Karadeniz Pet

kafesde çıldırıyor

• Konbuyu başlatan Adem ŞERİT
  • Başlangıç tarihi
A

Adem ŞERİT

Guest
Arkadaþlar kuþu alalý 5gün oluyor, ilk geldiðinde sakindi sonra deðiþti çok hareketli kafesde durmuyor. Çýkarýp kafesin üstüne býrakýyorum kuzu gibi. :) videosunu paylaþtým.

[YOUTUBE]WOGrTGQ7AOg[/YOUTUBE]

Moderatör tarafında düzenlendi:

Böyle daha iyi oldu :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:35 -->-> Daha önceki mesaj 19:34 --

kafesten cıkmak ıstıyor onunla kafesın dısında oynayın.

Büyük kafes alıcam iyi gelir inşallah

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:58 -->-> Daha önceki mesaj 20:45 --

Böyle daha iyi oldu :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:35 -->-> Daha önceki mesaj 19:34 --

kafesten cıkmak ıstıyor onunla kafesın dısında oynayın.

Nasıl öyle yapılıyor :)

Masallah benimde boyle bir yavrum var kafeste durmak istemiyor fakat cikartinca elimde durmuyor hemen abajura kaciyor nasil alisacak bilemiyorum .

zamanla alışır kafesin içinemi üstünemi alışacagıda senin elinde :)

Kafesin dışında sakin ama içerde özellikle gündüzleri yiyor kendini daha getireli 1 hafta olmadı

Kuşların yeri kafes değilki. Durmak istemezler kafeste. Benim kuşlarım tüm gün dışardalar benimle oynuyorlar. Çok hareketli bi kuşunuz var. Eğerki kafesinde hareketsiz durmaya başlarsa mutsuz demektir kafese alıştığından değil.

Kuşların yeri kafes değilki. Durmak istemezler kafeste. Benim kuşlarım tüm gün dışardalar benimle oynuyorlar. Çok hareketli bi kuşunuz var. Eğerki kafesinde hareketsiz durmaya başlarsa mutsuz demektir kafese alıştığından değil.

Sabahtan başlıyor hareketliliği kafesden çıkmak için yapmadığı yok, yemliğin içine kafasını sokup yemleri sağa sola savuruyor :) hava kararınca duruluyor bu normalmi. bu kuşlar gündüz çok enerjili oluyor sanırsam

kafese yanına eş al veya oyuncak ayna filan al istersen

Tabi tabi çok normal. Biz de sabah daha enerjik değilmiyiz. Gün sonunda halimiz kalmıyor. Kuşlarda da aynı şey geçerli.

Keşke benimkiside çıkmak istese, 2 gündür kafesinden çıkarmanın yollarını arıyorum (yeni geldi).

sizin kuş yeni gelmiş hastalığı yoksa birkaç güne açılır. Benimkide ilk günler durgundu şimdi deli gibi
Hocam ayaklarını parmaklarımla tutup yavaşça çıkardım sorun olmadı kavramadım, sürüklemedim bir yolunu bulup çıkardım ama çıkar çıkmaz uçmaya başladı bir o duvara çarptı bir bu duvara çarptı sonra biryere kondu 10 dakika etrafa bakınıp, birkaç adım attı okadar. Bende geri yuvasına koydum yuvasına girince çok sevindi, kafesten çıkarmak ona zulüm gibi geliyor sanırsam bu durumu nasıl değiştirebilirim sizce ? yani diğer kuşlar çıkmak için can atıyor benimkisi kafese girmek için :(

Hocam ayaklarını parmaklarımla tutup yavaşça çıkardım sorun olmadı kavramadım, sürüklemedim bir yolunu bulup çıkardım ama çıkar çıkmaz uçmaya başladı bir o duvara çarptı bir bu duvara çarptı sonra biryere kondu 10 dakika etrafa bakınıp, birkaç adım attı okadar. Bende geri yuvasına koydum yuvasına girince çok sevindi, kafesten çıkarmak ona zulüm gibi geliyor sanırsam bu durumu nasıl değiştirebilirim sizce ? yani diğer kuşlar çıkmak için can atıyor benimkisi kafese girmek için :(

Daha alışmadığı içindir, yakınlık gösterin başını okşayın konuşun. Sizin kuş erkekmi dişimi

Daha alışmadığı içindir, yakınlık gösterin başını okşayın konuşun. Sizin kuş erkekmi dişimi

Teşekkürler, şuanda bende 2 tane kuş var bir tanıdığımdan aldım.Tanıdığım kuşları bana vermeden önce ilkten tek kuşları varmış (dişi +6aylık) bu kuş çok sıkılınca yanına erkek almaya karar vermişler alıp yanına koymuşlar tam 1 hafta geçmiş arasından (sonradan konulan kuş erkek +3.5aylık) sonrada bana verdiler 2 gün önce. Yani dişi kuş şuan kafese alışkın ama erkek olan yeni geldiği için tam ortama alışmadı. Size bir sorum daha olacak eğer cevap vermek isterseniz : Şimdi bu +6lık dişi kuşu konuşturmam çok çok zor hem dişi hem +6 aylık birde + olarak yanında bir kuş dahada var. Ben kuşlarımın konuşmasını istiyorum bu sebeple sizde en uygunu dişiyi başkasına vermem midir bu sayede 3.5 aylık olan erkek kuşu konuşturabilirim

Teşekkürler, şuanda bende 2 tane kuş var bir tanıdığımdan aldım.Tanıdığım kuşları bana vermeden önce ilkten tek kuşları varmış (dişi +6aylık) bu kuş çok sıkılınca yanına erkek almaya karar vermişler alıp yanına koymuşlar tam 1 hafta geçmiş arasından (sonradan konulan kuş erkek +3.5aylık) sonrada bana verdiler 2 gün önce. Yani dişi kuş şuan kafese alışkın ama erkek olan yeni geldiği için tam ortama alışmadı. Size bir sorum daha olacak eğer cevap vermek isterseniz : Şimdi bu +6lık dişi kuşu konuşturmam çok çok zor hem dişi hem +6 aylık birde + olarak yanında bir kuş dahada var. Ben kuşlarımın konuşmasını istiyorum bu sebeple sizde en uygunu dişiyi başkasına vermem midir bu sayede 3.5 aylık olan erkek kuşu konuşturabilirim

O konuda pek bilgi sahibi değilim ustalara danışmanız daha mantıklı olur

Geri