petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kafese ayna takmak ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ensar YILMAZ tarafından 26 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Bu konuda forumda bir çok yazı okudum "kendinize alıştırıcaksanız konuşturucaksanız kesinlikle ayna takmayın" tarzında ancak demin arkadaşım aradı ve uzman tv de gördüğü bi videoyu çok etkilenmiş bir şekilde " ayna takmalıymışız tek kuşlara alışırmışda konuşurmuşta ayna takmazsak yalnızlıktan piskolojisi bozulurmuş prof doç dr bilmem kim yanlışmı söylücek abi" filan gibisinden bi çıkıştı bana ne yapsam bilemedim kuşu ben bana alışsın konuşturayım diye aldım. Sabahtan akşama kadar ofisteyim biraz sabahları biraz öğlenleri ve akşamları vakit ayıra biliyorum kuşuma ve eski bir dişi kuşum vardı 1-2 sene önce kafesinde ayna da vardı alışmasında bir sıkıntı olmamıştı hatta pek bakmıyordu aynaya kafam karıştı sizlerin görüşleri nelerdir merakla bekliyorum.

#1 Ensar YILMAZ, 26 Haziran 2014
    Son düzenleme: 26 Haziran 2014
  2. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    52
    Ayna takılmaz diye birşey yok konuşturmak istiyorsan ayna takmamalısın konuşturana kadar konuştuktan sonra ayna takılabilir kuşun psikolojisi yüzünden ayna takmayı düşünüyorsan tavsiye etmem oyuncak bir kuş al koy kafese onunla oynar ne yalnızlık çeker nede sıkıntı

3. Alican Deniz

Bu konuda benim görüşüm tecrübelerimden faydalanarak şu şekilde.Kuşunuz yavruyken size alışması için ayna veya bir başka süs eşyası takmamanız.Daha sonraları kuşunuz büyüyüp de size alışır ve konuşmaya başlarsa o zaman ayna ya da bir başka süs eşyası takabilirsiniz ama kuşa karşı ilginiz de daha farklı olması gerekir ki kuş sizin yerine aynada gördüğü kuşu tercih etmesin.Ben şuana kadar baktığım kuşların bir kısmına ayna koydum bir kısmına ayna koymadım.Ayna koymadıklarım bana daha yakın geliyor.Daha bir insancıl sanki.Ayna koyduğunuz zaman illa kuşunuz tamamen sizden kopmuyor ama ilgisi azalıyor sanki.Örneğin ayna taktığınız kuşlar aynada gördüğü kuşu beslerken ayna takmadığınız kuşlar sizi beslemeye çalışıyor.Tabi bu konuda son karar sizin ama ayna koyulan ile koyulmayan arasında kesinlikle bir fark oluyor.

4. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
    aynada kendini görüp başka bir kuş zannettiği için onunla ilgilenir sürekli sizinle ilgilenip konuşmasını istiyorsanız. ayna takmayın. ama ilgilenmelisinizde, illaki bir süre sonra hayvan eşe ihtiyaç duyacaktır ozaman eş alabilirsiniz.

5. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Ben ayna takmıştım tavsiye etmiyorum, sonradan çıkardım ama bu seferde evdeki aynalarla bozdu kafayı hiçbir şekilde aynaların başından ayrılmıyordu.

6. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    bende bir sormak emin olmak istedim ben tek bakıp kendime alıştırmak konusturmak istiyorum ilerde belki eş alıp çiftleştiririm. Kuşum daha dün aldım saten 3-5 hafta sonra alışınca ayna değilde salıncak tarzında bir oyuncak alırım diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş