Karadeniz Pet

kafes sorunu

• Konbuyu başlatan batuplt19
  • Başlangıç tarihi
B

batuplt19

Guest
Dün bi yumurta elde ettim kafese toz talaş koydum dişi kafesten dışarı öktü kücük kare gazete parcaları koydum döktü büyük büyük koydum birşey olmadı şimdilik kafes bos olsa bile üzerlerine yatıp yumurta cıkarabilirmi ve yavru dogdugunda ilk müdahale ne olmalıdır ?_

Yavru doğduğunda ellemeyin onlar kendisi halledecektir, müdahale etmenize gerek yok, şayet beslemezse anne o zaman görev size düşecektir...

benimki de atıyodu talaşı o atıyodu ben koyuyodum uğraşıp duruyoz
yumurtaların birbirine çarpmaması için gerekli diye duymuştum
dişiyi iyi besle ki yumurtaları iyi ısıtabilsin nokta.virgül,ünlem!

dün yumurtaya baktım talaş koymak için sıcacıktı yuvadan ara sıra cıkıyor 1 tane henüz yumurta var erkekte yem yedikten sonar kapısına gidip bekliyor besliyor heralde onu bakalım 7 ay bekledim inşallah olacak

Tekrar talaş koymanıza gerek yok yuvalığı takınca koyun o ayarlar kendine göre fazlasını atar yuva sıcaklığına göre iç güdüsel olarak Belkide tüm talaşı atar sorun etmeyin

çoğugu attı yine zaten ama bi sorun var pazar günü yumartayı yaptı büyük ihtimalle salı oldu hala baska yumurta yok sizce sorunmu bu yoksa yaparmı veya sadece 1 yumurtamı ? yumurtanın üstünden korkmuyor bakınca cıkıyor kafesten sadece şimdi baktım yok 1 tane yumurta var

Geri