petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kafesin altinda oturuyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve mehmetkaraca tarafından 27 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. mehmetkaraca

mehmetkaraca New Member

Beğenileri:
    0
    3 hafta once kendi kendine yumurtlayan disi kusum son bi kac gundur, disarda olmadigi ve kafeste oynamadigi zamanlarda kafesin altinda kosede kuluckada oturur gibi oturuyor. Sesime karsilik vermek icin kalkiyor, oyunu bitince tekrar oturuyor. Gayet saglikli, hareketli, istahi yerinde, disari cikip ucuyor. Yumurtlamadan oncesi gibi kafesine diskilamiyor ama gorunurde yumurtada yok.

Neden oturur. Problem belirtisi midir ?

2. Murat AYDEMİR

Murat AYDEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Kulukça içgüdüsü. Normal bir durum. Yavru almak isterseniz bir erkek muhabbet kuşu alırsınız birde yuvalık takarsınız. Sonrasında su akar yolunu bulur. Yok ben kuşumu tek seviyorum derseniz kafesi açın dışarıda daha fazla zaman geçirsin kuş. Erkeği varsa zaten tek eksiği yuvalık demektir.

Not: Kuşun tek çift olup olmadığını belirtmediğiniz için iki ihtimalli yorumladım.

3. bjk70

bjk70 Member

Beğenileri:
    0
    resim yüklerseniz daha iyi yardımcı olunacaktır.

4. mehmetkaraca

mehmetkaraca New Member

Beğenileri:
    0
    Kizginlik yumurtalarindan sonra erkek kus aldim fakat daha yan yana getirmedim ayri kafesteler. Aksam resim atarim fakat kusta goruntu olarak bi anormallik yok. Sadece cok fazla otuyor :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:06 -->-> Daha önceki mesaj 09:11 --

#4 mehmetkaraca, 28 Ocak 2015
    Son düzenleme: 28 Ocak 2015
  5. Murat AYDEMİR

Murat AYDEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Ayrı tutmakla en iyisini yapmışsınız. Ortalama 1 hafta 10 gün ayrı kalsınlar sonra birleştirin. Yavru almak istiyorsanız yuvalığı da takın. Gerisi kendinden gelir. Maşaallah kuşunuza.

6. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1

Aynen Murat in dedigi gibi. Ilaveten mama yap, yemlerine 1 cay kasigi nijer koy. Haftada 2 ya da 3 kere. Gerisi kolay. Hayirlisi olsun.

Sayfayı Paylaş