Karadeniz Pet

kafes yerleri

• Konbuyu başlatan Mehmet ŞEKER
  • Başlangıç tarihi
M

Mehmet ŞEKER

Guest
duvarda asılı olan kafeste çiftim var. Alt tarafta duran kafeste de konuşan tek kuşum var. diğer kuşların kafesi oradayken birbirlerine ötme gibi nedenlerle alt taraftaki kuşum benle ilgiyi kesme konuşma gibi şeyleri unutur mu?

Benim bildiğim konuşan kuşların diğer kuşların sesini duyunca konuştuğu kelimeleri unuttuğu ama ustalar daha iyi bilir.

Tek olan kuşunuz içinde zor olur ayrı kafeste felan siz tek olan kuşunuz her zaman bulundugunuz odaya koyun çift olan kuşlarınızıda daha sakin bir yere koyun bu benim görüşüm senin yerinde olsam öyle yapardım kuşu eğitmişşin o kadar konuşmayı unutur senden az da olsa soğur diğer kuşlar öterse oda tepki olarak öter öten kuşlarda konuşmaz

ayırıyım o zaman. öğrettiğim kelimeler boşa gitmesin..

Konuşmayı unutacağından korktukları için bir çok kişi erkek kuşuna dişi almaz diyebilirim :)

Bence ayır kardeşim, eğer farklı odalara koyma imkanın varsa çiftleri yalnız bırak konuşan diğer kuşunla ilgilen (konuş,el alışkanlığı vs.) gibi

benim goştik 12-13 civarı cümle ve kelime biliyor yanına dişli aldım şimdi daha sık söylüyor ama eşine söylüyor artık bana değil.Ona saçını başını yolarım artist filan diyor :)

1 gün kafesleri bu şekilde denedim. kuş daha fazla konuşmaya başladı :)

Bana kalırsa şahsi fikrim yaa üretim için besleyeceksiniz yada eğitim için..Bence ikisi bir arada aynı yerde olmaz..ilgileri dağılır..

Geri