Karadeniz Pet

kafes tabanı yardım

veysel boz

Meraklı Üye
arkadaşlar kafes tabanını her nekadar temiz tutmaya çalışsamda bir günde anasını ağlatıyorlar çok pis duruyor ne gibi birşey koyabilirim kuş kumu olurmu yada taban için yıkanabilecek taş, kum vs ne gibi maddeler koyabilirim önerisi olan arkadaşlar yazarsa iyi olur

arkadaşlar kafes tabanını her nekadar temiz tutmaya çalışsamda bir günde anasını ağlatıyorlar çok pis duruyor ne gibi birşey koyabilirim kuş kumu olurmu yada taban için yıkanabilecek taş, kum vs ne gibi maddeler koyabilirim önerisi olan arkadaşlar yazarsa iyi olur

Ben A4 kağıdı koyuyorum üstünede ızgarasını çok batmıyor

genellikle mısır granülü veya bentotit kullanılıyor. temizlik sıklığı da bayağı düşüyor.

genellikle mısır granülü veya bentotit kullanılıyor. temizlik sıklığı da bayağı düşüyor.

mısır granülü uygun herhalde baktım yıkana biliyor demi bu birde ayda bir yenilenmesimi gerekiyor

Son düzenleme:
Kedi kumu yada internet sitelerinde satılan kumlar var Haftada 1 yada 2 defa temizlık yeterli

Mısır granülü ve bentonit temizlik ve koku açısından kolaylık sağlıyor.Belli bir süre kullandıktan sonra döküp yenisini seriyorsunuz.

Ben uzun süredir Mısır granüllü kullanıyordum memnundum denemek için bu sefer sani bird marka taban kumu aldım buda çok iyi baharat kokulu odaya sardı kokusu baya güzel tavsiye ederim :)

Ben uzun süredir Mısır granüllü kullanıyordum memnundum denemek için bu sefer sani bird marka taban kumu aldım buda çok iyi baharat kokulu odaya sardı kokusu baya güzel tavsiye ederim :)

peki 50 cm salmaya tahmini kaç kg gider

Son düzenleme:
Kalin kedi kumu kullaniyorum ben 1 aydir falan. Hic koku yapmiyo. Cok memnun kaldim size de oneririm hem de ucuz bulmasi da kolay

akvaryum kumu olur mu deniz kabuklu elimde mevcut olursa onu kullanayım bizzat denizden çıkarmıştık arkadaşlarla :)

Akvaryum kumu olmaz kuslar kanat cirptikca ucusur. Iri taneli kedi kumu ucmuyo. Kokuyu icine cekiyo. Baya kullanisli. Ucuz da . 6 ltresini 8 liraya aldim. 1 ay yetiyo bana

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Akvaryum kumu olmaz kuslar kanat cirptikca ucusur. Iri taneli kedi kumu ucmuyo. Kokuyu icine cekiyo. Baya kullanisli. Ucuz da . 6 ltresini 8 liraya aldim. 1 ay yetiyo bana

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kum dediysem toz gelmesin aklınıza iri taneli

mısır granülü uygun herhalde baktım yıkana biliyor demi bu birde ayda bir yenilenmesimi gerekiyor

mısır granülü yıkanamıyor. haftada bir defa büyük topakları topluyor, ayda ya da 2 ayda bir defa da tüm tabanı döküp yenisini seriyorsunuz. 1 kafes için 5 kg 1 yıl yetiyor.

bazı sorularım olacak :)

kafese ne kadar dökmeliyim? ızgarada kullanmaya devam etmelimiyim? temizlik ne kadar zamanda bir yapılmalı?

Son düzenleme:
bazı sorularım olacak :)

kafese ne kadar dökmeliyim? ızgarada kullanmaya devam etmelimiyim? temizlik ne kadar zamanda bir yapılmalı?

tabanı 1-2 mm kaplayacak şekilde sermelisiniz. 2-3 günde bir topaklanan kakaları toplayın. eksileni tamamlayın. kuş sayısına göre 4-6 haftada bir defa da tamamen değiştirin.

ızgara kullanmaya devam etmeniz daha iyi olur. kuşların tabanla ilişkisi minimum olursa daha sağlıklı olur.

Geri