Karadeniz Pet

Kafes yapımı başlıyor..

UMUR DAĞLAR

Paylaşımcı Üye
Tecrübeli tecrübesiz herkesten fikir bekliyorum.

Salma yapıcam üretime başlıyorum..

4 adet 1,60-1,70 cm çıta

1,50 cm tel

Geri kalan malzemeler evde var zaten sadece çıta ve teli dışardan aldım..

sutehaha.jpg

Nasıl birşey yapıyım kapısı nasıl olsun önerilerinizi bekliyorum.

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:08 -->-> Daha önceki mesaj 16:34 --

Önerilerinizi bekliyorum...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:42 -->-> Daha önceki mesaj 21:08 --

Yok mu arkadaşlar yardım edicek ?

teli kümes teli değilde daha güzel teller oluyor çit teli galiba onlardan alsaydın gözede hitap ederdi kafes bence

Umur, sen malzemeyi neye göre aldın?
Önce bi projesini çizseydin nasıl kafes yapmak istiyorsun..
O çıtalar yeterli gelmeyecek bana kalsa.

Levent abi yetmiceğini anladım bugün yarın sabah 4 adet daha alıcam aynı boylarda. Proje olarak aklımda birşeyler varda kapı olayını yapamadım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:08 -->-> Daha önceki mesaj 02:05 --

evet güzel bahçe telleri var yeşil falan onlardan kullan bunlar kuşlara zara verebilir

teli kümes teli değilde daha güzel teller oluyor çit teli galiba onlardan alsaydın gözede hitap ederdi kafes bence

4 nalbur dolaştım ben mavisinden arıyordum bırak maviyi yeşil bile yoktu.. Yarın marangoza tekrardan uģricam dönüşte birkaç nalbura daha bakıcam zaten göze hitap etmesi önemli değil evde oda da durucak. Ama mavi bulursam aklımda güzel şeyler var..

Son düzenleme:
kümes teli kanat kuyruğa çok zararı oluyor.Yeşil telleri ise kemiriyorlar plastiğini alıyor yer yer çıplaklıklar çıkıyor.

çeşit vardır illa ki. Burası ç.kale çok çeşit yok bende bunlarla yaptım.Çok tahribat olduğu zaman olan yeri söküp yenisini takıyorum.

çeşit vardır illa ki. Burası ç.kale çok çeşit yok bende bunlarla yaptım.Çok tahribat olduğu zaman olan yeri söküp yenisini takıyorum.

cırt cırtlı sinekliklerde olabilir aslinda hem sağlamlar hemde takılıp çıkarması kolay kapı yapmayada gerek kalmaz.

Arkadaşın paylaştığı salma, gerçekten kullanışlı birsey olmuş.. anladıgım kadarıyla sen daha kücük birsey düsünüyorsun, bu sekilde tasarlarsan güzel olabilir.. sana tavsiyem yapmak istedigin seyi önce kagıda ciz, burda paylaş.. cünkü illa ki eksikler cıkıyor.. ne kadar erken farkedersen toparlaması o kadar basit olur.

Evet önce bir projeyi çizmelisin ölçüleri kaç olacaksa ona göre çıta alacaksın kafes büyüklüğüne göre kapı ayarlanacak sonra ona uygun tel alınır, birde tavalı yapmanı tavsiye ederim.

Tavsiyeler için teşekkür ederim. Çizimlere başlıyım o zaman..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:18 -->-> Daha önceki mesaj 22:16 --

Lo179j.png
Resim alıntıdır.
Bu şekilde yapabilirsin.

Resim için teşekkür ederim. Atılım abininde dediği gibi bu kadar büyük düşünmüyorum ama çok beğendim bunun bir küçük modelini yapabilirim.

Arkadaslara katılıyorum herseyden önce proje.

Son düzenleme:
Bu işlerdede hiç iyi değilim ama hadi hayırlısı bakalım.