Karadeniz Pet

Kafes Tabanındaki Tel Izgara

• Konbuyu başlatan safak
  • Başlangıç tarihi
S

safak

Guest
Arkadaşlar konuyu çok araştırdım bulamadım bu yüzden sizlere soruyorum.

Sorum kafesin tabanındaki tel ızgara ile ilgili.

Kuşu ve kafesi satın aldığım petshop kafesin tabanındaki teli eve gidince çıkar at dedi.Yoksa kuşun ayakları kırılır dedi.
Bende çıkarttım ilk iş.

Böyle birşey var mı?

İnternette aksine tel ızgaralı tabanlı tavsiye ediyorlar.Kuş kendi pisliğini yemesin diye.

Ne yapmalıyım karar veremedim.

Benim düşüncem kuşum biraz büyüsün ızgara tabanı geri koyacağım.

İyi forumlar...

öncelikle hoşgeldiniz...kafesin tabanındaki ızgara tellerinden dolayı kuşlar kendi pisliklerine basarak kirlenmezler hem de yemelerini engeller diye biliyorum...benim kuşların kafeslerinde ızgara var...

İlk defa böyle birşey duyuyorum. Daha öncede ızgaradan dolayı kuşu zarar gören duymadım. Siz bilirsiniz ama bence ızgarayı takın derim temizlik açısından.

Bende bir bilgim olmadığı için ızgarayı çıkardım hemen ama adamın dediği gibide çöpe atmadım.

Gerçi şu açıdan biraz mantıklı geldi bana da.Şuan kuşum zaman zaman çok korkak hareketler sergileyebiliyor ve kendini hızlıca tabana doğru bırakıyor.Bu durumda ızgara olmaması güzel, ızgara olsa ayaklarına zarar verebilir.

Ayrıca yavru olduğu için genelde zemine serptiğim yemleri yemeyi tercih ediyor.

Azcık bana alışsın hemen ızgarayı geri koymayı planlıyorum

ızgara faydalıdır bence takın kendı dışkısını yemeyi engeller

safak bey, ustalar zaten gerekeni söylemiş. ayrıca ızgaradan dolayı zarar gören kuşa bugune kadar hiç rastlamadım.

Teşekkürler.

O zaman ızgarayı hemen geri koyuyorum akşama :)

arkadaşım tel ızgaranın üstüne gazete koyarsan kuşların güvende olur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:13 -->-> Daha önceki mesaj 09:12 --

ve gazeteyi düzenlli olarak değiştire bilirsin

Izgara iyidir iyi. Benim kafeste ızgara yok ama uygun bir zamanda Bauhaus tan DIY bir şeyler yapmayı düşünüyorum.

Izgara kafes tabanına inen kuşların yürümesinde problem yaratabilir, doğrudur ama kar zarar hesabı yapıldığında faydası daha çok denilebilir, kuşların kafes tabanına çok az indiği de düşünülürse mutlaka ızgara olmalı derim....

ben tel ızgara pek sıcak bakmıyorum ama kafes altı cıkanlardan ıse o zman şart ızgara temızlık esnasında kuşların kaçma ıhtımalı var veb ızgara yerıne iri kum kullanıyorum.

Tabandan yem yiyorsa takma yemlikden yemeye çalıştığında takarsın

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri