Karadeniz Pet

Kafese sokamıyorum

Merveeeeee

Yeni Üye
Selam herkese yenı muhabbet kusu aldım 1 ay olmadı henuz ve yavru sabah 8 de kalkıyor kafeste taklalar atıyo cırpınıyo kıyamıyorum salıyorum suan saat 8 bucuk hala kapayamıyorum aç susuz kalmasın dıye elımden yedırıp ıcıyorum bu defa daha da yuz buluyo sankı artık hıç gırmemeye basladı kafese gırmeme sebebı nedır napabılırım kafesımı değiştirmem gerek bılgılendırırsenz svnrım

Benim kuşum da öyle. İlk sahiplendiğimde yavruydu. Bana alışsın diye sürekli saldım, omzumda ,elimde tuttum. kafesine oyuncak bile koymadım kafes kuşu olmasın diye. şimdi de salınca girmek bilmiyor. zar zor elimle yakalayıp sokuyorum. Sebebi nedir ben de bilmiyorum.Böyle bir konu ben de açmak istiyordum :D tecrübeliler varsa yardım etsinler.

Aslında sebebi belli. Onu öyle alıştırdım ama biraz abarttım sanırım . Girmek istemiyor hayvan :D

Kafes için dikkatini çekebilecek meyve sebze asabilirsiniz. Merak edip içeri girebilir.

Genelde iki sebepten kaynaklanıyor birincisi kuşun karakteri ikincisi yeni gelen yavrunun kafesi benimsemeden dış ortama alıştırılması.Tek bir kuş besliyorsanız geniş bir kafes, salıncak ,zil,top gibi oyuncuklar ile kafesi doldurmadan ilgiyi kafes içine çekmek.Yada buda benzer yöntemler geliştirmek gerekir.Başka bir alternatif kuş dışarda olması rahatsız etmiyorsa kafes dışına tünek monte edin dışardan da yemlik takın hatta oyun alanı bile kurabilirsin.

Hep kafesının dısında kalması problem olmaz dimi geceleri falan da ?

Geri