Karadeniz Pet

Kafes Sorunu

• Konbuyu başlatan Tolga SEZER
  • Başlangıç tarihi
T

Tolga SEZER

Guest
Öncelikle herkese merhabalar.
Şu an beslediğim muhabbet kuşunu 3 hafta önce aldım. Daha küçük, 50 günlük. Muhabbet kuşum, ortama alışma dönemini çok şükür atlattı. Yalnız öyle bir fırlama çıktı ki, kuşumuzu dışarıya saldığımızda kafesine girmiyor. Kuşumu edindikten 3-4 gün sonra saldığımda duvarları tanıyamadığından çarpırıyordu. Şimdi tanıdığı için mutfak dolaplarının üstüne gidiyor. Yani yeri sabit, en ayar olduğum olaylardan birisi. Hiçbir şekilde başka bir yere gitmiyor. Neyse, kuş dışarıya çıkmaya çok alıştı. Tesadüfen kafesine girdiğinde hemen kapısını kapatıyorum. Genellikle akşamları giriyor. Ertesi gün uyandığında direk kapısının ucunda duruyor ve gagası ile açmaya çalışıyor. Kıyamadığımız için açtığımızda mümkün değil içeri girmesi. Acıksa da, susa da içeri girmiyor. Artık kovaladığımızda tabir-i caizse sarhoşlar gibi uçuyor, acıktığından. Bu konu hakkındaki yardımlarınızı bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Flood yapıyorum, kusura bakmayın.
Fotoğraf çektim, şu an bile bahsettiğim yerde. :)
vossoH1.jpg

ZYnY3Xa.jpg

benimde basıma geldi böyle sorun mesela oraya kondumu kafesi kaldır üstüne cıkmasını sagla kafes üstünde dursun kafese alısınca geliyor.Size sacma gelebilir kuşumu kacırmıstım camdan kactı kafesle agcın oraya gittim kafesi kaldırdım dal yardımıyla direk üstüne cıktı öyle kafesin dısında eve kadar geldik :D

hoşgeldiniz...kuşunuza da maşaallah...kafese girmek istemiyorsa eğer ev sakinlerinden bir şikayet gelmiyorsa bırakın girmesin...acıkınca da girmiyorsa kendi bilir aç gezsin o zaman :) durduğu yerde kendini güvende hissediyor demek ki...odanın her yerine hakim bir yer...uyanık...:)

Cevaplarınız için teşekkür ediyorum..
Hemde ne uyanık. :)

Merak etmeyin evin içinde olsun da nerde olursa olsun :) Kuşun dışarda olduğunu unutmayın pencere falan açarsanız pııırrrr :D Bir anımı anlatayım size;
Benim ilk muhabbet kuşum yeşil yerli bi erkekti.Adı kiviydi allah rahmet eylesin çok tatlıydı :)
Neyse ben bu kivinin hayatını kendimce şöyle anlatabilirim.Eve geldiği ilk 1 ayı saymazsak yaşamının 10da 2sini omzumda ,3ünü dışarda,5ini kafeste geçirmiştir :) Olaya geleyim,birgün pc başındayım çok daraldım pencereyi tamamen açtım aynı pencereden konuşan kadınlar gibi aşağı yüklenip etrafı izliyordum :D Arkadaşlara bağırıyorum bekleyin bende top oynucam,aldım verdimi ben yapıcam(2-3yıl önce) falan derken kulağımın dibinde bir ses ciik dedi :eek: :eek: Nasıl tırstım bizim kuş kafeste değil omzumdaymış hemen sakince geri geri yürüdüm ve hızlıca pencereyi kapattım :D
Sizde kafesini o yüksek yere yakın biryere koyun gerisi önemli değil acıkınca paşa paşa inicek :D

Geri