Kafese ayna takmak ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ensar YILMAZ tarafından 26 Haziran 2014 başlatılmıştır.

 1. Ensar YILMAZ
  Çevrimdışı

  Ensar YILMAZ Profesyonel

  Katılım:
  23 Haziran 2014
  Mesajlar:
  767
  Beğenileri:
  3
  Yer:
  kocaeli/Bekirpaşa
  Bu konuda forumda bir çok yazı okudum "kendinize alıştırıcaksanız konuşturucaksanız kesinlikle ayna takmayın" tarzında ancak demin arkadaşım aradı ve uzman tv de gördüğü bi videoyu çok etkilenmiş bir şekilde " ayna takmalıymışız tek kuşlara alışırmışda konuşurmuşta ayna takmazsak yalnızlıktan piskolojisi bozulurmuş prof doç dr bilmem kim yanlışmı söylücek abi" filan gibisinden bi çıkıştı bana ne yapsam bilemedim kuşu ben bana alışsın konuşturayım diye aldım. Sabahtan akşama kadar ofisteyim biraz sabahları biraz öğlenleri ve akşamları vakit ayıra biliyorum kuşuma ve eski bir dişi kuşum vardı 1-2 sene önce kafesinde ayna da vardı alışmasında bir sıkıntı olmamıştı hatta pek bakmıyordu aynaya kafam karıştı sizlerin görüşleri nelerdir merakla bekliyorum.
   
  #1 Ensar YILMAZ, 26 Haziran 2014
  Son düzenleme: 26 Haziran 2014
 2. Mudo DURMUŞ
  Çevrimdışı

  Mudo DURMUŞ Profesyonel

  Katılım:
  1 Şubat 2014
  Mesajlar:
  1.621
  Beğenileri:
  55
  Yer:
  İstanbul/ Avcılar
  Ayna takılmaz diye birşey yok konuşturmak istiyorsan ayna takmamalısın konuşturana kadar konuştuktan sonra ayna takılabilir kuşun psikolojisi yüzünden ayna takmayı düşünüyorsan tavsiye etmem oyuncak bir kuş al koy kafese onunla oynar ne yalnızlık çeker nede sıkıntı
   
 3. Alican Deniz
  Çevrimdışı

  Bu konuda benim görüşüm tecrübelerimden faydalanarak şu şekilde.Kuşunuz yavruyken size alışması için ayna veya bir başka süs eşyası takmamanız.Daha sonraları kuşunuz büyüyüp de size alışır ve konuşmaya başlarsa o zaman ayna ya da bir başka süs eşyası takabilirsiniz ama kuşa karşı ilginiz de daha farklı olması gerekir ki kuş sizin yerine aynada gördüğü kuşu tercih etmesin.Ben şuana kadar baktığım kuşların bir kısmına ayna koydum bir kısmına ayna koymadım.Ayna koymadıklarım bana daha yakın geliyor.Daha bir insancıl sanki.Ayna koyduğunuz zaman illa kuşunuz tamamen sizden kopmuyor ama ilgisi azalıyor sanki.Örneğin ayna taktığınız kuşlar aynada gördüğü kuşu beslerken ayna takmadığınız kuşlar sizi beslemeye çalışıyor.Tabi bu konuda son karar sizin ama ayna koyulan ile koyulmayan arasında kesinlikle bir fark oluyor.
   
 4. ERKİN AK
  Çevrimdışı

  ERKİN AK Profesyonel

  Katılım:
  30 Kasım 2013
  Mesajlar:
  753
  Beğenileri:
  3
  Yer:
  izmir
  aynada kendini görüp başka bir kuş zannettiği için onunla ilgilenir sürekli sizinle ilgilenip konuşmasını istiyorsanız. ayna takmayın. ama ilgilenmelisinizde, illaki bir süre sonra hayvan eşe ihtiyaç duyacaktır ozaman eş alabilirsiniz.
   
 5. Mehmet ÖZEL
  Çevrimdışı

  Mehmet ÖZEL Profesyonel

  Katılım:
  28 Aralık 2013
  Mesajlar:
  2.006
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Bursa
  Ben ayna takmıştım tavsiye etmiyorum, sonradan çıkardım ama bu seferde evdeki aynalarla bozdu kafayı hiçbir şekilde aynaların başından ayrılmıyordu.
   
 6. Ensar YILMAZ
  Çevrimdışı

  Ensar YILMAZ Profesyonel

  Katılım:
  23 Haziran 2014
  Mesajlar:
  767
  Beğenileri:
  3
  Yer:
  kocaeli/Bekirpaşa
  bende bir sormak emin olmak istedim ben tek bakıp kendime alıştırmak konusturmak istiyorum ilerde belki eş alıp çiftleştiririm. Kuşum daha dün aldım saten 3-5 hafta sonra alışınca ayna değilde salıncak tarzında bir oyuncak alırım diye düşünüyorum.
   

Sayfayı Paylaş