Karadeniz Pet

kafese girmeme sorunu

muahbbett67

Yeni Üye
Herkese selam. Ben 1 yıldır kuşumu her gün çıkarırdım ve kendisi girer ben kapısını kapatırdım günde 2 defa. 2 gündür kafesine girmiyor maalesef tüneğe kondurup yaklaştırıyorum kaçıyor. Gece girer ümidiyle odada 2 gündür ışık açık kalıyor ama yine girmiyor,ancak öğlen gibi giriyor kafesine.

Yeni almış olsam ya da bir hastalığı olsa anlayacağım ama hiçbir sorun yokken, 1 yıldır yapmadığı bir şeyi 2 gündür yapması nasıl açıklanabilir acaba?

kızışma dönemlerinde kuşlar karakter lerinde değişiklik gösterebilir artık aile kurma vakti gelmiş olabilir kuşunuzun

11 ay disi erkek icin erken degil ilgi istiyor olabilir bu aralar cok ilgilendiyseniz hic ayrilmak istemiyordur benimkilerde bazen kafesin ustunde uyumak istiyorlar acikinca mecbur giriyolar saglikli guzel yasina uygun bir arkadas alin cani sıkılmaz

11 ay disi erkek icin erken degil ilgi istiyor olabilir bu aralar cok ilgilendiyseniz hic ayrilmak istemiyordur benimkilerde bazen kafesin ustunde uyumak istiyorlar acikinca mecbur giriyolar saglikli guzel yasina uygun bir arkadas alin cani sıkılmaz
Anladım sağolun ilginiz için. Evet bu aralar normalden fazla ilgi oldu belki ondan kaynaklıdır, belki aşırı sıcaklar da olabilir. Kuşlar her ne kadar bizle çok mutlu gözükse de kendi ırkından biriyle çok daha iyi yaşar tabii. Ama ben önceki kuşuma eş aldığımda uyumsuzluk oldu ve öldü. Şimdi böyle bir durum olmasa bile daha az uçacak, belki hiç çıkmayacak kafesten. Bunları düşününce insan direk eş alayım diyemiyor maalesef, en azından ben öyle düşünüyorum.

Esini kendisi secme imkani olursa iyi olur karsilikli begeni sart salabilirsiniz disari erkegi gorerek diside kurallari ogrenecek uyum sagliycaktir yavrulari olursa disari cikmasada yada nadir ciksada mutlu olucaktir

Benimki de tam tersi kafesten çıkmıyor elime alıyorum malesef dışarı çıkarınca içeri girmek istiyor

Öyle mi diyorsunuz? Ama benim kuşum henüz 11 aylık, erken değil mi kızışma dönemi için?
erken değil 7-8 aylıkken başlar dişiler yaşına yakın yanında erkek kuş olmazsa boş kızgınlık yumurtası atabilirler yanına uygun bir erkek alırsanız onun için iyi olur

Arkadaşlar sorunum hala devam ediyor yine girmedi. Işığı kapatıp dışarıda ürkmesini ya da bir şekilde zorla sokup tedirgin olmasını istemiyorum. Ve kısa zamanda eş alma gibi bir şansım da yok maalesef. İçeri kraker astım, kafesin tüm kapılarını actım fayda etmiyor. Anlık çözüm önerisi olan varsa çok makbule geçer, teşekkürler şimdiden.

Geri