Karadeniz Pet

Kafes Seçimi... Yardım

prax

Meraklı Üye
Selam'ın Aleyküm arkadaşlar. Ben kafes almak istiyorum. Kuşun biraz rahat edebilmesi için büyük arıyorum. 2 tane almak istediğim kafes var.
-Boyutlar uygun mu ? (ilk önce 1 adet kuş koyacağım. bana alıştıktan sonra çiftleyeceğim.)
-renkli veya boyalı olması kuşlara zarar verir mi?
-Hangisini almalıyım?
-Bunların dışında çift kuşlara uygun,zararsız, çift kuşun rahatlıkla yaşayabileceği kafes boyut veya marka önerirseniz sevinirim.

1. Kafes (Markası: DaYang Pets Products 504)
Ölçüler
En : 40 cm
Boy : 40 cm
Yükseklik : 70 cm
DaYang-Pets-Products-504-Kus-Kafesi-69-90TL__80817442_0.jpg

2. Kafes (Markası: Savic Primo 40)
Ölçüler
En : 52 cm
Boy : 32,5 cm
Yükseklik : 55 cm
PetShop_2984261.jpg

Son düzenleme:
birincisi pek kullanışlı değil bence 2.si daha uygun. Bunlara takılmadıysanız daha güzel kafesler de var biraz daha araştırın. özellikle muhabbetlere uygun olanlardan.

Bakıyorum ama bulamadım. Öneride bulunurmusunuz.
Fiyat da biraz uygun olacak. Bütçem 80 tl

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

80 tl çok hocam 40 tlye kralından bulursun kafesi sahibinden.com a bak.:)

Kralı'nı bulursun demesi kolay. Örnek gösterirmisin. Ben bulamadım. Hep kalitesiz gibi duruyorlar.

Ben sorularıma göre bi kafes arıyorum

en iyisi çifthane al 2 tane kuşun dahi olsa çifthane almadıgıma pişmanım :)

Ama bunlara baktım çifthane pek almak istemiyorum. Biraz da dekor olsa çok iyi olur.

Arkadaşlar Çift hane biraz üretime kaçıyor belki arkdaş salonda güzel bir kafes arıyodur :)
üretim değil ise 1 . şık güzel ama bence daha rengli bir şey elr al üretimi düşünü yorsan tabiki çift hane en iyisidir ama düşünümüyosan alma :) Senin kararır :)

Tamam herşey güzel peki sorulara geçsek :) boyalı olmaları sağlık olarak sokma ihtimali var mı

Az buçuk :) boyutlar ideal yazılan mesajlara göre herhalde.

Arkadaşlar Çift hane biraz üretime kaçıyor belki arkdaş salonda güzel bir kafes arıyodur :)
üretim değil ise 1 . şık güzel ama bence daha rengli bir şey elr al üretimi düşünü yorsan tabiki çift hane en iyisidir ama düşünümüyosan alma :) Senin kararır :)

üretime kacma değil oldu ki bazen kuşlar eşleşmeyebiliyor kavga edebiliyor ondan sonrası , geniş bir ortam sağlıyor ve sonrasında eşleşmeler yapılabiliyor , sonrasında dinlendirmeler olabiliyor yavrulama sonrasında , tek kuş alacaksan dekor takılman lazım bence benim görüşüm bir çift kuşa dekor kafes olsa dahi o kuş meyvelerini verirken sıkıntı oluyor. Bizzat bu konuda sıkıntılar yaşadım dekor diye aldım 25 tl ye kafes fakat 30 35 tl ye cifthaneler vardı ne güzel ... keşke alsaymışım onlardan diorum bizim kide dekor ürünüde iş işten geçti artık kuşlar yumurtladı bakalım yavrular gelince kafesin son hali ne olacak .

Boya konusunda dökülmeler ola bilri diye pirinç kafes önerirelr ama ben dayımlara güzel yeni bir kafes aldım 10 numara hiç bir şey yok 5.6 ay oldu ne dökülme nede kuşta bir şey zaten kuşla ilgilenirseniz gidip boyalarla uğraşmaz :)

demirleri yan olandan alırssan kuş rahat hareket eder

Geri