Karadeniz Pet

Kafesi ve Muhabbet Kuşumu Koruma Amaçlı Ürün

cocomade

Paylaşımcı Üye
Selam arkadaşlar,
Haftalık kafes temizliğimin ardından muhabbet kuşumu ve kafesi bakteri ve bit pirelere karşı korumak için bir ilaç, spray vs gibi bir ürün arıyorum. Kuşuma tek bakıyorum, haftalık temizliğini yapıyorum ancak bu sıralar sürekli tüy döküp kaşındığı için önlemini biraz daha arttırmak istedim. Oğlum tüyde sanırım ama bit vs durumundan da korkuyorum. Yuvası benim kaldığım odada o yüzden çok ağır bi ürün olmayacak şekilde kuşumu ve beni etkilemeyecek,kafes temizliğinin ardından kullanabileceğim ne önerirsiniz?

kafesi yıkarken activeks gibi ozon gibi mikropları iyi öldüren bir ilaçla yıkayıp iyice durlarsanız bir sıkıntı olmaz , onun yanında da kusunuza avispray sıkın önlem almış olursunuz , yalnız altını 2 3 günde bir temizleyebilirseniz iyi olur hijyen açısından

Activexi dusunecegim tesekkur ederim. Kafesimiz tek kusa gore biraz buyuk oldugu icin kirlenme suresi biraz daha uzuyor o yuzden haftada 1 kere temizlik yapiyordum ama 2ye cikaracagim.
edit: yanlis okumusum kusura bakmayin altini zaten degistiriyorum, benim bahsettigim temizlik suluk yemlik tunek gibi aksesuarlari, kafes izgarasini yikadigim genel temizlik.

Son düzenleme:
Activexi dusunecegim tesekkur ederim. Kafesimiz tek kusa gore biraz buyuk oldugu icin kirlenme suresi biraz daha uzuyor o yuzden haftada 1 kere temizlik yapiyordum ama 2ye cikaracagim.
edit: yanlis okumusum kusura bakmayin altini zaten degistiriyorum, benim bahsettigim temizlik suluk yemlik tunek gibi aksesuarlari, kafes izgarasini yikadigim genel temizlik.

komple bakım 1 hafta'da idealdir , ama suluğunda ki suluğu günlük deyilse bile 2 günde bir muhakkak değiştirin derim

Guncel.
Daha fazla tavsiye ve oneri alabilirsem cok mutlu olurum, yarin muhabbet kusuma yem vs almak icin disari cikacagim bunu da aradan cikarmak istiyorum.

haftada 1 temizlik yapıyorsan gerek yok baska bseye ama bu süre geciyorsa kafes tabanına kum dökebilirsin

tüy zamanları kuşların hassas oldukları dönemdir.pire bit gibi şeylere takılıp ilaç kullanma derim.vitamin meyve ve sebze takviyesiyle,kuşun tüyden çıksın ondan sonra ilaçlama yaparsın

ben kafesi sulugu vs sirkeli su ile yıkıyorum. temizlik bittikten sonra bizimkileri içine atınca neşeleniyorlar baya bi.

daha tecrübeli kardeşlerim önerir mi bilmiyorum fakat benim bildiğim kadarıyla sirke en etkili bakteri öldürücü diye de biliyorum.

haftada 1 temizlik yapıyorsan gerek yok baska bseye ama bu süre geciyorsa kafes tabanına kum dökebilirsin

Haftada bir en kotu ihtimalle 10 gunde bir kafes aksesuarlarini yikiyorum ama biraz daha koruma amacli olsun diye cok agir birsey olmasa da kullanmak istedim. Kus kumunu dusunebilirim, tesekkurler oneri icin.

tüy zamanları kuşların hassas oldukları dönemdir.pire bit gibi şeylere takılıp ilaç kullanma derim.vitamin meyve ve sebze takviyesiyle,kuşun tüyden çıksın ondan sonra ilaçlama yaparsın

Tuyden cikana kadar rutin temizligimi antibakteriyel sabunla yapmaya devam edeyim o zaman ama bu kusun tuyden cikacagi yok gibi.:D tesekkur ederim oneriniz icin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:59 -->-> Daha önceki mesaj 04:55 --

ben kafesi sulugu vs sirkeli su ile yıkıyorum. temizlik bittikten sonra bizimkileri içine atınca neşeleniyorlar baya bi.

daha tecrübeli kardeşlerim önerir mi bilmiyorum fakat benim bildiğim kadarıyla sirke en etkili bakteri öldürücü diye de biliyorum.

ben de elma sirkesinden birkac damla kaynamis suya damlatip tunekleri yemlikleri vs icinde yarim saat bekletip oyle yikiyorum ama biraz daha uzun sureli koruma amacli birsey ariyorum, yine de tesekkur ederim oneri icin.

Geri