Karadeniz Pet

Kafese yumurtluyor??? (neden)

Tamam hocam yarınki yumurtanin durumuna göre olmazsa talasda koyayım. Yardımınız icin cok saolun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:44 -->-> Daha önceki mesaj 00:40 --

1 çimdik talaş koysan sorun olmaz. Yumurta sağa sola yuvarlanmaz talaş varken.
Üstad yatmadan son bi kontrol edeyim dedim koyduğum boş yumurtayi da kırıp atmış. kendi daha yumurtlamadi. Yarin yumurtlayacak ne yapayım ben şimdi. Kafayi yedirecek kuş bana.

Kafeste başka kapı varsa yuvalığı çıkartıp o tarafa tak istersen. İçine de talaş ekle.
Yani bazen böyle şeyler olabiliyor.
Hocam baska kapı var ama yemliklerin yanında olduğu için yuvalik oraya sığmaz. Ben en iyisi tabana şimdi 2-3 kat kağıt havlu koyayım yuvaligada talaşı koyayım.
Bst den 2 katlı yuvalikli pvc kafes siparis etmiştim sali veya carsamba gelecek. Olmadi yuvaligi cikarayim o kafes gelince direk ona atayım kuşları belki orada huzuru bulurlar :)

Hocam yokluk insana neler yaptırıyor gör işte :D bi yavru alamadım ama azmettim alacam... baktım olmadi tavuk yumurtası koyacam :D

Bak onu atamaz kesin :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:40 -->-> Daha önceki mesaj 01:38 --

Bence akışına bırak Allah ın izniyle inşaallah alırsın yavru

Bak onu atamaz kesin :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:40 -->-> Daha önceki mesaj 01:38 --

Bence akışına bırak Allah ın izniyle inşaallah alırsın yavru
Evet arkadaşlar biraz önce eve geldim ve kafesi hic rahatsız etmeden kontrol ettim. Bizim beyaz pasparlak yumurta sapasaglam, yuvalikta talaslarin arasında duruyor :) yardimlari icin bütün arkadaslara tesekkurler ozellikle levent ve yusuf beye cok tesekkurler ederim. Insallah yumurtalar sapasaglam kalmaya devam eder. Galiba bizim kuş en ufak rahatsızlığa gelmiyor çünkü 2 gün odaya girmedim yumurta sağlam, ama odaya arasıra girdiğim günlerde kırdı attı yumurtaları.

Geri