Karadeniz Pet

Kafese yumurtluyor??? (neden)

Duman38

Yeni Üye
Arkadaşlar çiftim 1 haftadır çiftleşiyordu, 2 gün önce ilk yumurtayı kafesin dibinde kırık şekilde gördüm onu alıp attım, bugün eve geldiğimde baktım yine kafesin dibinde kırık bi halde yumurta vardı. yuvalığın içinde hiçbirşey yok, talaş falan koymamıştım. ama sürekli yuvalıkta idi dişi kuş. şimdi neden kafese yumurtluyor bu kuş, 2 gün sonra yine yumurtlar muhtemelen sizce ne yapmalıyım yuvalığa yumurtlaması için.

Keşke yakın olsaydık sana yumurta verirdim disi onu görüp yanına yumurtlardi aslında 1 tane sahte yumurta alıp folluga koyabilirsin inşaallah bu sefer içine yumurtlar

sahte yumurta işe yarayacaksa yakında petshop var orada varsa alabilirim. ama niye kafese yumurtluyor onu anlamadım, rahatsızda etmiyorum. zaten akşama kadar evde kimse olmuyor...

Yarayabilecegini düşünüyorum en azından bir ihtimal hele bir de rahatsız eden yoksa

Yarayabilecegini düşünüyorum en azından bir ihtimal hele bir de rahatsız eden yoksa

üstad petshop da sahte yumurta yokmuş, benzer birşey yapıp koyabilirsin dedi, bende evdeki yumurta boyutundaki yuvarlak beyaz mevlana şekerini 1 kat streç filmle kaplayıp koydum yuvalığa :D bakalım işe yarayacak mı?

İşte Yurdum İnsanı :) çok büyük olmasın bari hadi hayırlısı inşaallah

ilk kez yavru alacağım için çok heveslenmiştim. umarım yuvalığa yumurtlar ve yavru sahibi olurum. 2 gün odaya girmeyi düşünmüyorum bakalım 2 gün sonra yumurtayı nerede görecez...

Hadi hayırlısı inşaallah bu sefer tan isabet tutturur

Hadi hayırlısı inşaallah bu sefer tan isabet tutturur

yusuf hocam biraz önce benim petshop bana boş yumurta verdi bunu koyabilirsin diye, boş yumurtayı yuvalığa koymak için yuvalığı açtığımda dün koyduğum sahte yumurta görünümlü mevlana şekerini :D göremedim. bi baktım kafesin dibinde. demekki bizim kuş yuvalığa yumurtlayıp sonra kafese atıyor. şimdi ne yapacam anlamadım gitti. boş yumurtayı yuvalığa koydum. ama bu kuş o ağırlıktaki şekeri nasıl yuvalıktan atabildi onuda anlamadım.

Sizce niye yuvalıktan atıyor bu kuş yumurtaları???

1) çiftleşme tam olmuyorsa kuş yumurtanın boş olduğunu anlayıp dışarı atabilir.
2) yuvalığın tabanı oyuntulu değil ise yuvalığın içinde rahatsız edici bir şey ( koku, böcek,pislik vb.) var ise ürküyor olabilir.

ustalar daha iyibilir

Onu ağzıyla atmıştır fazla Talas koyunca falan ağzıyla bosaltirlar onu da atmıştır dışarı inşaallah bu sefer boş yumurtanın yanına yumurtlar beklemedeyim ben de

Yarını bekliyorum. Bakalım nereye düşecek yumurta :)

Ustad galiba yumurtaları yuvaliga yumurtlayip sonra atıyor. Bakalım bugün petshop tan aldığım baska bir kuşa ait boş yumurtayı koydum. Yarin yumurtlamasi gerekiyor ne olacak bende merakla bekliyorum. Rahatsizda etmiyorum umarım saglam sekilde yarın aksama yuvada görürüm yumurtayı. Sonucu paylaşırim buradan

üstad petshop da sahte yumurta yokmuş, benzer birşey yapıp koyabilirsin dedi, bende evdeki yumurta boyutundaki yuvarlak beyaz mevlana şekerini 1 kat streç filmle kaplayıp koydum yuvalığa :D bakalım işe yarayacak mı?

Kahkaha attım gece gece :D Nerden aklına geldi bravo vallahi :D

Ins. Bekliyorum. Yine aynı şey olursa ne yapacam hic bilmiyorum.

Yumurta zarar görmedikçe tutup atamazlar, illa üzerinde bir çatlak- kırık vardır. Yuvalık içinde oynaşırken, kavga ederken kırabilirler. İlk kuluçkaysa sorunlar yaşanabilir. Rahatsız edilirlerse yuvalığa kaçıp orada kırılabilir. Sessiz ortamda dursunlar.

Yumurta zarar görmedikçe tutup atamazlar, illa üzerinde bir çatlak- kırık vardır. Yuvalık içinde oynaşırken, kavga ederken kırabilirler. İlk kuluçkaysa sorunlar yaşanabilir. Rahatsız edilirlerse yuvalığa kaçıp orada kırılabilir. Sessiz ortamda dursunlar.
Levent hocam yuvalikta hicbirsey yok. Evde talas var ama bu saatten sonra koysam kuş dahada mı rahatsız olur bilemedim. Zaten sessiz odadalar günde 1-2 kere giriyorum.

Geri