Karadeniz Pet

Kafesin etrafını streç naylon ile kaplamayı düşünüyorum

• Konbuyu başlatan Orhan Candaş
  • Başlangıç tarihi
O

Orhan Candaş

Guest
Arkadaslar baslıkta belirttiğim gibi kafesin etrafını streç film ile (şeffaf) kaplamayı düşünüyorum sebebi ise ısı yalıtımı için evin içi fazla sıcak olmuyor kombiyi sürekli yakmıyoruz.Sizce bir zararı olur mu ? Başka önerileriniz var mı ? Bir çif kusum var ve üşüdükleri için ayaklarının birini sürekli içeri çekiyorlar ve ayaklarını değiştiriyorlar zaman ile

Bende kafasin alt kismini öyle yaptim, fazla yem ve tüy atlamasin diye nitekim bayada faydasi oldu.

streç film kafesi soğuktan korumaz sadece hava giriş çıkışını engeller, buda faydadan çok zarar getirir, yakın bir yere seyyar lamba koyup arada yakarsın, en azından soğuğu biraz kırar. Geceleride hava alacak şekilde battaniye örtersin.

Benimkiler de altında hem tül ve birde büyük parça bez gibi birşey bağladım yarıya kadar + akşamları da üzerlerini hafif kalın büyük bez ile kapatıyorum üşümesinler diye. Umarım üşümezler.

streç film kafesi soğuktan korumaz sadece hava giriş çıkışını engeller, buda faydadan çok zarar getirir, yakın bir yere seyyar lamba koyup arada yakarsın, en azından soğuğu biraz kırar. Geceleride hava alacak şekilde battaniye örtersin.

tamamını kapatmıcam ki kapısının oldugu yerı tamamen acık bırakıcam. hem soguk hava gırmesını onlersem soguktan korunmus olmazmıyız

Bende şeffaf elbise poşeti geçiriyorum genelde , evde 2 yasnda yeğenim var kuşun tüyleri, yemleri etrafa dökülürse sağlığını tehlikeye atmasın diye, sorun olmuyor...

geçen sene bende ne yapayim diye düşünüyordum ama ısı değil pislik yüzünden.pazara gittim belki streç bir kumaş veya bez bulursam terziye diktiririm diye.gezerken pazarda yaşlı kadınların giydiği paçalı donlardan gördüm.hemen ampul parladı.ıkına sıkala aldım bitane,eve geldim hemen paça kısımlarını kesip hanıma diktirdim.cuk oturdu.daha sonra baktımki kuşları göremiyorum çıkardım attım

ısıdan dolayı değil ama temizlik açısından guzel oluyor. etraf batmıyor. tabı kafesın hava almasını engellememek gereklı.

geçen sene bende ne yapayim diye düşünüyordum ama ısı değil pislik yüzünden.pazara gittim belki streç bir kumaş veya bez bulursam terziye diktiririm diye.gezerken pazarda yaşlı kadınların giydiği paçalı donlardan gördüm.hemen ampul parladı.ıkına sıkala aldım bitane,eve geldim hemen paça kısımlarını kesip hanıma diktirdim.cuk oturdu.daha sonra baktımki kuşları göremiyorum çıkardım attım

benm kullandığım şeffaf poşetlerden kullanabilrsiniz hem kafesin içi görünüyor hemde kuşunuz dışarısı ile alakalı oluyor.. Böylece etrafa toz, yem artıkları dökülmüyor hiç..

ya bu yem tüy işini neden buyutuyorsunuz bukadar anlayamadim gitti ben kuşların kafesini günlük temizliyorum ve hiçbir sikinti yaşamıyorum akşam eve gelince günlük sebze listesinde ne varsa onu güzelce temizleyip kızımın beşiğinde tulu tutan demirin üzerine koyuyorum tabağı sonra kafesin kapısını açıyorum canlarim hemen tabagin başına ususuyorlar bende o arada yemlik,su,kafes altindaki gazete v.s ne varsa temizliyorum üşenmeyin arkadaşlar lütfen
ısınma isi ise elektrikli battaniye ile sariyorum ve çok sukur bir sikinti olmadi suana kadar elektrik konusunda da fazla yakmiyor 5 ila 7.5 tl fark ediyor ayda akşam eve gidince resimde eklerim

Geri