Karadeniz Pet

Kafese Nasıl Girer?

• Konbuyu başlatan Savaş Yılmaz
  • Başlangıç tarihi
S

Savaş Yılmaz

Guest
Yeğene Muhabbet kusu aldım apartmanda gördü yanlışlıkla kafesi açtı ve kuş direk çıkarak tavan arasına kondu orasıda hiç kimsenin ulaşamayacağı bir yer kafesini yere koydum içine yemde koydum ama girer mi ne yapmam gerekiyor..

Kusu islamaya calisin ucamayinca yere inicektir sonra jusu sicak bi odada kurumaya alin pencere acik olmasin virde sakin ha kurutma nakinesiyle kurutmayin

Yeşillik Falan Koydum gösterdim ama nafile ıslatmayada başaramıyoruz başka bi yöntem yokki acıkınca girer diyolarda çok yabani duruyo

kafese alıskınsa gelır ama degılse zor
bır sopanın ucuna bır bez fılan bagglayıp yakınlastırsanız ucacaktır kafes dısında bır yere konunca yıne aynısı yapın yorulunca son care kafese konar
benm kı sadece bır fıkır ne kadar ıse yarar bılmm

kardeşim kuş sanırım kafesinde yeni, yeni almıştım diyorsun kuş kafesine alışık olsa gördüğü an gelip üstüne konar. lakin sanırsam kafese de alışık değil. TEK YAPMAN GEREKEN birinden muhabbet kuşu bulup kafesiyle birlikte emaneten alıp, kafesindeki kuşu ve kaçan kuşun kafesini, kaçan kuşun kafesleri görebileceği bir şekilde yan yana koyup beklemen. Kafesteki kuşu görünce kendini güvende his edip iç güdüsel olarak onun kafesinin üstüne gidecektir. Eğer ki bu durumda el ile yakalayabilirsen yakalarsın olmadı üstüne bir örtü atarak ta yakalayabilirsin. Kaçtığı kafesin kapısı açık olsun üstüne konarsa kapıdan girer. Kapının önüne tünek koymaya bak, dışarıya doğru uzayacak şekilde olsun. Tüneğe konarak kapıyı daha rahat bulur. Kolay gelsin.

Geri