Karadeniz Pet

Kafesim bitmek üzere.Yorum ve önerileriniz nelerdir ?

kuş için nasıl bir kafes olur ? bit sıkıntısı olur mu ? Ön tarafını kafes teli ile kapatıcam.

Son düzenleme:
Yunus Emre Bey muhabbetkuşu açısından uygun olmadığı kanaatindeyim ben

teşekkür ederim nasıl yapsam daha iyi olur

Bence de yanlar hem kapalı box kafes gibi bence kitaplık gibi katlı ön tel takın olsun bitsin ben yaptırcam 3 katı 60 tl den suntalam bit barındırır mı bilemem.

İmkanınız yok ise öyle tamamen etrafı kapalı olsun aralıklı olmasın ona göre ön tel ayarlayın ön taraf açık olsun.. çok ağır olur nemlenirse kokar vs vs bilginiz olsun

ben de size katılıyorum ama başka kişilere de sordum kemirme bit falan olur dediler.yani sizce kafes iyi mi bir muhabbet kuşu için .bi de içi karanlık falan dediler

Kafesiniz tabiki de iyi değil ama hevesinizide kırmak istemiyorum ışık olur evde olacaksa ışık alan yere koyarsınız. Bit konusuna ben de katılıyorum iyice bir ilaçlamak gerekir

ön tarafı kafes teli ile kapatıcam olur mu aralıklı olan yeri zaten üst taraf sorun olmaz heralde

Son düzenleme:
bende hevesinizi kırmak istemiyorum ama bi kartondan kafes yapmak var birde dalaptan vs sizce hangisi daha iyi olurdu siz buna ön tel alıcaksınız 10-15 tl boyutuna göre birde ölçüleri ney bu kafesin benimde şimdi kafese ihtiyacım var ama bende bekliyorum katlı kafes yapıcam bence bunla uğraşmayın tel kullanın çifthaneler var ortadan bölmeli bölmeyi çıkartırsınız rahat gezer kuş en kötü çifthane 25 tl 30-40 tlye iyisini alırsınız hem siz hemde kuş rahatlar üretime geçince bu kafesi kullanamassınız ama cifthaneyi kullanabilirsiniz.Ya çifthane (tel de olur) alın yada bekleyin uygun zamanı dolap felan bulursunuz ona ön tel alır kullanırsınız bu arada tahta olduğu için yaptığınız kafes bit barındırır kuş değilde bitte seri üretime geçersiniz o kafesle :) baya ilaç parası vericeksiniz en uzuz etkili sprey 20-30 tl toplam 40-50 tl masraf bitten kurtulamassanızda yaptığınızı atmanız lazım yakmak anlamında. Dost Acı söyler :)

bende hevesinizi kırmak istemiyorum ama bi kartondan kafes yapmak var birde dalaptan vs sizce hangisi daha iyi olurdu siz buna ön tel alıcaksınız 10-15 tl boyutuna göre birde ölçüleri ney bu kafesin benimde şimdi kafese ihtiyacım var ama bende bekliyorum katlı kafes yapıcam bence bunla uğraşmayın tel kullanın çifthaneler var ortadan bölmeli bölmeyi çıkartırsınız rahat gezer kuş en kötü çifthane 25 tl 30-40 tlye iyisini alırsınız hem siz hemde kuş rahatlar üretime geçince bu kafesi kullanamassınız ama cifthaneyi kullanabilirsiniz.Ya çifthane (tel de olur) alın yada bekleyin uygun zamanı dolap felan bulursunuz ona ön tel alır kullanırsınız bu arada tahta olduğu için yaptığınız kafes bit barındırır kuş değilde bitte seri üretime geçersiniz o kafesle :) baya ilaç parası vericeksiniz en uzuz etkili sprey 20-30 tl toplam 40-50 tl masraf bitten kurtulamassanızda yaptığınızı atmanız lazım yakmak anlamında. Dost Acı söyler :)

arkadaşa katılıyorum git bi çifthane onu kullanmaktansa :) durumum yok diyosan çevrende bulunana kuşçulardan rica et ikinci el idare etcek bi kafes ayarla

önerileriniz için teşekkürler. üst tarafındaki çıtaları söküm tel ile kapıcam kuşu koymadan önce 1-2 hafta sürekli ilaçlıcam inşallah bit olmaz