Karadeniz Pet

Kafesi nereye koymalıyım ?

• Konbuyu başlatan omermangal
  • Başlangıç tarihi
O

omermangal

Guest
1,50 cm uzunlugunda
80 cm genisliginde
3 katli kafesimi balkona koysam hasta olur mu ?
Balkon açılır kapanır cam takılı ama evin içi kadar sıcak degil
balkona koysam hasta olurlar mı ??
KAÇ DERECE OLMALI SİZCE ?
Cevaplarınızı bekliyorum
.
.
Ömer Faruk Mangal
Yaş-17
İSTANBUL / Anadolu

Öncelikle şunu belirtmek isterim muhabbet kuşları fazla sıcak seven kuşlar değildir. 13 derece ve üzeri sıcaklıkta çok güzel yaşarlar hatta bu altında bile olsa sıkıntı yapmaz. Ama asıl sorun kuşun hava akımına ve ani sıcaklık değişimlerine maruz kalmaması. Yani balkonun hertarafı hava akımına kapalı ise sorun olacağını sanmıyorum. Bide şayet balkonunuzda sıcaklık sürekli düşüp çıkıyorsa buda kuşları etkileyebilir.

Son düzenleme:
Balkonda bir kalorifer peteği yoksa dediğim olacaktır. Aydın ikliminde aynı koşulda benim dediğim oldu.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Benim kuşlarım 9 dereceye kadar düşüyor burası geceleri ama çok şükür hiç bir sağlık problemleri yok. Pencereyi açmıyorum sadece ışık geçiyor okadar. Arkadaşın orası ne kadar soğuktur onu bilemem tabi. Aydındada bildiğim kadarıyla o kadar eksilere düşen bir hava koşulu yok.

Abilerim ölçtüm 19 derece
Rüzgar yok kaydırmalı cam var.
Evin içi 25 derece

Ömer Faruk Mangal
Yaş-17
İSTANBUL / Anadolu

ceryan yok ısısı 14 ün üzerinde ise balkona koyman sorun değildir kardeş herkese iyi akşamlar

valla bence balkona koymayın ya ne olacagı bellı olmaz

Abilerim ölçtüm 19 derece
Rüzgar yok kaydırmalı cam var.
Evin içi 25 derece

Ömer Faruk Mangal
Yaş-17
İSTANBUL / Anadolu

O halde hiç bir sıkıntı olmaz. 19 derece çok mükemmel. Benim kuşlarım 9 derecelik odada ürüyorlar. Dediğim gibi rüzgar gibi bir sürekli hava akımı ve inip çıkan aşırı sıcaklık olmadıktan sonra çok rahat yaşarlar. 3 5 derecelik sıcaklık düşüş çıkışıda etkilemez.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:24 -->-> Daha önceki mesaj 22:24 --

Dediğin gibi kaydırmalı cam varsa sorun olmaz. Hayvanlar kesinlikle hava akımına maruz bırakılmamalı ona göre iyi incele balkonunu.

Çok sağalun abilerim cevaplarınız için teşekkürler
Ben kafesimi odama koymaya karar verdim ben azda olsa üşüdüm kuşlarımı orda bırakmak gönlüm razı olmaz.Hem yatarken onları izleyerek uyurum :)

Ömer Faruk Mangal
Yaş-17
İSTANBUL / Anadolu

19 derece gündüz mü
akşam ölç bide 10 derece nin
altına düşmüyor ise sıkıntı olmaz
yanlız sen yinede sagini solunu ört
kafesin
yada koyabilirsen
hepsini kaçtane var bilmiyorum da
aynı kafese kou
mümkün se