Karadeniz Pet

Kafes Tavsiyesi?

Erkan GÜNEŞ

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar Tel kafes kullanıyorum ancak değiştirmek istiyorum pvc mdf artık isimlerini bilmediğim kafeslerden hangisini tavsiye edersiniz ve uyguna alabileceğim bir yer var mı ?

Arkadaşlar Tel kafes kullanıyorum ancak değiştirmek istiyorum pvc mdf artık isimlerini bilmediğim kafeslerden hangisini tavsiye edersiniz ve uyguna alabileceğim bir yer var mı ?
Tavsiye etmem bende aldım pvc 5 katlı üretim kafesi hiç memnun değilim aldığım yer veya ürün kalitesi çok iyi ama kuşlar için havalandırma çok zor oluyor kuşlar tüyden bir türlü çıkmıyor ışıklandırma herbirinin kendi kafesine takıyorum bu seferde kuşların rahatsız olduğunu hissedebiliyorum muhtemelen tel kafese geri dönerim bence hem maliyet açısından hemde kuşlar için en iyisi tel kafes

Tavsiye etmem bende aldım pvc 5 katlı üretim kafesi hiç memnun değilim aldığım yer veya ürün kalitesi çok iyi ama kuşlar için havalandırma çok zor oluyor kuşlar tüyden bir türlü çıkmıyor ışıklandırma herbirinin kendi kafesine takıyorum bu seferde kuşların rahatsız olduğunu hissedebiliyorum muhtemelen tel kafese geri dönerim bence hem maliyet açısından hemde kuşlar için en iyisi tel kafes

Tel kafes kullanıyorum bende ama etrafa yem ve tüy saçıyorlar çok fazla bende tel kafesin daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum ama bu konuda bi çare bulamadım açıkcası

PVC kafeslerin sağlık yönünden bir sıkıntısı var mı acaba özellikle bitlerin temizlenmesi konusunda sıkıntıları duymustum
Temzilik açısından pvc kafesler daha avantajlıdır mdf veya sunta dan yapılan kafeslere nazaran. Pvc kafesleri deterjanlı ve bit ilaçlı suyla korkmadan yıkayabilirsiniz. Diğer ahşap malzemeli kafesleri ise temizleyemezsiniz ancak ıslak bezle silinebilirler.

Temzilik açısından pvc kafesler daha avantajlıdır mdf veya sunta dan yapılan kafeslere nazaran. Pvc kafesleri deterjanlı ve bit ilaçlı suyla korkmadan yıkayabilirsiniz. Diğer ahşap malzemeli kafesleri ise temizleyemezsiniz ancak ıslak bezle silinebilirler.
Teşekkürler :)

ben bir ay önce hagen vision s02 kafes aldım, fiyatı biraz yüksek ama gerçekten memnunum, 1,5 yıldır sürekli kızışmış durumda olan ama hiç yavru almadığım çiftim dün yumurtladı. ve iyi ki almışım dedim. hem temizlik açısından hem kullanım açısından çok memnunum. benim için tek eksi yanı tek kafesten iki kafes yapmak istediğimde hiç bir satıcıdan taban ve çatı bulamamak oldu. onun dışında kapının yerini değiştirip yavruluk arka tarafa da takılabiliyor en çok da bu yönden sevdim.gitti gidiyordan 195 tl ye aldım bu arada bazı sitelerde çok çok pahalı bulabildiğim en uygun fiyat bu olmuştu.

Son düzenleme:
ben bir ay önce hagen vision s02 kafes aldım, fiyatı biraz yüksek ama gerçekten memnunum, 1,5 yıldır sürekli kızışmış durumda olan ama hiç yavru almadığım çiftim dün yumurtladı. ve iyi ki almışım dedim. hem temizlik açısından hem kullanım açısından çok memnunum. benim için tek eksi yanı tek kafesten iki kafes yapmak istediğimde hiç bir satıcıdan taban ve çatı bulamamak oldu. onun dışında kapının yerini değiştirip yavruluk arka tarafa da takılabiliyor en çok da bu yönden sevdim.gitti gidiyordan 195 tl ye aldım bu arada bazı sitelerde çok çok pahalı bulabildiğim en uygun fiyat bu olmuştu.

Hocam bu hagen kafes tüy ve yemin dışarı çıkmasını ne kadar önlüyor bende almayı düşünüyorum bu tüy yem işi bıktırdı birde kuşlar sürekli tüle takılıyor kafesin parçaları nasıl bağlantı yerleri falan sağlam mı?

bağlantı yerleri hakkında kesinlikle garanti veririm, gayet sağlam takılma vs yok iki yönlü de kullanılabilir. ama tabanı ne kadar yüksek olsa da özellikle darı dalı ve kraker verdiğimde çokça ortalık kirleniyor belki alt tüneklere takılırsa bunların sorun yaratacağını düşünmüyorum, dişi için kolay olması açısından hep üst tüneklere taktım kıraker ve darıyı . hagen kafese ek hagen yuva kullandım, fıstık yuvanın kapağını sürekli açıp kapatıyordu ve talaşları dışarı atıyordu o yüzden ortalık talaşla doluyordu, yumurtadan sonra bantla kapattım dış kapıyı dünden bu yana herhangi bir sorun da olmadı, yuvada erkekle beraber uyuyorlardı biraz önce :)

şeffaf plastik olan bi kaç parçası var onlar pek sağlam değil yada ben biraz zorladım kırıldı, ama onları da set halinde uygun fiyata bulabilrsiniz, ben pek gerek duymadım olmasa da olur yani. bunlar dışında gayet memnunum..

şeffaf plastik olan bi kaç parçası var onlar pek sağlam değil yada ben biraz zorladım kırıldı, ama onları da set halinde uygun fiyata bulabilrsiniz, ben pek gerek duymadım olmasa da olur yani. bunlar dışında gayet memnunum..

Sağolun cevaplar için son bir sorum var hazır kafesi kullananı bulmuşken sorayım hangi model uygundur çift kuş için birde uzun kısa hangisi daha iyidir?

Sağolun cevaplar için son bir sorum var hazır kafesi kullananı bulmuşken sorayım hangi model uygundur çift kuş için birde uzun kısa hangisi daha iyidir?

ben S01 ile aralarında çok bi fiyat farkı olmadığı için S02 aldım tek kat olarak da kullanabiliyorum 20-30 tl fazla verip onu almak daha cazip geldi. biraz fazla uzun kafes ama yavru döneminde kullanmak için ideal, sonuçta S01 olarak da kullanabiliyorum gerektiğinde. ekstra taban ve çatı bulabilseydim çok daha iyi olacaktı tabi tek kafesten iki kafes yapmak için. almadan önce kullanıcı yorumlarına baktım genelde L ve M boylarını tavsiye ediyor kullananlar ama o modellerinde fiyatları bana biraz yüksek geldi o yüzden düşünmedim bile. S02 tek çift ve yavrularına fazlaca yeter diye düşünüyorum.

Benimde çift olmayan iki tane muhabbetim var çift hane kafesten hagene geçtik dün itibariyle. Gayet memnun karşıladılar. Çift olmadıkları için yuvalıklarını almadım, nekton bio, 2 paket 1 kg lık vitakraft menu, vision banyo, hagen vision s01 toplam 180 liraya aldım.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2016-12-02 at 18.12.28.jpeg
    WhatsApp Image 2016-12-02 at 18.12.28.jpeg
    156 KB · Görüntüleme: 70