Karadeniz Pet

Kafesden Çıkarmayın!

Burada tartıştığımız konu muhabbet kuşlarının kafese sürekli hapis edilmesinin yanlış olduğu Sağlıklı yetişebilmeli için sağlıklı gıdalar - temiz hava güneş - hijyenik bir ortam ve hareket etmesi yani rahatça uçabilmesi gerekir.Üretimhane örneği veriyorsun evet onlar uçurmuyor sürekli kafeslerde duran hayvanların ömrü kısa oluyor ve her türlü hastalık yaşıyorlar.Bizde daha sağlıklı yetiştirmek ve uzun ömürlü olmalarını istiyoruz.

Sağlıklı ortamlarda değil ise beslenmeleri vitaminleri tam değil ise ömrü kısa olur . Kafesle alakası yoktur yine düşüncelerinize saygı duyarım.

kafesin kapağını tutturdum plastik bi mandalla, kafasına göre giriyor çıkıyor hiç müdahale etmiyorum ki mantıklı olan da bu. üretimhane konusunda evet o kadar kuşu salmak mümkün değil ama evde beslemek için alınan kuşu kafesine tıkıp, bir köşeye kaldırıp da biblo muamelesi yapılmasına karşıyım.

kafesin kapağını tutturdum plastik bi mandalla, kafasına göre giriyor çıkıyor hiç müdahale etmiyorum ki mantıklı olan da bu. üretimhane konusunda evet o kadar kuşu salmak mümkün değil ama evde beslemek için alınan kuşu kafesine tıkıp, bir köşeye kaldırıp da biblo muamelesi yapılmasına karşıyım.

ben kafesten çıkarmıyorum , biblo muamelesi yapıyor oluyorum bu durumda.

Benim mavişimde sabah çıkıyor bir dahada girmiyor ben koyuyorum elimle besliyorum.bazen susadıgı zaman su içiyo biraz takılıyo geri cıkıyo :) İlk aldıgımdan beri salıyorum düzenli hiç bir sıkıntı da yaşamadım.Yalnız ilk kuşum ve cok kücük 1,5 aylık uçmaya çalışıyo ama kaldıramıyor kendini daha çok tatli oluyo o anlarda :)

Geri