petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kafese girmesini nasıl sağlarım ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mustafa ÇOLAK tarafından 18 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Mustafa ÇOLAK

Beğenileri:
    0
    İyi akşamlar . Yavru muhabbet kuşumu kaç seferdir salıyorum , kafesin içinde elime geliyor bana alışık ama dışarı saldığımda direk lambanın tepesine çıkıyor ve bir daha aşağı inmiyor . Bende mecbur elimle yakalamak zorunda kalıyorum ve kuşun korkmasından tedirgin oluyorum. Kuşun kafese geri dönüşünü nasıl sağlayablirim ?

2. melihdagci

melihdagci Member

Beğenileri:
    1
    Yavruları eğitmek hakkinda az çok bilgim vardır kuşu kafesten çıkarır çıkarmaz (mümkünse loş bir ortamda) yarı uzanır pozisyonda göğsüne koy elinide kuşun üstüne kuşu fazla sikmadan siper et bu işlem sana alismasini kolaylastiracaktir

SM-T700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Mustafa ÇOLAK

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim , deneyeceğim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:25 -->-> Daha önceki mesaj 23:55 --

sorun hala devam ediyor . başka fikri olan var mı?

4. zafer

zafer Member

Beğenileri:
    9
    sevdıgi bi yiyecek varsa kafese asabilirsiniz yada bi oyuncak
    sevdigi seyleri yada yemi elinizden yedirirseniz kafes dısında da size gelir

5. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    Kafesin kapagini acik tutun ve bir elinize dal dari alin ve kafesin girisine tutun elinizi. Elinizi zamanla yiyecek olarak algilayacaktir.

6. Furkan AYKAÇ

Beğenileri:
    2
    Benzer problemle bende karşı karşıyayım ama bizimki benim dibimden ayrılmıyor. masanın üstünde cirit atmak parmaklarımın kenarını neymiş bu diye gagalamak hobisi ama değişik objelere çok meraklı son bir kaç gündür farklı renkli fon kartonlarıyla kandırarak kafesine girmesini sağlıyorum. Kartonun sırrını çözünce rengi değiştiriyorum böylelikle kimse üzülmüyor :D

7. Mustafa ÇOLAK

Beğenileri:
    0
    hahah çok güzel taktik bulmuşsun :) bende bir şansımı deneyeyim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:14 -->-> Daha önceki mesaj 01:13 --

tamamdır abi zaten dal darıya bayılıyor birde o methodu deneyeyim . teşekkür ederim cevap için :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:15 -->-> Daha önceki mesaj 01:14 --

#7 Mustafa ÇOLAK, 24 Mart 2016
    Son düzenleme: 24 Mart 2016

Sayfayı Paylaş