Karadeniz Pet

kafesi boyamak

• Konbuyu başlatan oguzhan01
  • Başlangıç tarihi
O

oguzhan01

Guest
merhaba arkadaşlar
yengem bende ki kuşları görünce heveslendi o da kuş beslemek istedi ben de sen kafesi al kuşun yemin benden dedim bir aileye de bu sevgiyi aşılamış oldum :)

gel gelelim konuya :) depoda bir kafes bulmuş yengem ama eski biraz boyası soyulmuş onu ne ile boyayabiliriz sprey boya ile boyasam kuşu zehirler mi yada bu konuda bilgisi olan var mı yardımcı olursanız çok sevinirim sizinde bu çorbada tuzunuz olur hem el elden bir kuşumuzu da sahiplendirmiş oluruz :) not:tanıdık pet shoplarda kafes 10 tl amacımız kendimiz birşeyler yapmak eldekileri kullanmak pinti değiliz :D

sizin yapcagınız boya soyulur kus bunu yer zehirlenir biz her zaman boyasız kafes tercih ederiz

Bence ne masraf nede zahmet edin. İlla el emeği bir şeyler yapmak istiyorsanız ahşap kafes yapın forumdaki yapan arkadaşların açtığı konulara göz atarak hem daha sağlıklı hemde daha güzel bir kafes yapmış olursunuz.

ömer bey kusuruma bakmayın ama bahsettiğiniz konuda bilgi sahibiyim bilginize sunduğum ise boyama konusunda hangi marka kullanılır nasıl yapılır olur mu olmaz mı? bunun dışında farklı ve mantıklı yaklaşımlara açığım saygılar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:44 -->-> Daha önceki mesaj 13:42 --

fatih bey keşke o kadar el becerim olsaydı 1 dk bile düşünmezdim o hesaplamalar köşeleri köşelere getirmek yemlik suluk vs. için uygun ortam hazırlamak bana çok uzak kavramlar :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
kuşlar boyaları illa ki kemirir, yazık günah.. tam kuş bakmaya heveslenmiş bir aile ferdi kuşlara birsey olursa kötü olur.. Al bir pirinç kafes, kafan rahat olsun..

atılım bey o aklıma geldi ama gidip kafes almaktansa üye olduğumuz forumu bir kullanalım istedim kılı kırk yarmaya çalışmıyorum sadece değerlendirmek çözüm aramak istiyorum. bu vesileyle evde paslı kafesiyle kuşunu besleyen arkadaşlara da yardımcı olmuş oluruz bir çözüm bulursak eğer.bir beyin fırtınası yapalım ustalar akıl versin bizde dinleyelim.saygılar

Bizim bir arkadasın 2 muhabbet kusu var.. Evindeki sehpaları verniklemiş, kusları her saldıgında direk sehpalara gidiyorlar kemirmek icin.. kusların dogasında var kemirmek.. Bilmiyorum ne ile boyanabilinir, ama 2 kere düsünmek gerekir.

ben sprey boya ile boyadım kemiriyolar ama hiç zarar vermedi uzun süredir zaten alacağınız petshoptakilerde boyalı 10tl nasıl boyanır düşünün

haklısınız o sebepten dolayı fikir alışverişinde bulunmaya karar verdim.

ben sprey boya ile boyadım kemiriyolar ama hiç zarar vermedi uzun süredir zaten alacağınız petshoptakilerde boyalı 10tl nasıl boyanır düşünün

doğru aslında 10 tl ye sattıklarına göre anca o kadar olur sağolun.
bir iki görüş daha alıp ya pirin bir kafes alacağım ya da boyayacağım.saygılar.

Bence kafesi boyamayin olan boyayı zımpara yardımıyla kazıyın.

Bence ne masraf nede zahmet edin. İlla el emeği bir şeyler yapmak istiyorsanız ahşap kafes yapın forumdaki yapan arkadaşların açtığı konulara göz atarak hem daha sağlıklı hemde daha güzel bir kafes yapmış olursunuz.

muhabbet kuşlarını ahşap kafese koymak olur mu? bende büyük bir tane ahşap kafes var ona koymak istemiştim, bir kaç kişiden duydum, kimisi bitlenme yapar dedi kimisi de kulşlar onu kemirir kaçar dedi. ahşap kafese koymak dogru mu bilemedim?

muhabbet kuşlarını ahşap kafese koymak olur mu? bende büyük bir tane ahşap kafes var ona koymak istemiştim, bir kaç kişiden duydum, kimisi bitlenme yapar dedi kimisi de kulşlar onu kemirir kaçar dedi. ahşap kafese koymak dogru mu bilemedim?

Yok hocam ne kemirmesi en basitinden ben hiç tüneğini kemirip koparan bir kuşa denk gelmedim. Zaten full ahşap saka kafesi gibi olmasına gerek yok köşe çıtalar ahşap gerisi tel daha kolay imal edilir. Yapanlar var forumda baya bu linkten bakabilirsiniz Kendin Yap Sistemler ( DIY ) - Muhabbet Kuşu - Türkiye'nin En Büyük Muhabbet Kuşu Platformu

Yok hocam ne kemirmesi en basitinden ben hiç tüneğini kemirip koparan bir kuşa denk gelmedim. Zaten full ahşap saka kafesi gibi olmasına gerek yok köşe çıtalar ahşap gerisi tel daha kolay imal edilir. Yapanlar var forumda baya bu linkten bakabilirsiniz Kendin Yap Sistemler ( DIY ) - Muhabbet Kuşu - Türkiye'nin En Büyük Muhabbet Kuşu Platformu

bende ki her yeri telleri bile ince çöp şiş için kullanılan çubuklar varya ondan, benım korktugum birisi bit yapar dedi.

bence fırın boya olursa olur beyaz eşyaların üstündeki boyalar gibi buzdolabı çamaşır bulaşık makinaları vs.. gibi diğer türlü zehirlenebilir

Son düzenleme:
bende ki her yeri telleri bile ince çöp şiş için kullanılan çubuklar varya ondan, benım korktugum birisi bit yapar dedi.

Haklısınız temizliği iyi yapılmassa sıkıntı olabilir full ahşap kafesler. Çöp şiş çubukları baya ince oluyo biraz kalın normal tüneğin yarı çapı kadar çapı olmalı bence en azından.

keşke ahşap yapabilsem. ama bit konusuna gelince belli odun çeşitleri bitlenirmiş bazı odun türlerinden kafes yapılabiliyor bit sorunu yaşanmıyor biraz araştırmayla uygun ürün bulunabilir :)

Geri