Karadeniz Pet

Kafes nasıl

• Konbuyu başlatan Sinan Özen
  • Başlangıç tarihi
S

Sinan Özen

Guest
Herkese merhaba :) Kafesin boyutu sizce yeterli mi? ve düzeni nasıl? birde kuşum gaga taşına darıya ve yeşilliği hiç dokunmuyor bile :/ bende mecbur darıyı koparıp yemine atıyorum.Alışması için ne yapmam gerekiyor? Birde yaşa herkes farklı dedi kararsız kaldım bende fikirleriniz bekliyorum tekrar :D bide ırkı ne acaba?

ax37.jpg

yt4e.jpg

zehm.jpg

wxoy.jpg

gml8.jpg

kqjf.jpg

Çok ideal bir kafes :) Tüneği tahta tünekle değiştirirseniz çok daha iyi olur. Bu arada maşAllah kuşunuz çok güzel.

Tünekleri tahta tünek yapın ballı krakeri çıkarın tamamdır :)

Tüneği 2 ye çıkarın

Çok ideal bir kafes :) Tüneği tahta tünekle değiştirirseniz çok daha iyi olur. Bu arada maşAllah kuşunuz çok güzel.

Sağolun :) Tahta tünek aradım biraz ama bulamadım bulunca hemen değiştireceğim birde ırkı ve yaşı nedir sizce?

Tünekleri tahta tünek yapın ballı krakeri çıkarın tamamdır :)

O ballı kraker değil Darı ama hiç yemiyor yemesi için ne yapmalıyım? :) Cevaplar için teşekkür ederim :)

benim kafeste bukadar içinde 2 kuş var büyütcem çarşamba günü kafesixD

Yani ilerde eş alınca bu kafeste dursalar sorun olmaz dimi?

yaşı 2,5 aylık yerli. gaga taşını o istediği zaman kullanır. sizin yapacağınız bir şey yok

maşalllah...yerli 2 aylık civarı...
kafesiniz iyi...tünekleri tahta yapabilirsiniz ve yönünü değiştirin bence...2 tahta tünek paralel uzatın...enine değil derinlemesine doğru 2 tünek takabilirsiniz...----- değil... / / gibi...

maşalllah...yerli 2 aylık civarı...
kafesiniz iyi...tünekleri tahta yapabilirsiniz ve yönünü değiştirin bence...2 tahta tünek paralel uzatın...enine değil derinlemesine doğru 2 tünek takabilirsiniz...----- değil... / / gibi...

Hmm anladım :) ama o zamanda yemliğe yetişmesi zor olmaz mı?

Hmm anladım :) ama o zamanda yemliğe yetişmesi zor olmaz mı?

tahta tüneklerinizi kafese / / bu şekilde yerleştirebilirsiniz...kuşun şimdi üzerinde durduğu tüneği de yönü aynı olmak şartı ile yemlerin hemen önüne aynı şekilde enlemesine yerleştirebilirsiniz ------ gibi...böylelikle yem yiyeceği zaman aşağı tüneğe atlar ve yem kabına rahatlıkla ulaşabilir...ben kendi kuşlarıma bu şekilde yaptım...hem zaten yem kaplarının da tünekleri var...yem yiyecekleri zaman o tüneklere de çıkıp yem yiyebilirler...

tahta tüneklerinizi kafese / / bu şekilde yerleştirebilirsiniz...kuşun şimdi üzerinde durduğu tüneği de yönü aynı olmak şartı ile yemlerin hemen önüne aynı şekilde enlemesine yerleştirebilirsiniz ------ gibi...böylelikle yem yiyeceği zaman aşağı tüneğe atlar ve yem kabına rahatlıkla ulaşabilir...ben kendi kuşlarıma bu şekilde yaptım...hem zaten yem kaplarının da tünekleri var...yem yiyecekleri zaman o tüneklere de çıkıp yem yiyebilirler...

Haklısınız :) Sağolun :)

Arkadaşlar kafes düzeni bu şekilde olunca çok az mı yer kalıyor acaba kuşa? halkaları çıkarıyımmı?

pn5lg.jpg

Yoksa Daha kenara alsam sorun olmaz mı? ama en kenara koyunca da halkalar sallanmıyo ya canı sıkılır belki :D

zehm.jpg

İlk Resimdeki gibi ortada mı dursun yoksa en kenara mı alıyım :)

kenarda durursa oynamaz. ortada durursa yer kaplar. bence hiç koyma :) illa koyacaksan kenarda dursun

Geri