Karadeniz Pet

kafes yapımı hakkında

gkhnyvz88

Meraklı Üye
merhaba bugün levent beyin kafesini gördükten sonra zaten kafamda kafes yapmak vardı hepten yapasım geldi ama bir kaç soru soracagım.

şimdi sağ sol üst alt ve arka ahşap yapayım diyorum. sadece ön kısmını tel yapayım diyorum. ölçü olarak

sağdan sola 100 cm
önden arkaya 50 cm
yükseklik 60 veya 70 cm yapayım diyorum. ama kafama takılan iki soru var

sorularım

1.benim bu kuşlardan biri yeni çift olacak yavru vermediler diğeri alışma süresinde 100 cm lik kafes yapar isem kafesi ortadan böleyimmi yine yoksa hepsi o kafeste durupta eşlerini kendi seçermi acaba?

2. sorum ise yuvalığı kafesin içine yapmayı planlıyorum nasıl olur acaba? yoksa eskisi gibi dışarıdan mı yapmalıyım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:42 -->-> Daha önceki mesaj 09:56 --

yardım edecek kimse varmı?

Son düzenleme:
Ortama alışmış kuşları yeni bir kafese almak her şeye sil baştan başlamak demektir, her şeye baştan başlamaya razıysanız yapacağınız kafesin her yerinin ahşap olması bitlere uygun yaşam ortamı sağlamak demektir, özellikle verdiğiniz ölçüler de ahşap bir kafeste bitler koloni kurabilir :) Yapmayı düşündüğünüz kafes için hazır çekmece, alt ızgara ve ön tel kullanmanızı tavsiye ederim, temizlemesi daha kolay olur, fakat verdiğiniz ölçülerde bunları bulmak zor, daha küçük bir kafes yapabilirsiniz, yuvalığın dışarda olması avantaj sağlar...Yeterli paranız varsa PVC kafes alın veya yaptırın, en sağlıklı olanı, kolay gelsin şimdiden...

Ugrastigina degmez 20 tlye cift kafesi kus pazarlarinda satiyorlar ortasindan bolmeli

Geri