Karadeniz Pet

Kafesimize Gelin getirdik :)

Mudo DURMUŞ

Emektar Üye
Konuşan kuşumuza gittik bugün genç bi dişi aldık aldığım dişiyi ele alıştırmak için kuşun kanadını kuyruğunu çekmişler kansızlar. Arkadaşlar mümkünse petshoplardan kuş almayalım onun yerine burda üretici arkadaşlar var onlardan satın alın siz evcilleştirmek için ne kadar shoplarda alışveriş yapıyosanız onlarda o kadar eziyet ediyor hayvanlara. Aldığımız Dişi
[YOUTUBE]emfb9So3-PA[/YOUTUBE]

Hayırlı olsun. Kuşların kanatlarını çekenleri Allah'a havale ediyorum.

Masallah kusunuza Ele alisik galiba disi kus bende ariyiriyorum erkek muhisme es ele alisik olsa cok iyi olur nerden bulabilirm ele aliskdisi

Masallah kusunuza Ele alisik galiba disi kus bende ariyiriyorum erkek muhisme es ele alisik olsa cok iyi olur nerden bulabilirm ele aliskdisi

Avcılarda oturuyorum ordan aldım dişiyi evcil dişi :)

Hayırlı olsun. Kuşların kanatlarını çekenleri Allah'a havale ediyorum.

arkadaşlar aslında bu kanat çekmek yerine eğer kuşu eğitmek istiyorsak usta bir kişı tarafından kuşun her iki kanadından da 3 er 4er tüy kesilebilir bu sayede kuşun hem canı yanmaz hemde kuş belli mesefalerde uçabilir tamamen uçma yetisinden mahrum bırakılmaz. bir sonraki tüy dökümünde de kesik tüyleri değiştirir. Kuş çok güzelmiş bu arada hayırlı olsun.

Maşallah güzel dişiymiş kızışmış duruyor,hayırlı olsun

Dişi Kızışmış İnşallah Yavru alırsınız .

arkadaşlar aslında bu kanat çekmek yerine eğer kuşu eğitmek istiyorsak usta bir kişı tarafından kuşun her iki kanadından da 3 er 4er tüy kesilebilir bu sayede kuşun hem canı yanmaz hemde kuş belli mesefalerde uçabilir tamamen uçma yetisinden mahrum bırakılmaz. bir sonraki tüy dökümünde de kesik tüyleri değiştirir. Kuş çok güzelmiş bu arada hayırlı olsun.

Teşekkürler Mustafa fakat ben kesilmesinede karşıyım TATLI DİL YILANI DELİĞİNDEN ÇIKARIR diyen Ataların torunlarıyız önce tatlı dilli olalım sadece hayvanlara karşı değil her canlıya karşı ben 2 tane tek kuş besledim ikisinide konuşturup alıştırdım ve tek tüyüne dahi karışmadım sadece ilgi sadece sevgiyle. Kuşun kanadını hangi ustaya kestirirsen kestir o hayvanı korkutmaktan başka bişey değil alışması daha zor olur çünkü içinde hep bi korku oluşur insanlara karşı

bence oda yapılmamalı sen ilgilen o alışır yanış anlama senin için demiyorum genel

benim dediğim illa yapacaklarsa bunu yapsınlar kanat çekmekten iyidir. yoksa bende karşıyım.

Birader senin erkek kuş yanılmıyorsam evcildi,onun biraz evcillikten çıkıp dişiye yoğunlaşması gerekli diye düşüyorum:)

hayırlısı olsun rengi güzel

Evet epey bi evcil dişiyi bugün getirmeme rağmen hala gelip elimle çiftleşiyor 2-3 gün durabilirse kafesde tutucam ikisini salmadan :)

....

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:26 -->-> Daha önceki mesaj 23:25 --

Teşekkürler inş yavrularınıda görürüz :)

....

Son düzenleme:
Sanırım mama takviyesi gerekecek biraz,inş ayırmaya gerek kalmaz bir an önce eş olurlar

Mama takviyesi düzenli olarak 2 günde 1 yapıyorum fakat aldığım mamanın ne denli sağlıklı olduğunu bilmiyorum açıkçası petshopdan alıyorum plastik kavanoz içinde

....

Tavsiye sorarsanız ercan bey'den aldım öneriyi versela laga kuru mama gayet güzel ona takviye yine yumurta ve havuç karışımı yapıp veriniz.

Bilindik marka Vitakraft yem kullanıyorum mamasıda tavsiyenden alıp denicem yerlerse kullanırım fiyatı ne peki?

....

Geri