Karadeniz Pet

Kafesimde başka neye ihtiyacım vardır.

Melih12

Yeni Üye
Arkadaşlar kafesim bu şekildedir.
2 adet yemlik birinde normal yem diğerinde karışık darı vardır
Kalamar kemiği ve gaga taşı mevcuttur.
Yuvalığımın içine kum serdim herhangi bi sıkıntı olur mu ?

Yuvalığın içine kuş kumu sermek bir sorun olmaz.İmkan var ise yuvalığı kafesin yukarlarında biryere asmak daha iyi olacaktır. Birde plastik tünek yerine tahta tünek kullanılması daha uygun olacaktır.

Malesef yan kapım orda olduğu için yuvalık aşağıda kaldı kestirmek te istemiyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:33 -->-> Daha önceki mesaj 19:16 --

Başka yorum yapıcak ustalar yok mu

Son düzenleme:
Arkadaşlar dişi daha yavruluğun kapısına bile gelmedi sebebi nedir

Arkadaşlar dişi daha yavruluğun kapısına bile gelmedi sebebi nedir

ilk defa mı kuş besliyorsun galiba kafesi yeri aşağıda ise biraz daha yukarı koyabilirsin. Tahta tünek daha iyi olur tırnaklarını falan da törpülüyor. onun dışında bir eksiğin görünmüyor.

Dişinin yuvalığa girmesi zaman alır yani kızışması ve çiftleşmeye hazır olması gerekir zaten çiftleştikten sonra yuvaya bol bol girer ve yuvayı hazırlar. Dişiden önce erkek girmeye başlarsa şaşırma oda dişiye kur yapmak yuvaya çekmek çiftleşmeye hazırlamak gibi nedenlerden girer genelde. birde yuvalığa plastik folluk kullanabilirsin eğer yoksa yumurtlama ve yavru zamanı temizliği daha rahat olur...
Hayırlı yavrular alırsın inşallah.

NOT: Ben kuşa eş aldıktan yaklaşık 2,5 ay sonra çiftleştiler ve şimdi yumurtaları var mesela. Bu süre kuşlara göre uzayabilir ya da kısabilir.

Kafesimle tavan arasında en fazla 10 cm var yani elimi kaldırdığımda ancak dokunabiliyorum kafese gayet yüksekte

Geri