Karadeniz Pet

kafes yapmaya karar verdim

uğurbahçeli

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz haftalarda kızımıza erkek bir eş almıştım kafesim biraz dar geldi hazırları bizim buralarda biraz pahalı bu yüzden kendi imkanlarım doğrultusunda bir kafes yapmak istiyorum hemde biraz boş zamanım var onu değerlendirmiş olacağım öncelikle şunu merak ediyorum kafesi kümes telinden yapsam herhangi bir sorun olurmu ikincisi tek çift kuş için hangi ölçüler yeterli olur son olarak çiftleştirilecek kuşların sürekli kafestemi durması gerekiyor böyle bir şey duymuştum doğrumudur benim kafes dar olduğu için rahat hareket edemiyorlar diye dışarı çıkartıyorum bu durum çiftleşmelerine engel olurmu değerli fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:51 -->-> Daha önceki mesaj 01:51 --

Arkadaşlar bilgisi olan varmıdır acaba sizlerden alacağım bilgiler doğrultusunda hareket edicem selamlar.

yavru almak istiyorsanız kuşları salmayın. Biraz kafesi Büyütün ve fazla rahatsız etmeyin. Mama takvilyesi de önemli.

Üretim kafesinde 40*40*40 ölçüler ideal diye biliyorum ama bence ne kadar büyük olursa o kadar iyi çünkü kuşları ztn çıkarmıyo çoğu kişi yağlanıyolar. Çoğu kişi diyorum çünkü benim çifti haftada 2-3 gün çıkarıyorum biraz gezip giriyolar kafese. Yumurta bekliyorum bu arada:)

Üretim kafesinde 40*40*40 ölçüler ideal diye biliyorum ama bence ne kadar büyük olursa o kadar iyi çünkü kuşları ztn çıkarmıyo çoğu kişi yağlanıyolar. Çoğu kişi diyorum çünkü benim çifti haftada 2-3 gün çıkarıyorum biraz gezip giriyolar kafese. Yumurta bekliyorum bu arada:)

60cm boy 40 cm en 40 cm yükseklik ebatlarında yapmaya karar verdim biraz genişçe olsun diyorum sanırım yumurtlayana kadar bende çıkartmıcam belki sizin gibi haftada 1 2 gün olabilir hayırlısıyla alırsınız inş. Yumurtaları çiftleşme süreci ne kadar sürdü sizinkilerin Benimkiler iki haftadır beraberler henüz bi hareket yok tabi hergün dışardalar kafesden dolayı

Bi ay oldu benim kuşları alalı. Daha yeni yeni ciftlesiyolar. Dişi çok dışarı çıkmak istiyo o yüzden arada bir çıkarıyorum bide içim rahat etmiyo aylarca kuşları kafeste tutmaya. Benim cifthanenin boyutu ile aynı

Geri