petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kafesi boyamak

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve oguzhan01 tarafından 9 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. oguzhan01

oguzhan01 Guest

merhaba arkadaşlar
    yengem bende ki kuşları görünce heveslendi o da kuş beslemek istedi ben de sen kafesi al kuşun yemin benden dedim bir aileye de bu sevgiyi aşılamış oldum :)

gel gelelim konuya :) depoda bir kafes bulmuş yengem ama eski biraz boyası soyulmuş onu ne ile boyayabiliriz sprey boya ile boyasam kuşu zehirler mi yada bu konuda bilgisi olan var mı yardımcı olursanız çok sevinirim sizinde bu çorbada tuzunuz olur hem el elden bir kuşumuzu da sahiplendirmiş oluruz :) not:tanıdık pet shoplarda kafes 10 tl amacımız kendimiz birşeyler yapmak eldekileri kullanmak pinti değiliz :D

2. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    sizin yapcagınız boya soyulur kus bunu yer zehirlenir biz her zaman boyasız kafes tercih ederiz

3. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    Bence ne masraf nede zahmet edin. İlla el emeği bir şeyler yapmak istiyorsanız ahşap kafes yapın forumdaki yapan arkadaşların açtığı konulara göz atarak hem daha sağlıklı hemde daha güzel bir kafes yapmış olursunuz.

4. oguzhan01

oguzhan01 Guest

ömer bey kusuruma bakmayın ama bahsettiğiniz konuda bilgi sahibiyim bilginize sunduğum ise boyama konusunda hangi marka kullanılır nasıl yapılır olur mu olmaz mı? bunun dışında farklı ve mantıklı yaklaşımlara açığım saygılar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:44 -->-> Daha önceki mesaj 13:42 --

fatih bey keşke o kadar el becerim olsaydı 1 dk bile düşünmezdim o hesaplamalar köşeleri köşelere getirmek yemlik suluk vs. için uygun ortam hazırlamak bana çok uzak kavramlar :)

#4 oguzhan01, 9 Haziran 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 9 Haziran 2014
  5. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    kuşlar boyaları illa ki kemirir, yazık günah.. tam kuş bakmaya heveslenmiş bir aile ferdi kuşlara birsey olursa kötü olur.. Al bir pirinç kafes, kafan rahat olsun..

6. oguzhan01

oguzhan01 Guest

atılım bey o aklıma geldi ama gidip kafes almaktansa üye olduğumuz forumu bir kullanalım istedim kılı kırk yarmaya çalışmıyorum sadece değerlendirmek çözüm aramak istiyorum. bu vesileyle evde paslı kafesiyle kuşunu besleyen arkadaşlara da yardımcı olmuş oluruz bir çözüm bulursak eğer.bir beyin fırtınası yapalım ustalar akıl versin bizde dinleyelim.saygılar

7. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Bizim bir arkadasın 2 muhabbet kusu var.. Evindeki sehpaları verniklemiş, kusları her saldıgında direk sehpalara gidiyorlar kemirmek icin.. kusların dogasında var kemirmek.. Bilmiyorum ne ile boyanabilinir, ama 2 kere düsünmek gerekir.

8. melihiyi

melihiyi Guest

ben sprey boya ile boyadım kemiriyolar ama hiç zarar vermedi uzun süredir zaten alacağınız petshoptakilerde boyalı 10tl nasıl boyanır düşünün

9. oguzhan01

oguzhan01 Guest

haklısınız o sebepten dolayı fikir alışverişinde bulunmaya karar verdim.

10. Ahmet Behçet

arkadasa katılıyorum.

11. oguzhan01

oguzhan01 Guest

doğru aslında 10 tl ye sattıklarına göre anca o kadar olur sağolun.
    bir iki görüş daha alıp ya pirin bir kafes alacağım ya da boyayacağım.saygılar.

12. xxbar10xx

xxbar10xx Guest

Bence kafesi boyamayin olan boyayı zımpara yardımıyla kazıyın.

13. oguzhan01

oguzhan01 Guest

bu da iyi bir fikir :)

14. ensaryıldız

muhabbet kuşlarını ahşap kafese koymak olur mu? bende büyük bir tane ahşap kafes var ona koymak istemiştim, bir kaç kişiden duydum, kimisi bitlenme yapar dedi kimisi de kulşlar onu kemirir kaçar dedi. ahşap kafese koymak dogru mu bilemedim?

15. Fatih BUYURUCU

Beğenileri:
    3
    Yok hocam ne kemirmesi en basitinden ben hiç tüneğini kemirip koparan bir kuşa denk gelmedim. Zaten full ahşap saka kafesi gibi olmasına gerek yok köşe çıtalar ahşap gerisi tel daha kolay imal edilir. Yapanlar var forumda baya bu linkten bakabilirsiniz Kendin Yap Sistemler ( DIY ) - Muhabbet Kuşu - Türkiye'nin En Büyük Muhabbet Kuşu Platformu

16. ensaryıldız

bende ki her yeri telleri bile ince çöp şiş için kullanılan çubuklar varya ondan, benım korktugum birisi bit yapar dedi.

17. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    bence fırın boya olursa olur beyaz eşyaların üstündeki boyalar gibi buzdolabı çamaşır bulaşık makinaları vs.. gibi diğer türlü zehirlenebilir

#17 alse, 10 Haziran 2014
    Son düzenleme: 10 Haziran 2014
  18. Fatih BUYURUCU

Beğenileri:
    3
    Haklısınız temizliği iyi yapılmassa sıkıntı olabilir full ahşap kafesler. Çöp şiş çubukları baya ince oluyo biraz kalın normal tüneğin yarı çapı kadar çapı olmalı bence en azından.

19. oguzhan01

oguzhan01 Guest

keşke ahşap yapabilsem. ama bit konusuna gelince belli odun çeşitleri bitlenirmiş bazı odun türlerinden kafes yapılabiliyor bit sorunu yaşanmıyor biraz araştırmayla uygun ürün bulunabilir :)

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. ahşap kafes boyama