petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kafes Seçimi Yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Yavuz GEREKLİOĞLU tarafından 29 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Yavuz GEREKLİOĞLU

Yavuz GEREKLİOĞLU Active Member

Beğenileri:
    0
    Resimdeki 4 kafesten birini almak istiyorum. Kafeslerden 3 numara olan boy:50 en:40 yükseklik:70 diğerleri ise benzer ölçülerde. Bunlar sanırım papağan kafesleri ama satıcı muhabbet kuşu için de uygun olduğunu tel aralarından kuşun çıkamayacağını söylüyor. Sizin de resimde göreceğiniz üzere tel aralıkları geniş sizce bu kafesler muhabbet kuşu için uygun mudur?

2. ömer duran yagar

kardesım bence 3 u al ben gordum papgan kafesınde besleyen bır sey olmuyor merak etme

3. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    kuşun belki tamamı çıkamaz ama kafasını sıkıştırabilir.kafesçi tabikide en büyüğünü satmak ister,o yüzden kuşun tehlikeye girmeyeceği bir kafes temin etmelisin

4. ömer duran yagar

ustad olan okan abıdır benım yorumum onunkının yanında sıfır :D okan abıyı dınle

5. DarkredBlue61

Beğenileri:
    7
    3 4 Bence :D

6. cakir33

cakir33 New Member

Beğenileri:
    0
    Kesinlikle çifthane öneririm hem ucuz hem de daha rahat ediyorlar.Yükseklik değilde yatay olarak büyük kafes al.Tek kuşu çifthane de besliyorum.Hayvan gayet rahat hareket ediyor.

7. Yavuz GEREKLİOĞLU

Beğenileri:
    0
    Okan Bey bu kafesler anladığım kadarıyla uygun değil.Bana Hagen ,İmac harici (150Tlmax civarı)yatay telli,tel aralığı12mm büyük bir kafes linki önerebilir misiniz?

8. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1

arkadaşlar benimde bilgilerim sizin kadar ama biraz mantık yürüterek biraz googleden araştırarak,azıcıkta görüşlük geçirmişlik diyelim.öyle sıfırlı alan demezsek çok süper olacak,herkes herşeyi bilecek diye bişey yok

9. Yavuz GEREKLİOĞLU

Beğenileri:
    0
    Cakir Bey çifthane alayım dedim araştırdım hepsi dikey telli yatay telli bulsam hemen alacağım.Fiyatları da hesaplı.

10. ömer duran yagar

haklısn okan abıde gormus gecırmıs olarak daha tecrubelı ve bılgılısın :D:)

11. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
  12. İsmail GÜLPINAR

Beğenileri:
    0
    Bencede cifthane al dikey telli olmasì cok onemli degil ayakları tırmanırken biraz kayıyo ama o nunda pek onemi yok.bende cifthanede tek kus besliyorum gayet mutlu bi saga zıplıyo bi sola :)

13. Yavuz GEREKLİOĞLU

Beğenileri:
    0
    Okan Bey kafesi çok beğendim ama insan okudukça bilgi sahibi oluyor bilgi sahibi oldukça da birşeye karar vermesi zor oluyor.Bu kafes boyalı kuşa zarar verir mi yani pirinç mi almalı?Ukalalık olarak almayın lütfen.

14. Paşa01

Paşa01 Guest

15. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1

dostum genelde iyi kafeslere fırın boya atılıyor ve kuşlar kemiremiyor,evinde rutubet yoksa sıkıntıda yok.pirinç kafeslerde kararma yapıyor.tabikide herşeyi öğrenip doğrusuna siz karar verecekseniz.eğer bütçeniz yeterli ise HAGEN kafes derim

16. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
  17. Ahmet TOPRAK

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    eğer üretim yaparım diyorsanız 4 numara

18. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    1 kafes yanılmıyosam kanarya için öbürleri üretim yapıcaksan uygun olmaz çifthane salma al derim 2,3,4 kafeslerin aralıkları fazla kuş kendini boğabilir 30 veya40 liraya salmalar var en lemesine geniş olanlar daha mantıklı şahsi görüşüm..

19. Yavuz GEREKLİOĞLU

Beğenileri:
    0
    Hagen Kafes'in en büyüğü hangi model?

20. Emin YÜKSEL

Emin YÜKSEL New Member

Beğenileri:
    0
    bende çifthane aldım 70 cm uzunluğunda fiyatı 60 tl acil olduğu için pethsoptan aldım normalde internette 30-35 tl arası kargo ücreti 6 tl.....

buda sahibinden.com da fiyatı:35 tl

Sayfayı Paylaş