petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kafes yerleri

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Mehmet ŞEKER tarafından 11 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Mehmet ŞEKER

duvarda asılı olan kafeste çiftim var. Alt tarafta duran kafeste de konuşan tek kuşum var. diğer kuşların kafesi oradayken birbirlerine ötme gibi nedenlerle alt taraftaki kuşum benle ilgiyi kesme konuşma gibi şeyleri unutur mu?

2. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Benim bildiğim konuşan kuşların diğer kuşların sesini duyunca konuştuğu kelimeleri unuttuğu ama ustalar daha iyi bilir.

3. Mehmet ŞEKER

teşekkürler. ustalardan cevap bekliyorum..

4. Ömer Karaoğlan

Ömer Karaoğlan New Member

Beğenileri:
    0
    Tek olan kuşunuz içinde zor olur ayrı kafeste felan siz tek olan kuşunuz her zaman bulundugunuz odaya koyun çift olan kuşlarınızıda daha sakin bir yere koyun bu benim görüşüm senin yerinde olsam öyle yapardım kuşu eğitmişşin o kadar konuşmayı unutur senden az da olsa soğur diğer kuşlar öterse oda tepki olarak öter öten kuşlarda konuşmaz

5. Mehmet ŞEKER

ayırıyım o zaman. öğrettiğim kelimeler boşa gitmesin..

6. Tevfik AKTUNÇ

Konuşmayı unutacağından korktukları için bir çok kişi erkek kuşuna dişi almaz diyebilirim :)

7. Mehmet ŞEKER

beni de o düşündürüyo. yanına dişi koymuyorum sadece aynı odadalar acaba ayırsam mı?

8. Tevfik AKTUNÇ

Bence ayır kardeşim, eğer farklı odalara koyma imkanın varsa çiftleri yalnız bırak konuşan diğer kuşunla ilgilen (konuş,el alışkanlığı vs.) gibi

9. Mehmet ŞEKER

teşekkürler. kafamdaki soru işaretleri gitti.

10. Mehmet Gündoğdu

benim goştik 12-13 civarı cümle ve kelime biliyor yanına dişli aldım şimdi daha sık söylüyor ama eşine söylüyor artık bana değil.Ona saçını başını yolarım artist filan diyor :)

11. Mehmet ŞEKER

1 gün kafesleri bu şekilde denedim. kuş daha fazla konuşmaya başladı :)

12. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Bana kalırsa şahsi fikrim yaa üretim için besleyeceksiniz yada eğitim için..Bence ikisi bir arada aynı yerde olmaz..ilgileri dağılır..

13. Mehmet ŞEKER

ayrı odalara koyuyum tekrar o zaman..

Sayfayı Paylaş