petshop
petshop
  1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kafes nasıl

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Sinan Özen tarafından 23 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Sinan Özen

Herkese merhaba :) Kafesin boyutu sizce yeterli mi? ve düzeni nasıl? birde kuşum gaga taşına darıya ve yeşilliği hiç dokunmuyor bile :/ bende mecbur darıyı koparıp yemine atıyorum.Alışması için ne yapmam gerekiyor? Birde yaşa herkes farklı dedi kararsız kaldım bende fikirleriniz bekliyorum tekrar :D bide ırkı ne acaba?

2. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    2
    Çok ideal bir kafes :) Tüneği tahta tünekle değiştirirseniz çok daha iyi olur. Bu arada maşAllah kuşunuz çok güzel.

3. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Tünekleri tahta tünek yapın ballı krakeri çıkarın tamamdır :)

4. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK New Member

Beğenileri:
    0
    Tüneği 2 ye çıkarın

5. Sinan Özen

Sağolun :) Tahta tünek aradım biraz ama bulamadım bulunca hemen değiştireceğim birde ırkı ve yaşı nedir sizce?

O ballı kraker değil Darı ama hiç yemiyor yemesi için ne yapmalıyım? :) Cevaplar için teşekkür ederim :)

6. Sinan Özen

2 tane zaten :) biri resimde görünen biride suluğun hemen altında yemliklerin hizasında

7. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    2
    Irkı : Yerli
    Yaşı : 2 aylık

8. Sinan Özen

Tekrar teşekkürler :) Birde kuşumu dal darı yemeye ve gaga taşını kullanmaya nasıl alıştırabilirim?

9. Mustafa URE

benim kafeste bukadar içinde 2 kuş var büyütcem çarşamba günü kafesixD

10. Sinan Özen

Yani ilerde eş alınca bu kafeste dursalar sorun olmaz dimi?

11. Sinan Özen

cevap bekliyorum :)

12. Mehmet ŞEKER

yaşı 2,5 aylık yerli. gaga taşını o istediği zaman kullanır. sizin yapacağınız bir şey yok

13. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    maşalllah...yerli 2 aylık civarı...
    kafesiniz iyi...tünekleri tahta yapabilirsiniz ve yönünü değiştirin bence...2 tahta tünek paralel uzatın...enine değil derinlemesine doğru 2 tünek takabilirsiniz...----- değil... / / gibi...

14. Sinan Özen

Hmm anladım :) ama o zamanda yemliğe yetişmesi zor olmaz mı?

15. Hakan GÖLGE

o ballı kraker değil dal darısı

16. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    tahta tüneklerinizi kafese / / bu şekilde yerleştirebilirsiniz...kuşun şimdi üzerinde durduğu tüneği de yönü aynı olmak şartı ile yemlerin hemen önüne aynı şekilde enlemesine yerleştirebilirsiniz ------ gibi...böylelikle yem yiyeceği zaman aşağı tüneğe atlar ve yem kabına rahatlıkla ulaşabilir...ben kendi kuşlarıma bu şekilde yaptım...hem zaten yem kaplarının da tünekleri var...yem yiyecekleri zaman o tüneklere de çıkıp yem yiyebilirler...

17. Sinan Özen

Haklısınız :) Sağolun :)

18. Sinan Özen

Arkadaşlar kafes düzeni bu şekilde olunca çok az mı yer kalıyor acaba kuşa? halkaları çıkarıyımmı?

Yoksa Daha kenara alsam sorun olmaz mı? ama en kenara koyunca da halkalar sallanmıyo ya canı sıkılır belki :D

İlk Resimdeki gibi ortada mı dursun yoksa en kenara mı alıyım :)

19. Sinan Özen

Cevap verecek kimse yok mu? :/

20. Mehmet ŞEKER

kenarda durursa oynamaz. ortada durursa yer kaplar. bence hiç koyma :) illa koyacaksan kenarda dursun

Sayfayı Paylaş