Karadeniz Pet

kafes

• Konbuyu başlatan Parlayan
  • Başlangıç tarihi
P

Parlayan

Guest
merhaba arkadaşlar bugün muhabbet kuşuma kafes alacam hangi marka kafes almalıyım ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:20 -->-> Daha önceki mesaj 20:17 --

lütfen acil

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:22 -->-> Daha önceki mesaj 20:20 --

lütfeeeeeen

Deneyimli arkadaşlar daha iyi yorum yapar. Ben hagen M01 modelini internetten aldım. Tek sıkıntısı tek kapı olması. Yapruluk takıcaksanız biraz sıkıntı. Ben yavruluk taktım, yemlikler aşağıda olduğu için bir sorun yaşamıyorum. Alt kapaklarda büyük olduğu için içine düşün birşeyi almak gayet kolay.

En büyük avantajı yanlarıdaki saydam korumalar. Şunana akadar hiç tül kullanmaya gerek duymadım.

Yan telleri yurt dışında satılıyor. Yavruluk için tek kapı yetmez diyorsan bir kapatlı yan kapakta alabilirsin. Sanırım forumda bununla ilgili bir konu vardı sanırım.

Saygılarımla...

ben muhabbet kuşu iyon kafesi kullanıyorum pirinç telli olandan
7VW8yv.jpg

Son düzenleme:
(muhabbet kuşuma dediğinize göre tek kuş,imzanızda ise 1 çift kuş sahibi olduğunuz yazıyor) kafes seçimi tek veya çift kuş beslemenize göre değişebilir tek kuş için görsellik öncelik olabilir çift kuşla üretim için kapı sayısı yuvalık takma yeri vs. alacağınız kafesin seçimini etkiler tabi en önemlisi bütçe

Simay Hanım'ın eklediği ilk kafes üretim kafesidir.bir çift kuş için gayet idealdir,aynısından kullanıyorum ve memnunum

Son düzenleme:
öncelikle tek kuş için evet
1)görsellik önceliğimiz olmalıdır
2)alacağınız kafes kuşun sağlığı açısından boyasız (pirinç ... vs)olmalıdır
3)tellerin en az iki yüzü yatay telli olmalıdır çünkü muhabbet kuşları tırmanmayı sever ve yatay telleri merdiven gibi kullanırlar
4)2. bir kapısı olursa iyi olur mesela banyoluk takarsınız falan ama tek kuşsa zorunlu değil
5)kafes dikdörtgen veya kare şekilli olmalıdır ev gibi veya daha değişik 4 den fazla köşesi olan şekilli kafesler mümkünse tercih edilmemelidr
6)kafesin ızgarası ve tavası olmalıdır ızgara eğer kuş yetişkinse fazla gerekli değildir ama yavruysa mutlaka lazım dışkısına ulaşmasını büyük oranda engeller ama tava mutlaka olsun çünkü temizlik açısından çok büyük kolaylık sağlıyor

ama şimdi 2 kuşum var derseniz
1)kafesin mutlaka 2. kapısı olsun çünkü yuvalık takılması için gereklidir
2) 2 kuş olacağı için biraz daha geniş büyük kafesler tercih etmelisiniz mesela çifthane gibi
diğer maddeler 2 kuş içinde geçerlidir

en önemliside bütçedir
bu maddelere uygun ve bütçenize uygun en iyi kafes almanız

Son düzenleme:
boyasız geniş kuşun rahat edecegi şekilde al bence marka önemsiz salam boyasız paslanmayan olsun yeter

Geri