Karadeniz Pet

Kafes Önerisi ..

• Konbuyu başlatan Samet Çağlar
  • Başlangıç tarihi
S

Samet Çağlar

Guest
Arkadaşlar bir çift bir de tekli olmak üzere 3 kuşum var çift için kafes almak istiyorum ama nasıl bişey alsam bilemedim.

Hangi tür kafesler daha kullanışlı ve sağlıklı, tel mi yoksa pvc mi ..

bide tellerin yuvarlak olanlarının şekil dışında ne farkı var.

PVc kafes sağlıklı olmakla beraber maliyetlidir birde renginin beyaz oldugunu düşünürsek kiri pası çabuk belli eder çift içi uygun boyutta bir salma almanı öneriyorum ileride kulucka esnasında yavrular atladıgında geniş bir alana sahip olmus olursunuz

Arkadaşlar bir çift bir de tekli olmak üzere 3 kuşum var çift için kafes almak istiyorum ama nasıl bişey alsam bilemedim.

Hangi tür kafesler daha kullanışlı ve sağlıklı, tel mi yoksa pvc mi ..

bide tellerin yuvarlak olanlarının şekil dışında ne farkı var.

eğer tek kuşunun yanına eş alacaksanız çifthane uygun olur.

Yuvarlaklar muhabbet kuşu için bence uygun değil benim kişisel görüşüm.

http://www.kordonkafes.com/urundetay.php?ID=195

Bunun gibi

Son düzenleme:
eğer tek kuşunun yanına eş alacaksanız çifthane uygun olur.

Yuvarlaklar muhabbet kuşu için bence uygun değil benim kişisel görüşüm.

yok hocam tekli kuş zaten emaneten bende teyzemin di kendi müsait değildi ben ilgileniyorum 2 aydır.

peki çifthane alıp benim çifti salsam içine çok mu büyük olur :rolleyes:

yok hocam tekli kuş zaten emaneten bende teyzemin di kendi müsait değildi ben ilgileniyorum 2 aydır.

peki çifthane alıp benim çifti salsam içine çok mu büyük olur :rolleyes:

sıkıntı yok yer problem olmayacaksa yavruları olursa arada ki bölümü kapatırsınız büyüyen yavruları diğer tarafa koyarsınız

geniş alanda hareketleride rahat olacagından sorun olmaz bendekı salma kocaman ve mutlular :D

Arkadaşlar bu attığınız linkteki kafes telleri hep dikine, muhabbet kuşu için yatay telli kafes önerilmiyor muydu ?

Dikey yatay ne fark edecek bilmiyorum ilk kez sizden duyuyorum

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Yatay telli bir kafes olmasi cok onemli cunku kuslar tirmanirken daha rahat ediyorlar. Ayrica yem ve su kabi gibi seyleri yerlestirmesi daha kolay olur. Ikincisi kafesin boyutu, iki kus icin ideal enin 100cm olmasi onemli. Ayrica kafes tellerinin siyah renkte olmasi da cok onemli.

Geri