Karadeniz Pet

Kafes yeri değişimi yardım lütfen

şaşkin

Yeni Üye
Bugun kuşlarım yumurtlamış bir tane yumurta var ama benım kafesin yerini değiştirmem lazım şimdi değiştirsem nolur.?

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pek sorun olacagini zannetmiyorum.

Yumurta dolumu çiftleştilermi bilmiyorum ama biraz yabaniler keserlermi devam etmeyi acaba

Ben sahsen yumurta varken degistirmistim bi sorun olmamisti sizin seciminiz

Hayır sakın değiştirme yumurtaları kırar.

Arat bende oyle bi sorun olmamisti

Hayirli uretimler o zaman kustan kusa degisiyo o zaman bu kirma olayi

Bnmkıler huysuz göze alamadım pek şuan

Ben 5 yumurta var iken 50 km yol gittim.Şu anda iki yavrum çıktı maşallah.

Ben 5 yumurta var iken 50 km yol gittim.Şu anda iki yavrum çıktı maşallah.

Evet bizim biladerde izmirden ağrıya kadar kuş getirmişti zaten üstünü örtersin nerede olduklarını bile anlamazlar. Kafes değişiminde dişi kuş stresegirer yumurtaları kırar.

Maşallah hayırlı üretimler kustan kuşa değişiyor bende bi çift var maşallah yer degistirsem de altında 2 yumurta varken 3 tane sürüp 5 yapıyorum bakıyor başka yavrulara bakıyor :) şaşırdım ama onlardan başka böyle çift görmedim )

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maşallah hayırlı üretimler kustan kuşa değişiyor bende bi çift var maşallah yer degistirsem de altında 2 yumurta varken 3 tane sürüp 5 yapıyorum bakıyor başka yavrulara bakıyor :) şaşırdım ama onlardan başka böyle çift görmedim

Evet mesela yumurtalı dişi kuş öldümü, eğer başka damız çiftiniz varsa yuvalığa koyduğunuz zaman bakabiliyo öz annesi yerine. yada 2 çift kuşunuz varsa biri 7 biri 3 yumurta yapmış diyelim 7 olandan 2 tane alıp diğerine koyabiliyorsunuz böylelikle anne rahatlıyor :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aynen öyle ama bendeki çift özellikle dişi bambaşka bi bakıcı tam bi anaç damızlık :)

Valla değiştirdim çok huysuzlanmadılar sankı bana şans dileyin

Şaşkin hic bisey olmaz icin rahat olsun

Geçmiş olsun derken gittimi yumurta yani

Geri