Karadeniz Pet

Kafes üremeye uygunmu? erkek yanaşmıyor yardımcı olun lütfen

Makingally

Yeni Üye
1,5 yaşındaki oğluma kızgın dişi aldım çok tatlı çok hareketli bişey sürekli erkeğe yanaşıyor bizimkisi korkuyor ve yanaşmıyor hiç.erkek bana çok alışkın yavruluktan aldım hiç kuş göremedi.Ne yapmak lazım bulundukları odaya hiç girmesem mi? Dişinin kızgınlığı geçer diye korkuyorum.

Bir haftadır beraberler...

aade4139534f6ab0d246e944524f3bbe.jpg
508889b7b805532992cc8fcd6efdbc41.jpg
598b36bafae63eab19d51ab542c81d88.jpg
731f44543fd7417d7d5658795f6b1b5d.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kuşlarınız güzel maaşallah. Erkek kuş tüyde ve hazır değil gibi. Tüyü atlatınca Çiftleşmeye hazır hale gelecektir. Sağlıklı yavrularınız olur inşallah.

Çok teşekürle dişi gelmeden bir kaç gün önce çok istekliydi çiftleşmeye bize sarmıştı çiftleşme hareketleri yapıyordu.birden tüye kalktı anlamadım.

Kardeşim plastik tünekleri bence çıkar. Çünkü gagalarını çiftleşme sürecinde çok fazla tüneklere sürüyolrar ve kovalaycağı içinde kaygan zarar verebilir. Tahta tünek kuşlarına daha iyi bir yasam ortamı sunar.

Kardeşim plastik tünekleri bence çıkar. Çünkü gagalarını çiftleşme sürecinde çok fazla tüneklere sürüyolrar ve kovalaycağı içinde kaygan zarar verebilir. Tahta tünek kuşlarına daha iyi bir yasam ortamı sunar.

Tamamdır...bizim dişi kovalıyor bi sıkıntı olmaz değil mi birde dişinin kızgınlığı geçmez değil mi hemen? Dişiyi değiştirmelimiyim?

Kafes içinde cok fazla tünek kullanmayin.
Çok tünek kafes içindeki hareket alanini daraltir.
Böyle bir kafes için 2 tane ahşap tünek yeterli.
birini yuvalik seviyesine digerini karşı hizasına takin.

Hocam öyle hadi diyince eşleşme olmuyor malesef.Üretici olduğumuz halde 7-8 ay bir kuşun çiftleşmesini beklediğimiz eşler oluyor.Bu iş biraz sabır işi.Kızgınlığı geçsin birbirine alıştıkları zaman illa o cere koyu olacak anlamı taşımaz.Yeterki hazır olsunlar.Herşeyi bir kenara bırakın 1,5 yaşında hiç dişi kuş görmemi bir erkeğin yanına eş atıyorsunuz.Haliyle iraz zaman alacaktır ki kuş tüyde zaten.Kuşu değiştirmeye gerek yok.Kuş güzel maşallah.

Hocam öyle hadi diyince eşleşme olmuyor malesef.Üretici olduğumuz halde 7-8 ay bir kuşun çiftleşmesini beklediğimiz eşler oluyor.Bu iş biraz sabır işi.Kızgınlığı geçsin birbirine alıştıkları zaman illa o cere koyu olacak anlamı taşımaz.Yeterki hazır olsunlar.Herşeyi bir kenara bırakın 1,5 yaşında hiç dişi kuş görmemi bir erkeğin yanına eş atıyorsunuz.Haliyle iraz zaman alacaktır ki kuş tüyde zaten.Kuşu değiştirmeye gerek yok.Kuş güzel maşallah.

Hocam odayı ayırayım mı beni fln görmesin? Yalnız kalsınlar?

Maşaallah bereketli olsun dişinizi değiştirmeyin sadece ilginizi alakanızı yem su ihtiyaçları dışında kesin

Erkek kuşunuz tüyde bu dönem onun için sancılı bir dönem olduğu için çiftlesme felan düşünecek durumda değil ve erkek kuş eyer bu zamana kadar size alışkın durumda hiç kuş ortamı görmedne büyüdü ise eş tutup çiftleşmesi çok uzun zaman alacak maalesef iletişiminizi koparmanız lazım ayrı bi odaya alın yüksek yerde kalsınlar tüy dönemini atlatana kadar B vitamini takviyesinde bulunun ayrıca plastik tünekler hem sağlık açısından hem çifteşme açısından uygun değil biran önce ahşap tüneğe geçin ve tünek sayısını azaltın. Sağlıcakla

Cevap: Kafes üremeye uygunmu? erkek yanaşmıyor yardımcı olun lütfen

Arkadaşlar benim çiftlerde tık yok kavgada etmiyorlar...çok nadir didişiyorlar yuvalığa ilgi 0...tüye kalkmıştı şimdi geçti...bizim yanımızda yada balkonda çok neşeliler dişi çok bağırıyor kızgın ama bişey olmuyor. Napmam lazım tünekleri değiştirdim azalttım vs yardım edin

Erkek kus tuye girdiği icin canı hic kimseyle oynamak ilgilenmek istemiyordur tüy donemini atlatinca kefi yerine gelir dişisini tanimaya başlar erkek kusunuza banyoluk ve yulaf verirseniz tüy donemini daha cabuk atlatir ,

Kafes icinde 2 tane tahta tunek olmali tunegin biri yukarida birisi asagida paralel şekilde koyun yuvalik taktiginiz zaman tuneklerden birinun yuvaligin önünden gecmesine dikkat edin . Kalamar kemigi vs. Gibi seyleri yuvalik yakinina koyun , yuvalik icinden kulaklikla muhabbet kuşları ciftlesme seslerini açın yuvaligin havalandirma deliklerine kulaklik kafalarini yerlestirin olumlu etkisi olacaktir ,

Nijer tohumu haftada 2 defa (carsamba-cumartesi ) 1 cay kaşığı kadar yemliklerine ekleyin , haftada 2 defa (cumartesi-carsamba) yumurtali mama yapin ve verin , haftada 2 3 defa banyo verin , yuvalik taktiginizda talaş koymayi unutmayin ,

Kafesi cok rahatsiz edilmeyen güneş gören bir odaya 2 metre yukseklikte bir yere asın . Yem su degisik li dışında kuslarla ilginizi kesin , ve sabirla bekleyin 2 3 aylik bir süreç bekliceksiniz. Ve yer değişikliği yapmayın.

Kaşımaya basladiklarinda birbirlerini yem kusmaya basladiklarsa bu olumlu işarettir.

Son düzenleme:

Maşallah . Erkek kuşun tüyde öncelikle rahat bi tüy dönemi geçirmesine imkan sağlaman lazım takviyelerle bi diğer konu kafes düzeni; oyuncaklar çıkmalı 2 ahşap tünek dışında gereksiz tünekler çıkartılmalı ve haraket imkanı olabililecek şekilde yerleştirilmeli

Zaman sadece birazcık zaman...

Tahta tünek kullan.Ve 2 ideal sayı.

Maşallah . Erkek kuşun tüyde öncelikle rahat bi tüy dönemi geçirmesine imkan sağlaman lazım takviyelerle bi diğer konu kafes düzeni; oyuncaklar çıkmalı 2 ahşap tünek dışında gereksiz tünekler çıkartılmalı ve haraket imkanı olabililecek şekilde yerleştirilmeli

Kafes çok büyük olduğu bu sefer yanlardaki çıkıntılarda duruyorlar

Dişide tüye girmiş [emoji20] ama çok istekli bizim oğlan deli gibi kaçıyor...Dişinin görüntüsü nasıl sağlıklımı?

İkisi içinde yaş ve cins tahmini yapabilcek olabilen var mı?

6c02890fd0d640ea170c802d1eede4c9.jpg
631834c412d3c31ad0a457a79efbe744.jpg

Erkek kus tuye girdiği icin canı hic kimseyle oynamak ilgilenmek istemiyordur tüy donemini atlatinca kefi yerine gelir dişisini tanimaya başlar erkek kusunuza banyoluk ve yulaf verirseniz tüy donemini daha cabuk atlatir ,

Kafes icinde 2 tane tahta tunek olmali tunegin biri yukarida birisi asagida paralel şekilde koyun yuvalik taktiginiz zaman tuneklerden birinun yuvaligin önünden gecmesine dikkat edin . Kalamar kemigi vs. Gibi seyleri yuvalik yakinina koyun , yuvalik icinden kulaklikla muhabbet kuşları ciftlesme seslerini açın yuvaligin havalandirma deliklerine kulaklik kafalarini yerlestirin olumlu etkisi olacaktir ,

Nijer tohumu haftada 2 defa (carsamba-cumartesi ) 1 cay kaşığı kadar yemliklerine ekleyin , haftada 2 defa (cumartesi-carsamba) yumurtali mama yapin ve verin , haftada 2 3 defa banyo verin , yuvalik taktiginizda talaş koymayi unutmayin ,

Kafesi cok rahatsiz edilmeyen güneş gören bir odaya 2 metre yukseklikte bir yere asın . Yem su degisik li dışında kuslarla ilginizi kesin , ve sabirla bekleyin 2 3 aylik bir süreç bekliceksiniz. Ve yer değişikliği yapmayın.

Kaşımaya basladiklarinda birbirlerini yem kusmaya basladiklarsa bu olumlu işarettir.

Hocam bir üsteki mesajdan son dırumlarına bakabilir misin?

Sarı olan asıl erkek kuşum büğün aniden hastalandı öldü önce çok sakinleşti sabah kafesin altında sakşn sakşn duruyordu elime aldım sevdim sonra öldü...neden böyle ani olduki?

Geri