petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kafes Seçimi PVC? Standart?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve board tarafından 6 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. board

board New Member

Beğenileri:
    0
    Selam Arkadaşlar;
    Şuan Hagen Vision S01 kafes kullanıyorum. Tek Gözlü evde kullanabileceğim led ışıklandırmalı PVC kafesemi geçsem diye düşünüyorum hagen kafese gore Artı ve eksileri ne olur? Kafesin sadece ön tarafının tel olması uzun vadede sıkıntı çıkarırmı?

2. Mithat ÜNALOĞLU

evin ışık almamasından kaynaklanan bir durum mu neden böyle bir değişiklk ihtiyacı duydun

3. board

board New Member

Beğenileri:
    0
    Ev fazlasıyla Güneş alıyor. PVC daha Göze hitap ediyor temizliği daha kolay gibi duruyor. Tüy falan kafes dışına çıkmayacakmış izlenimi veriyor.

4. Mithat ÜNALOĞLU

anladım kardeşim ...sen bilirsin tabikide ama bana zorunlu olmadıkça pvc kafes mantıklı gelmiyor ... kuşun etrafını görmesini kısıtlayacak ışık ve hava gibi fiziki şartları olumsuz olacak gibi geliyor

5. board

board New Member

Beğenileri:
    0
    Kısın PVC kafes banada daha mantıklı geliyor hava sirkülasyonundan etkilenmez kuş

6. Mithat ÜNALOĞLU

tercih meselesi tabiki sonuçta ... eski kafesini satarsan seve seve alırım tam aradığım kafes

7. board

board New Member

Beğenileri:
    0
    Henüz karar veremedim

8. ObreuS

ObreuS Member

Beğenileri:
    1
    Ramazan bayramından beri 4 katlı pvc kafesde led ışık ile sabah 8 akşam 8 arası ledler yanık şekilde kuşlarımı besledim ve bir adet bile yumurta alamadım. Ancak 1 ay öncesi pvc kafesin yerini değiştirdim ve yakında priz olmaması nedeniyle kuşlarımın ışıklarını açamaz oldum. 2 gün önce dişimin birisi yumurtladı ancak yumurtası gögsüne yapıştığı için kırıldı. Biraz önce bir yumurta daha yaptı kuşum. İnşallah bundan sonra yumurta almayada devam edeceğim.

Ramazan bayramından beri yumurta alamamın sebebini led ışığa bağlıyorum ben. Şimdi geri kalan 3 çiftimde bayağı yakınlar birbirlerine ve onlardanda artık umutluyum.

9. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    gerekli olmadıkça bende pvc tavsiyte etmeyenlerdenim resmen hapis ediyoruz kuşları. bende pvc kullanıyorum ama her an tele geçebilirim.

10. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    pvc nin avantajı kuşlar çevreden daha az etkileniyorlar bir diğer avantajı da temizlik. Tel kafeslerde kuşlar eğer oda içinde besliyorsan daha çabuk ürküyorlar. pvc kafeste ise kuşlar kendini daha güvende hissediyorlar üretim açıısından da uygun bence. Birde temizlik yaparken kuşları rahatsız etmemiş oluyorsun. tepsiyi çek yenisini koy. ama tercih meselesi elbette.

11. Mithat ÜNALOĞLU

arkadaşlar tahta tünek doğaldır yem şöyle olacak vitamin böyle olacak hazır mama yerine doğal mama kendimiz hazırlayalım doğal olan iyidir diyoruz sonra kansorejen olan pvc içine kuşları hapsediyoruz bana biraz ters geliyor ... bence pvc kuşun "F tipi" dir.

12. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    haklısınız ama kullanılan tel kafeslerde çelik olmadığı müddetçe zararlı bunu da hesaba katmak gerek. birde teli kuşlar kemiriyor pvc de kemirecek yer bulamıyorlar. Kısacası her şeyin zararı var bu kuşlar Avustralya da yaşamadıkça....

13. Mithat ÜNALOĞLU

abiciğim o zaman Türklerde orta asya bozkırlarına gitsinler ... neyse amacımı aştım özür dilerim arkadaşlar ... ben gerçekten bir daha yorum yapmayı düşünmüyorum sağlıcakla kalın

#13 Mithat ÜNALOĞLU, 6 Ocak 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 6 Ocak 2015
  14. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    est ustam tartışma yok bizimki fikir alışverişi yanlış anlaşılmasın. sürçi lisan ettiysem affola .

15. bjk70

bjk70 Member

Beğenileri:
    0
    tel kafes daha iyi bence pcv'de kuşlar sanki stres yapar gbi

16. Mithat ÜNALOĞLU

yok dostum bugün ben ne desem tepki aldım sanırım o biraz bozdu moralimi ... 2 günlük seyislikle yorum yapmak doğru değil demekki ...

ben susma hakkımı kullanayım en güzel ... herkese ve herkesin hayvan dostlarına allah uzun ömür versin ...

17. Sertac SAYAR

Klasik tel kafeste yavru almanız daha fazla tabiki sağlıklı yaşamaları icin.
    Diger pvc de kuşlar strese girebiliyor.
    Hem kuşlarını hemde kendini mutlu etmek istiyorsan tel kafes tavsiye ederim

18. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    abi üzüldüm ben kimseyi kırmak istemedim.

19. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    tecrübelerim sonucunda üretimde en iyi kafes tel kafestir. hatta imkan varsa çifthanede tek çift beslemektir. bende hem box hem çifthane hem pvc kafes var. yerim geniş olsa komple çifthanede üretim yaparım. pvc (box) kafeslerde verim düşük oluyor. tel kafes her zaman en iyisidir.pvc kafeste tek artı yön görüntünün güzel olmasıdır , başka hiçbir artısı yok tünek tutturmak bile problem yan duvarların temizliği için öntel sökmek vs.. insanı çileden çıkarıyor.

not: görüşlerim üretimhaneler içindir.evde 1-2 çift besleyen arkadaslar keyifleri hangisini isterse kullanabilirler :)

20. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    ustam böyle diyorsa boynumuz kıldan ince :)

Sayfayı Paylaş