petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kafes

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Parlayan tarafından 23 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Parlayan
    Gizli

Parlayan Guest

merhaba arkadaşlar bugün muhabbet kuşuma kafes alacam hangi marka kafes almalıyım ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:20 -->-> Daha önceki mesaj 20:17 --

lütfen acil

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:22 -->-> Daha önceki mesaj 20:20 --

lütfeeeeeen

2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Ücret????.....

3. mert.b

mert.b New Member

Beğenileri:
    0
    Deneyimli arkadaşlar daha iyi yorum yapar. Ben hagen M01 modelini internetten aldım. Tek sıkıntısı tek kapı olması. Yapruluk takıcaksanız biraz sıkıntı. Ben yavruluk taktım, yemlikler aşağıda olduğu için bir sorun yaşamıyorum. Alt kapaklarda büyük olduğu için içine düşün birşeyi almak gayet kolay.

En büyük avantajı yanlarıdaki saydam korumalar. Şunana akadar hiç tül kullanmaya gerek duymadım.

Yan telleri yurt dışında satılıyor. Yavruluk için tek kapı yetmez diyorsan bir kapatlı yan kapakta alabilirsin. Sanırım forumda bununla ilgili bir konu vardı sanırım.

Saygılarımla...

4. Parlayan
    Gizli

Parlayan Guest

teşekkürler

5. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    ben muhabbet kuşu iyon kafesi kullanıyorum pirinç telli olandan

#5 Rassien, 23 Ocak 2015
    Son düzenleme: 23 Ocak 2015
  6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    (muhabbet kuşuma dediğinize göre tek kuş,imzanızda ise 1 çift kuş sahibi olduğunuz yazıyor) kafes seçimi tek veya çift kuş beslemenize göre değişebilir tek kuş için görsellik öncelik olabilir çift kuşla üretim için kapı sayısı yuvalık takma yeri vs. alacağınız kafesin seçimini etkiler tabi en önemlisi bütçe

7. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Simay Hanım'ın eklediği ilk kafes üretim kafesidir.bir çift kuş için gayet idealdir,aynısından kullanıyorum ve memnunum

#8 Cihan UYĞUR, 23 Ocak 2015
  8. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    öncelikle tek kuş için evet
    1)görsellik önceliğimiz olmalıdır
    2)alacağınız kafes kuşun sağlığı açısından boyasız (pirinç ... vs)olmalıdır
    3)tellerin en az iki yüzü yatay telli olmalıdır çünkü muhabbet kuşları tırmanmayı sever ve yatay telleri merdiven gibi kullanırlar
    4)2. bir kapısı olursa iyi olur mesela banyoluk takarsınız falan ama tek kuşsa zorunlu değil
    5)kafes dikdörtgen veya kare şekilli olmalıdır ev gibi veya daha değişik 4 den fazla köşesi olan şekilli kafesler mümkünse tercih edilmemelidr
    6)kafesin ızgarası ve tavası olmalıdır ızgara eğer kuş yetişkinse fazla gerekli değildir ama yavruysa mutlaka lazım dışkısına ulaşmasını büyük oranda engeller ama tava mutlaka olsun çünkü temizlik açısından çok büyük kolaylık sağlıyor

ama şimdi 2 kuşum var derseniz
    1)kafesin mutlaka 2. kapısı olsun çünkü yuvalık takılması için gereklidir
    2) 2 kuş olacağı için biraz daha geniş büyük kafesler tercih etmelisiniz mesela çifthane gibi
    diğer maddeler 2 kuş içinde geçerlidir

en önemliside bütçedir
    bu maddelere uygun ve bütçenize uygun en iyi kafes almanız

#9 Rassien, 23 Ocak 2015
  9. Simay Yetiş

Beğenileri:
    0
    evet kuşlar rahat edero tarz kafeslerd alıcaklar bu taz almalı

10. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    boyasız geniş kuşun rahat edecegi şekilde al bence marka önemsiz salam boyasız paslanmayan olsun yeter

11. Mert ÇAPACI

Beğenileri:
    0
    Tamamen bütçenize bağlı ne kadar ayırabiliyorsunuz ?

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. kus kafesi fiyatı kare