petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kafese ayna taksam ne olur?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve olcay tarafından 14 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. olcay

olcay New Member

Beğenileri:
    0
    herkese merhaba daha öncede bi kaç sorum olmuştu şimdiden yardımlarınız ve önerileriniz için çok tşklr sorum şu 3.5 aylık yerli muhabbet kuşum var erkek çok oyuncu ve yaramaz konuşmayı öğrendi 10 kelimeye yakın öğrettim 1 aylıkken almıştım kafeste durmak istemiyor sabah 8 de çıkarıyoruz gece 12 ye kadar kafesin dışında evin içinde ordan oraya uçup duruyor kendi yem yemek için girer kafese akşamları ben kandırarak zorla kafese sokuyorum kafesten çıkarmasak kendini parçalıyor çıkmak için dayanamayıp çıkartıyorum busefer çıkınca ortalığı çok pisletiyor yemek yedirmiyor sofrada herşeyi merak edip kurcalıyor bana da çok alışkın ama artık kafeste dursun istiyorum tabi bazı zamanlar çıkarıp uçurmak şartıyla onun için kafese aynalı salıncak aldım taktım şuan kendi başına oynuyor onunla ayna kafeste olursa soğurmu benden bide konuşmayı unuturmu ilgimi eksik etmiycem tabiki nedir tafsiyeniz onu kafeste tutmam için ne yapmam gerek yada varmı başka çaresi.

2. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    aynayı bana kalırsa çıkarın ayna kuşu deli eder diye biliyorum ama ustalar daha iyi bilir

3. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Size olan ilgisi dağılır, Valla ne diyim herkez sizin kuşunuz gibi kuş arıyor, oynasın gezsin merak etsin, siz bulmuşsunuz, şimdi şikayetcisiniz ne diyeyim

4. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    benim bildiğime göre aynadakini eşi sanıp kusuyormuş aynaya daha sonrada bu aynadaki yemi yiyormuş o da kursak iltihabına yol açıyormuş

5. olcay

olcay New Member

Beğenileri:
    0
    bende öyle düşünmüyor deilim ama evde heryer kuş pisliğiyle dolu nekadar takip etsekte baya pisletiyor ortalığı valla ne yapsam şaşaırdım :(

6. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Aynaya alışınca bir daha yüzünüze bakmayabilir, bence aynayı çıkarın.

7. olcay

olcay New Member

Beğenileri:
    0
    başka çaresi varmı kuşun kafeste durması için

8. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    18
    salıncagının aynasını cıkarın ters cevırın yada boyayın ayrıyetten oynayacagı oyuncaklar kafese koyun ama ayna asla koymayın

9. olcay

olcay New Member

Beğenileri:
    0
    tamam çıkarttım aynayı herzaman ki gibi hemen dışarı çıktı oynamaya devam ediyor :) aynasız salıncak alıcam ozaman kafesinde halkalar vardı zille birlikte ama hiç oynamıyordu onunla bakalım aynasız salıncak ta neyapıcak

10. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Kafesiniz küçükse daha büyük bir kafes alarak içine oyuncaklar koyabilirsiniz, ama genede kolay kolay kafeste kalmayı kabullenmez.

11. olcay

olcay New Member

Beğenileri:
    0
    kafes pek büüyük değil alıcaktım büyük kafes baktım kafeste kalmıyor almaktan vazgeçtim şimdi ayanayı aldım kafesten dışarda ayağımla oynuyor :) aynasız salıncakla değiştiricem aynalı salıncağı

12. M.Halik Kara

aynayı asla önermiyorum tabiri caizse kuşu mondofon gibi yapıyor.İlgisiz kafesine aşık bir kuş oluyor etrafıyla ilgilenmiyor

13. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Ayna almayin ama diger oyuncaklardan alabilirsiniz az ve öz olsun kafeste oyuncak kusta biraz rahat etdin kafesin icinde.birde kusu ara ara salin cunku yaglanir ve ucamamaya baslar sonrada ölür

GT-I9200 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. olcay

olcay New Member

Beğenileri:
    0
    valla bizim kuş sabah 8 de çıkıyor gece 12 de zorla sokuyorum kafesinde sadece halkalardan oluşan bi oyuncak car ama onla hiç ilgilenmiyor aynayı çıkardım şimdi kafesin dışında oynuyor şuan aynasız salıncak alıcam

15. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Masallahhh ona :) demekki ozgurlugune duskun bir kusunuz var :)

GT-I9200 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. olcay

olcay New Member

Beğenileri:
    0
    sanırım öyle kafesten nefret ediyor diye bilirim

Sayfayı Paylaş