Karadeniz Pet

kafese girme

ArapGulu

Yeni Üye
Bizim haylazi her gun saliyoruz. Evde dolasiyor oynuyor ama katiyen kafese girmiyor. Ya aciktiginda ki bu saatler aliyor giriyor yiyip xikiyor o sirada kapatiyorum yada gece yapay cicegin uzerinde uyuyor ordan yakalayip aliyorum uykulu oldugu icin kacmiyor. Mesela simdi kafesin disina gidiyor yemlikten yemeye calisiyor disaridan ama yok girmiyor. Krakerinden koydum kafesin kapisina kosa kosa geliyor ama yinede sokamiyorum kaciyor
Ben kafese girmesi icin nasil alistirabilirim?

Uzun bir tahta çubuk(uzun bir tünek gibi) kullanarak ona gelmesini daha sonrada kafese koymayı deneyebilirsiniz.

Sevdiği kreker ve yem var ise dışarı koymayın kafes içine bırakın acıknca mecbur giricek zaten olduki girmedi ve yem yemedi elinle koy kafese yemin kafeste olduğunu keşfetsin alışır.eğitimle ilgili

Sevdiği kreker ve yem var ise dışarı koymayın kafes içine bırakın acıknca mecbur giricek zaten olduki girmedi ve yem yemedi elinle koy kafese yemin kafeste olduğunu keşfetsin alışır.eğitimle ilgili

Aciktigi zaman giriyor zaten ama mesela dun sabah 10dan 6 7ye kadar disaridadi yem su umrunda degil. Sirf merakimdan sokmadim. Uc haftadir falan benimle ilk zamanlar yemi elime koyup sokuyordum artik kafes kapisina yaklastgimiz an ucuyor. Birazda yoruldugu zamann uyuyacagi zaman kendi girmesni istiyorum

Zaten şuanki durum milletin isteyipte başaramadığı olay yem yemeye giriyorsa zaten sıkıntı yok acıkınca girer zaten ya salıcaksın ya salmıyacaksın

Aşırı dışarı bağımlısı olmuş kafesi kendi alanı olarak görmüyor :) biraz daha ilerlerse yemlikleride kafes dışına almak zorunda kalırsınız.o sizi yönetiyor gibi şuan arkadaşların tavsiyelerine uyun gardınızı indirmeyin alışacaktır.belirli saatler çıkarıp geri girmesini sağlayın bu düzene alıştırın.

her kuşun ayrı karakteri var bizim kuşta kafesten çıkmıyor :D

Aşırı dışarı bağımlısı olmuş kafesi kendi alanı olarak görmüyor :) biraz daha ilerlerse yemlikleride kafes dışına almak zorunda kalırsınız.o sizi yönetiyor gibi şuan arkadaşların tavsiyelerine uyun gardınızı indirmeyin alışacaktır.belirli saatler çıkarıp geri girmesini sağlayın bu düzene alıştırın.

Zaten en basindan beri sabah 10 11 gibi cikarip oglen sokuyorum, aksam 7 gibi cikarip yine br kac saat sonra sokuyorum. Bence kafesi cok benimsedi merdiveni halkasi ipi bayilarak oyunuyor kafese girince sus pus oturmuyor. Suan bile yemligin merdivenin arasindan gecmeye calisiyor. Dedigim gibi sadece denemek icin tuttum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:54 -->-> Daha önceki mesaj 17:53 --

her kuşun ayrı karakteri var bizim kuşta kafesten çıkmıyor :D

Bazen bebis oldugundan mi diye dusunmuyorum degil. Aman cikmasin zaten azicik azicik. Yoksa butun gun elinizde islak mendille dolasmak zorunda kalirsiniz :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:55 -->-> Daha önceki mesaj 17:54 --

Kuşu hergün çıkartmayin.

Sanirim yuregim elvermez :D

Eğer aynı saatte çıkarıp kafese sokarsanız daha iyi olur.Ben kuşlarımı saat 17:00 de çıkarıp 20:00 de içeri sokuyorum.Işığı kapatınca(akvaryum ışığı ve gece lambası var) az bir müdaheleyle kendileri kafese giriyor.

her gün aynı saatte salıp aynı saatte kapat bi süre sonra kuş direnmeyi bırakıyor birde hergün salma 2-3 günde bir sal alışıyolar dışarıya bu sefer kafeste durmuyorlar ha bire sağ sol sağ sol gidip gelip duruyorlar beni çıkar diye :))

Geri