Karadeniz Pet

Kafese girmesini nasıl sağlarım ?

Mustafa ÇOLAK

Meraklı Üye
İyi akşamlar . Yavru muhabbet kuşumu kaç seferdir salıyorum , kafesin içinde elime geliyor bana alışık ama dışarı saldığımda direk lambanın tepesine çıkıyor ve bir daha aşağı inmiyor . Bende mecbur elimle yakalamak zorunda kalıyorum ve kuşun korkmasından tedirgin oluyorum. Kuşun kafese geri dönüşünü nasıl sağlayablirim ?

Yavruları eğitmek hakkinda az çok bilgim vardır kuşu kafesten çıkarır çıkarmaz (mümkünse loş bir ortamda) yarı uzanır pozisyonda göğsüne koy elinide kuşun üstüne kuşu fazla sikmadan siper et bu işlem sana alismasini kolaylastiracaktir

SM-T700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yavruları eğitmek hakkinda az çok bilgim vardır kuşu kafesten çıkarır çıkarmaz (mümkünse loş bir ortamda) yarı uzanır pozisyonda göğsüne koy elinide kuşun üstüne kuşu fazla sikmadan siper et bu işlem sana alismasini kolaylastiracaktir

SM-T700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkür ederim , deneyeceğim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:25 -->-> Daha önceki mesaj 23:55 --

sorun hala devam ediyor . başka fikri olan var mı?

sevdıgi bi yiyecek varsa kafese asabilirsiniz yada bi oyuncak
sevdigi seyleri yada yemi elinizden yedirirseniz kafes dısında da size gelir

Kafesin kapagini acik tutun ve bir elinize dal dari alin ve kafesin girisine tutun elinizi. Elinizi zamanla yiyecek olarak algilayacaktir.

Benzer problemle bende karşı karşıyayım ama bizimki benim dibimden ayrılmıyor. masanın üstünde cirit atmak parmaklarımın kenarını neymiş bu diye gagalamak hobisi ama değişik objelere çok meraklı son bir kaç gündür farklı renkli fon kartonlarıyla kandırarak kafesine girmesini sağlıyorum. Kartonun sırrını çözünce rengi değiştiriyorum böylelikle kimse üzülmüyor :D

Benzer problemle bende karşı karşıyayım ama bizimki benim dibimden ayrılmıyor. masanın üstünde cirit atmak parmaklarımın kenarını neymiş bu diye gagalamak hobisi ama değişik objelere çok meraklı son bir kaç gündür farklı renkli fon kartonlarıyla kandırarak kafesine girmesini sağlıyorum. Kartonun sırrını çözünce rengi değiştiriyorum böylelikle kimse üzülmüyor :D

hahah çok güzel taktik bulmuşsun :) bende bir şansımı deneyeyim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:14 -->-> Daha önceki mesaj 01:13 --

Kafesin kapagini acik tutun ve bir elinize dal dari alin ve kafesin girisine tutun elinizi. Elinizi zamanla yiyecek olarak algilayacaktir.

tamamdır abi zaten dal darıya bayılıyor birde o methodu deneyeyim . teşekkür ederim cevap için :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:15 -->-> Daha önceki mesaj 01:14 --

Son düzenleme:
Geri