Karadeniz Pet

Kafes tabanında işi ne?

Mert Can YALÇIN

Meraklı Üye
Arkadaşlar dişi kuş anladığım kadarıyla yumurtlayacak dışkıda büyüme, yuvalıkta zaman geçirme şu aralar çok sık yaptığı durum yuvalıkta zaman geçiriyor. Anlamadığım nokta havyan yuvalıktan çıktığı zaman direk kafes tabanına gidiyor ve kıç kısmını köşeye yaslıyor bunu niye yapar halen anlamış değilim?

Ek olarak kafes tabanında yaptığı şekil kuluçkaya yatma şeklidir.

kafesin tabanında gazete varsa yuva yapacağı zaman gazeteyi koparır dişi kuş

kafesin tabanında gazete varsa yuva yapacağı zaman gazeteyi koparır dişi kuş

Gazete felan koymadım, Mehmet direk havyan kuluçda yumurta üzerine yatar ya o şekil yatıyor kafes tabanı da yuvalıkta takılı oraya da giriyor ama tabanda da yaptığı bu haraket canımı sıktı.

tabana yumurta yaparsa o zaman sıkıntı. olmazsa yumurtayı alır yuvalığa koyarsın. ha birde yuvalığın içine talaş veya kuş kumu koy, yoksa

tabana yumurta yaparsa o zaman sıkıntı. olmazsa yumurtayı alır yuvalığa koyarsın. ha birde yuvalığın içine talaş veya kuş kumu koy, yoksa

Bende ondan korkuyorum Mehmet, koydum kuş kumu felan köşeye toplamış yoksa içine düzenli kaplayan şekilde koymuştum gariplik şu yuvanın içinde de yatıyor havyan.

Yumurtayı yuvaya koyunca huylanır felan diye korkuyorum gelmez yatmaz vs ise.

yuva hoşuna gitmemiş yada güvenli gelmemiş olabilir kuşunuza...yuvalığınız dar mı ?

Geri