petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kafesin etrafını streç naylon ile kaplamayı düşünüyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Orhan Candaş tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Orhan Candaş
    Gizli

Arkadaslar baslıkta belirttiğim gibi kafesin etrafını streç film ile (şeffaf) kaplamayı düşünüyorum sebebi ise ısı yalıtımı için evin içi fazla sıcak olmuyor kombiyi sürekli yakmıyoruz.Sizce bir zararı olur mu ? Başka önerileriniz var mı ? Bir çif kusum var ve üşüdükleri için ayaklarının birini sürekli içeri çekiyorlar ve ayaklarını değiştiriyorlar zaman ile

2. Ertan81
    Gizli

Ertan81 Guest

Bende kafasin alt kismini öyle yaptim, fazla yem ve tüy atlamasin diye nitekim bayada faydasi oldu.

3. Orhan Candaş
    Gizli

yorumunuz ıcın tesekkur ederım

4. Cengiz ŞENEL

Cengiz ŞENEL New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    streç film kafesi soğuktan korumaz sadece hava giriş çıkışını engeller, buda faydadan çok zarar getirir, yakın bir yere seyyar lamba koyup arada yakarsın, en azından soğuğu biraz kırar. Geceleride hava alacak şekilde battaniye örtersin.

5. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Benimkiler de altında hem tül ve birde büyük parça bez gibi birşey bağladım yarıya kadar + akşamları da üzerlerini hafif kalın büyük bez ile kapatıyorum üşümesinler diye. Umarım üşümezler.

6. Orhan Candaş
    Gizli

tamamını kapatmıcam ki kapısının oldugu yerı tamamen acık bırakıcam. hem soguk hava gırmesını onlersem soguktan korunmus olmazmıyız

7. Kıvanc Karadeniz
    Gizli

Bende şeffaf elbise poşeti geçiriyorum genelde , evde 2 yasnda yeğenim var kuşun tüyleri, yemleri etrafa dökülürse sağlığını tehlikeye atmasın diye, sorun olmuyor...

8. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    geçen sene bende ne yapayim diye düşünüyordum ama ısı değil pislik yüzünden.pazara gittim belki streç bir kumaş veya bez bulursam terziye diktiririm diye.gezerken pazarda yaşlı kadınların giydiği paçalı donlardan gördüm.hemen ampul parladı.ıkına sıkala aldım bitane,eve geldim hemen paça kısımlarını kesip hanıma diktirdim.cuk oturdu.daha sonra baktımki kuşları göremiyorum çıkardım attım

9. Serdar KARAKUŞ

Beğenileri:
    1
    ısıdan dolayı değil ama temizlik açısından guzel oluyor. etraf batmıyor. tabı kafesın hava almasını engellememek gereklı.

10. Kıvanc Karadeniz
    Gizli

benm kullandığım şeffaf poşetlerden kullanabilrsiniz hem kafesin içi görünüyor hemde kuşunuz dışarısı ile alakalı oluyor.. Böylece etrafa toz, yem artıkları dökülmüyor hiç..

11. kartall82
    Gizli

kartall82 Guest

ya bu yem tüy işini neden buyutuyorsunuz bukadar anlayamadim gitti ben kuşların kafesini günlük temizliyorum ve hiçbir sikinti yaşamıyorum akşam eve gelince günlük sebze listesinde ne varsa onu güzelce temizleyip kızımın beşiğinde tulu tutan demirin üzerine koyuyorum tabağı sonra kafesin kapısını açıyorum canlarim hemen tabagin başına ususuyorlar bende o arada yemlik,su,kafes altindaki gazete v.s ne varsa temizliyorum üşenmeyin arkadaşlar lütfen
    ısınma isi ise elektrikli battaniye ile sariyorum ve çok sukur bir sikinti olmadi suana kadar elektrik konusunda da fazla yakmiyor 5 ila 7.5 tl fark ediyor ayda akşam eve gidince resimde eklerim

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. kus kafesine strec film yapilmasi

,
  2. kafese naylon