzel 2 tane tünek yeterli birde tavsiyem oyuncakları kaldırmanız ve tünekler karşılıklı değilde biri aşagıda biride az yukarıda olmalı.
oyuncakları kaldırmamdaki sebep nedir acaba çok seviyolar neredeyse sürekli onlarla oynuyorlar

Eger çiftinizden yavru almak istiyorsanız ilgi çekecek şeyler kafeste olmamalı diye biliyorum.

Eger çiftinizden yavru almak istiyorsanız ilgi çekecek şeyler kafeste olmamalı diye biliyorum.
evet haklı olabilirsiniz fakat daha çiftleşmeleri için 8 aylık olmaları gerekiyor diye biliyorum benim erkek kuşum 4 buçuk aylık dişi ise 3 buçuk o süre zarfına kadar daha çook var acaba kalmasında bi sakınca olur mu

evet haklı olabilirsiniz fakat daha çiftleşmeleri için 8 aylık olmaları gerekiyor diye biliyorum benim erkek kuşum 4 buçuk aylık dişi ise 3 buçuk o süre zarfına kadar daha çook var acaba kalmasında bi sakınca olur mu
evet haklısınız benimki sadece öneriydi kaladabilir daha sonra çıkarırsınız sorun olmaz. Ama üretici arkadaşlarım var ve oyuncak olan kafeste kuşların birbirine olan ilgisi az oluyormuş.Bilgim Bukadar maalesef.

evet haklısınız benimki sadece öneriydi kaladabilir daha sonra çıkarırsınız sorun olmaz. Ama üretici arkadaşlarım var ve oyuncak olan kafeste kuşların birbirine olan ilgisi az oluyormuş.Bilgim Bukadar maalesef.
anladım çok teşekkür ederim ilginiz için :D

Tünek sayısını ikiye düşürün aradaki mesafeyide açın uçsunlar suluğun üzerine taktığınız sanırım mineral blogu onu başka yere takım orda gagalarlarsa suya dökülür suyu kirletir birde kuş kumu yok sanırım kuş sindirim için gereklidir küçük suluk tarzı kumluklar var kum ve ondan tedarik ederseniz başka bir eksik gözükmüyor

Tünek sayısını ikiye düşürün aradaki mesafeyide açın uçsunlar suluğun üzerine taktığınız sanırım mineral blogu onu başka yere takım orda gagalarlarsa suya dökülür suyu kirletir birde kuş kumu yok sanırım kuş sindirim için gereklidir küçük suluk tarzı kumluklar var kum ve ondan tedarik ederseniz başka bir eksik gözükmüyor
kuş kumunu genellikle yemine karıştırıyorum biryerde okumuştum kuş kumu veya mürekkep balığı kemiği olmalı kafeste diye mürekkep balığı kemiği aldım onun yerine o etki etmez mi ?

kuş kumunu genellikle yemine karıştırıyorum biryerde okumuştum kuş kumu veya mürekkep balığı kemiği olmalı kafeste diye mürekkep balığı kemiği aldım onun yerine o etki etmez mi ?
Herikisinide kullanmanız gerekiyor ama kuş kumunu yeme karıştımayın bir suluğa doldurup asın kuşlar ihtiyacı olduğu kadar tüketecektir

Herikisinide kullanmanız gerekiyor ama kuş kumunu yeme karıştımayın bir suluğa doldurup asın kuşlar ihtiyacı olduğu kadar tüketecektir
o zaman bir suluğu sadece kuş kumu ile doldurup koyuyorum ve bloğun yerini değiştiriyorum tüneği iki yapıyorum tüneği dört yapmamın amacı gaga taşlarına ve oyuncaklara erişebilmeleri için peki iki tünek yaptığımda nasıl oyuncaklara erişebilecekler tellere tutunarak mı

2 tünek yeterlidir. Biri sağda diğeri solda, biri yukarda, diğeri aşağıda. Tünek, kanatlarını üzerinde çırpabilecekleri şekilde tellerden uzak olsun. Suyun üzerine taktığın mineralli gaga taşı ve kalamar kemiği yeterlidir. Kuş kumu keyfe keder mineralli gaga taşı varken. Erişkin hale geldiklerinde oyuncakları çıkartıp yuvalık takarsın.

kuş kumu yeme karıştırma kardesim tünek sayısı azalt oyuncagı çıkarabilirsin aslında birde kuş kumu çok tüketirlerse arada sırada koymak gerekiyor sanırım sürekli koymak yerine.

dediklerinizi yaptım resimpaylaşıyorum doğru olmuş mu arkadaşlar
IMG_2602.JPG
IMG_2605.JPG

bide eş kuşlarım bunlar kavga ediyolar ama beş dakika sonra yem kusuyolar birbirlerine bu kavgaların şiddetini söylesem 10 üzerinden 7 gibi tünekten falan düşürüyolar birbirlerini

bide eş kuşlarım bunlar kavga ediyolar ama beş dakika sonra yem kusuyolar birbirlerine bu kavgaların şiddetini söylesem 10 üzerinden 7 gibi tünekten falan düşürüyolar birbirlerini
Korkma aynı olay bendede var yakında alışacaklar. Benim kuşlarda birbirini aşırı derecede ısırıyor ayırınca birbirini arıyorlar. 2dakka sonra yem kusuyorlar. Yani ilerde geçer kendi hallerine bırakın oyuncakları cıkarın. Kus kumunu yemliğe koyun sılukta dökebilirler hem 4 yemlik fazla birisine koy. 2 tünek koy karsılıklı birisi yukarda birisi aşağıda mineral blok kalamarı eksik etme. Birde mimeral blok kuş kumu yerinede geçer ikisini kullanmana gerek yok ama yinede kullan. Tünekleri oyuncaklara yakın koyma tellere çıksınlarki biraz harekes etsinler.

Selamın Aleyküm. Yazılan yorumları tek tek okuyamadım ama fotoğrafta kuş kumu göremedim gibi sanki