Karadeniz Pet

Kafes Sevgisi

• Konbuyu başlatan mahmut meşe
  • Başlangıç tarihi
M

mahmut meşe

Guest
Herkese öncelikle merhaba biz kuşu alalı 1 ay kadar oldu foruma açtığım konuya gelen cevaplara göre ortalama 5 aylık bir kuştu alışması biraz zor olur dediler ilk 1 -2 hafta hiç bi şekilde alışmadı anca elimi kafase soktuğumda tünekde ordan oraya giderken parmağımın üstüne basıp diğer tarafa geçerdi oda mecbur yolu zaten sonra abimin dişi kuşunun yanına götürdüm o parmağa omza felan gelen bir kuştu onla 2 gün kalınca bizim keratada öyle oldu ama sadece dibine kadar götürürsem parmağımı geliyor kafesden çıkarıncada hemen kafese geri atlıyor veya çıkarıp kafesi saklayınca da üstümde 2-3 dakka duruyor sonra hemen gidip başka bi yer buluyor kendine bide konduğu yerden hiç ayrılmıyo ne ileri ne geri kalıyo orda salonda masanın üstüne bıraktım içeri gittim napıcak diye sonra döndüm geri kıpırdamamış bile hala aynı yer :) demem oki elimi götürünce önce kaçıyo sonra dibine kadar getirince atlıyo kafes sevgisi baya bi çok hergün bol bol dışarı da çıkartıyorum bana daha fazla alışması korkmaması için ne yapabilirim hala acaba tavsiyeleriniz bekliyorum.

konuş onunla ilgilen karın ile boyun arasını okşa parmağından parmağına geçirmeye çalış zaten o geçer.

hocam onların hepsini yapıyoruz zaten kafasını filan kaşıyorum müzik açıyorum bazen kafasını sallatırıyorum :) ama benden biraz korkuyo hala işte ve kafesden çıkmak istemiyo yani kafesin tamamı açık yinede çıkmıyo

aynı sorun benim kuştada var bende duyduklarımı yazdım kanatlarıda titriyormu?

titriyomu derken nasıl tam bazen bi kanadını yarım geriye açıp aynı anda o tarafdaki ayağınıda geriye doğru ittiriyo anca bi o garip geldi :)

Merhaba aynı durumlar yaiadım..size tavsiyem en çok ilgisini ne çekiyorsa (benim mavişimin yem ilgisini hiç çekmiyordu, birgün dışarı çıkarmıştım bir baktım yerde oğlumun sürpriz yumurtadan çıkan bir oyuncağı ile oynuyor, hemen aldım elime oyuncağı elime geldi,,,şimdi oyuncak kimdeyse maviş ona gidiyor) onunla kuşun dikkatini çekin...

Geri