petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kafes tabanı ve kuş kumu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve hero tarafından 23 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. hero

hero Guest

arkadaşlar kafesin tabanına bazı üreticiler kuş kumu koyuyormuş ben gazete koyuyorum herkes öyle yapıyor zannediyordum doğrusu nasıl olcak tavsiyeniz nedir 4 lü üretim kafesim var. bide grid kumu taşı neyse yıkayıp yemliğine yemlemi karıştırıp vereyim ne miktarda olsun hepinize hayırlı cumalar bu arada :)

2. Mehmet ŞEKER

gazete de olur. kumu yemliğin içine koyma ayrı bir yemliğe koy kafeste sürekli dursun.

3. hero

hero Guest

teşekkür ederim Mehmet

4. Mehmet ŞEKER

5. Denizci

Denizci Guest

konu açmadan buradan sorayım ben de o zaman. ben kuşumu aldığımdan beri yemliğin içine karıştırıyorum diğer yemlerin içine döküyorum. yanlış mu yapıyorum yani? bir yemliğe yem diğer yemliğe kuş kumu mu koyayım?

6. Yunus Emre OĞUZ

evet yanlışyapıyorsunkum yemliğin en altına birikir bi işe yaramaz ayrı bir yem kabında koy

7. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    grit kumu kullanıyorlar hijyen ve temizlilik açısından. tabi kendi görüşüm rahat 1 hafta

temizlemiyorlardır. (bu kum daha sonra gübre olarak ta kullanılıyormuş) ( bilmiş olduk böylece)

gazete koyarsın koymazsın bilemem, görüş alırım diyorsan ben her akşam temizliyorum alt larını hiç birşey kullanmıyorum

EDİT : 4 lü üretim kafesi kullanıyorum.

#7 Ezel ALBAYRAK, 23 Ağustos 2013
    Son düzenleme: 23 Ağustos 2013
  8. Sevtap DERİN

Ben kuş kumundan yanayım. Ha ben kullanıyor muyum, hayır. Hocanın dediğini yap, yaptığını yapma demişler. Boşuna dememiş adamlar. Ama en kısa zamanda almayı planlıyorum. Gazete çok zararlı esasen, bizim canavarlar tırtıklayıp duruyorlar. Hijyenik değil... Kumu yeseler problem değil hatta faydalı ama ne yazık ki gazete, peçete vs. böyle olmuyor.

9. Yılmaz Ç.

Bende karıştırıyordum ama uzman tv de izlemiştim kuş kumunu yemiyle karıştırın diyordu petshopçu

10. Ömer Tekin

Beğenileri:
    0
    Ben bu problem olmasın diye alta ızgara yaptırdım. Sorun kalmadı.

11. Sevtap DERİN

Bende de ızgara var ama bu meretler nasıl oluyorsa kemiriyor bir yolunu bulup şaşırıyorum.

12. Eren ERDEM

Arkadaşlar bu kum bildiğimiz yemliğe koyduğumuz kum mu yoksa altına koyulacak farklı bir kum mu var?

Çünkü yemliğine koyduğumuz kumu hergün koyarsak maliyet epey bir uçar sanırım :D

13. H. Mehmet YILDIZ

Farklı bir kum.
    ÖRNEK:[​IMG]

14. Eren ERDEM

Teşekkürler.

Peki bu kumu isterken ne diyerek isteyeceğiz?

15. hero

hero Guest

cevap veren bütün arkadaşlara teşekkürler bebek bakmaktan zormuş bu kuşlar

16. Onur TÜFEKCİ

Kuş kumu yere döküyorum. Birde yem kutusuna koyuyorum. Önerim maddi açıdan zorlamayacaksa sizi bu şekilde yapmanız.

17. Mehmet ŞEKER

benim şuan kuşların altına koyduğum kum bu kumun siyah olanı

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu kafesinin tabanında ızgara olmalı mı

,
  2. kafes kuşların altına ne serilir