Karadeniz Pet

kafese ayna taksam ne olur?

olcay

Meraklı Üye
herkese merhaba daha öncede bi kaç sorum olmuştu şimdiden yardımlarınız ve önerileriniz için çok tşklr sorum şu 3.5 aylık yerli muhabbet kuşum var erkek çok oyuncu ve yaramaz konuşmayı öğrendi 10 kelimeye yakın öğrettim 1 aylıkken almıştım kafeste durmak istemiyor sabah 8 de çıkarıyoruz gece 12 ye kadar kafesin dışında evin içinde ordan oraya uçup duruyor kendi yem yemek için girer kafese akşamları ben kandırarak zorla kafese sokuyorum kafesten çıkarmasak kendini parçalıyor çıkmak için dayanamayıp çıkartıyorum busefer çıkınca ortalığı çok pisletiyor yemek yedirmiyor sofrada herşeyi merak edip kurcalıyor bana da çok alışkın ama artık kafeste dursun istiyorum tabi bazı zamanlar çıkarıp uçurmak şartıyla onun için kafese aynalı salıncak aldım taktım şuan kendi başına oynuyor onunla ayna kafeste olursa soğurmu benden bide konuşmayı unuturmu ilgimi eksik etmiycem tabiki nedir tafsiyeniz onu kafeste tutmam için ne yapmam gerek yada varmı başka çaresi.

aynayı bana kalırsa çıkarın ayna kuşu deli eder diye biliyorum ama ustalar daha iyi bilir

Size olan ilgisi dağılır, Valla ne diyim herkez sizin kuşunuz gibi kuş arıyor, oynasın gezsin merak etsin, siz bulmuşsunuz, şimdi şikayetcisiniz ne diyeyim

benim bildiğime göre aynadakini eşi sanıp kusuyormuş aynaya daha sonrada bu aynadaki yemi yiyormuş o da kursak iltihabına yol açıyormuş

Size olan ilgisi dağılır, Valla ne diyim herkez sizin kuşunuz gibi kuş arıyor, oynasın gezsin merak etsin, siz bulmuşsunuz, şimdi şikayetcisiniz ne diyeyim

bende öyle düşünmüyor deilim ama evde heryer kuş pisliğiyle dolu nekadar takip etsekte baya pisletiyor ortalığı valla ne yapsam şaşaırdım :(

Aynaya alışınca bir daha yüzünüze bakmayabilir, bence aynayı çıkarın.

başka çaresi varmı kuşun kafeste durması için

salıncagının aynasını cıkarın ters cevırın yada boyayın ayrıyetten oynayacagı oyuncaklar kafese koyun ama ayna asla koymayın

tamam çıkarttım aynayı herzaman ki gibi hemen dışarı çıktı oynamaya devam ediyor :) aynasız salıncak alıcam ozaman kafesinde halkalar vardı zille birlikte ama hiç oynamıyordu onunla bakalım aynasız salıncak ta neyapıcak

Kafesiniz küçükse daha büyük bir kafes alarak içine oyuncaklar koyabilirsiniz, ama genede kolay kolay kafeste kalmayı kabullenmez.

kafes pek büüyük değil alıcaktım büyük kafes baktım kafeste kalmıyor almaktan vazgeçtim şimdi ayanayı aldım kafesten dışarda ayağımla oynuyor :) aynasız salıncakla değiştiricem aynalı salıncağı

aynayı asla önermiyorum tabiri caizse kuşu mondofon gibi yapıyor.İlgisiz kafesine aşık bir kuş oluyor etrafıyla ilgilenmiyor

Ayna almayin ama diger oyuncaklardan alabilirsiniz az ve öz olsun kafeste oyuncak kusta biraz rahat etdin kafesin icinde.birde kusu ara ara salin cunku yaglanir ve ucamamaya baslar sonrada ölür

GT-I9200 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ayna almayin ama diger oyuncaklardan alabilirsiniz az ve öz olsun kafeste oyuncak kusta biraz rahat etdin kafesin icinde.birde kusu ara ara salin cunku yaglanir ve ucamamaya baslar sonrada ölür

valla bizim kuş sabah 8 de çıkıyor gece 12 de zorla sokuyorum kafesinde sadece halkalardan oluşan bi oyuncak car ama onla hiç ilgilenmiyor aynayı çıkardım şimdi kafesin dışında oynuyor şuan aynasız salıncak alıcam

valla bizim kuş sabah 8 de çıkıyor gece 12 de zorla sokuyorum kafesinde sadece halkalardan oluşan bi oyuncak car ama onla hiç ilgilenmiyor aynayı çıkardım şimdi kafesin dışında oynuyor şuan aynasız salıncak alıcam

Masallahhh ona :) demekki ozgurlugune duskun bir kusunuz var :)

sanırım öyle kafesten nefret ediyor diye bilirim

Geri