Karadeniz Pet

Kafese girme sorunu

Ali Kaan AYVAZ

Yeni Üye
Arkadaşlar bizim kuşu kafese sokmak imkansız zorla soktuğumda bağırıyor kafesin içinde zıplayıp duruyor bende kendine zarar vermesin diye mecbur dışarı çıkarıyorum karnı acıktığında yemliği dışarı çıkarıyorum yemlikle beraber kafese sokuyorum biraz yedikten sonra tekrar dışarı çıkmak için aynı şeyleri yapıyor ne tavsiye edersiniz :confused:
buyrun videosu :)
http://www.dailymotion.com/video/x1yaa34_img-0493_fun

Son düzenleme:
O kuş alışmış kafes dışında durmaya.

Tuvaleti geldiginde keske kafese girip yapsa o zaman kafese sokana ask olsun :D

Nokia 3310 ile gönderildi.

Kendine zarar vermez günün belirli saatlerinde çıkarmaya alıştırın derim ben.Mesela akşam 6 da işten eve geliyorum yemek saatine kadar (20:00) benimle beraber yemeği yedikten sonra kafesine tekrar bırakıyorum.Artık alıştı saat 6 da kafesin kapısında bekliyor :)

Kendine zarar vermez günün belirli saatlerinde çıkarmaya alıştırın derim ben.Mesela akşam 6 da işten eve geliyorum yemek saatine kadar (20:00) benimle beraber yemeği yedikten sonra kafesine tekrar bırakıyorum.Artık alıştı saat 6 da kafesin kapısında bekliyor :)
zorla sokayım o zaman zarar vermez diyorsunuz ama yemliğin tüneğinin arasından kafasını sokuyor salıncağın üstünden geçiyor bu piskopat sizce zorla sokayımmı kafase? :)

Zorla değil aslında dışarı da kalma süresi yavaş yavaş kısıtlayın :) günde 5 saat ise ertesi gün 4 saat 3 saat gibi düşürün zamanla alışacaktır birden alıp kapatmak da kuşun moralini, psikolojisini bozar diye düşündüm :)

[/QUOTE]Nokia 3310 ile gönderildi.[/QUOTE]

o değilde buna takıldım ben 3310 ile gönderdi :eek:

Son düzenleme:
Zorla değil aslında dışarı da kalma süresi yavaş yavaş kısıtlayın :) günde 5 saat ise ertesi gün 4 saat 3 saat gibi düşürün zamanla alışacaktır birden alıp kapatmak da kuşun moralini, psikolojisini bozar diye düşündüm :)
bizim kuş sabah aydınlığından başlıyor çırpınmaya akşam 6ya kadar hep dışarda soktuğum zamanda hemen dışarı çıkmak istiyor :)

Nokia 3310 ile gönderildi.[/QUOTE]

o değilde buna takıldım ben 3310 ile gönderdi :eek:[/QUOTE]

Benim ki modifiyeli 3310 :cool:

Nokia 3310 ile gönderildi.

Geri