Karadeniz Pet

kafesin tabanına yumurtladı !!!

• Konbuyu başlatan RAMAZAN
  • Başlangıç tarihi
R

RAMAZAN

Guest
malesef arladaslar bugün hüsran bir tablo gördüm itina ile besledigim bir çiftim kafesin tabanına yumurtlamış hemde bu kuluçkanın ilk yumurtası kuşlarda başıma gelmeyen kalmadı bunuda gördüm ne demek bu ya bunlardan sonrakiler ne olacak merak ediyorum..

allah yardımcın olsun kafesin alt tarafına birşeyler yapıp yumurtayı öyle muhafaza edilebilirmi bilmiyorum tabi anne yatarmı oda ayrı bir sorun inşallah yumurta dolu değildirde ziyan olmaz

deli gibi çifleşiyorlar dölledigine eminim bundan önce alındı yumurta ama gece bırakdı yumurtayı yuvayı bulamadımı bilmiyorum buda ilk defa geldi başıma yuvaya koyduk geri atıyor dışarı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:46 -->-> Daha önceki mesaj 14:32 --

Ahhh dostlar ahhh başıma gelenler düşmana gelmesin :((

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:49 -->-> Daha önceki mesaj 14:46 --

Sitede kimse yokmu acaba

Bizdeki şansın bu kadarı. Valla şaşkınlık içerisindeyim. O kadar yumurta bekle bekle sen git tabana yumurtla. Of ne kadersiziz.

buda bir başarıdır ilerde yuvayada yumurtlar tabi kafes düzeni ve yuvalıkta gerekli değişiklikleri yaparsanız.

tabana yumurtladıysa ve ciftlesmeden sonra olduysa dokunmayın yoksa yumurtaya yatmaz. ama kızgınlık yumurtası ile alın yumurtayı atın kusu yormaya gerek yok.

Not: Sevtap vay senin haline :D

valla ben anlamadım arkadas bu ne uyumsuz bir çift seçimi ay ay ay ay ben en özel :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:50 -->-> Daha önceki mesaj 18:48 --

peki kardişlerim bu yuvaya kum konusuna ne diyosunuz ben her ihtimali göz önünde tutmam lazım kummu talaşmı bence kumda hani genede akıl akıldan üstündür ;)

Genelde herkez hamster talası önerir ramazan bey ve bende , ama siz bilirsiniz insallah yatarlar kuluckaya :)

Arkadaşlar bunda sorun edilecek birşey yok merak etmeyin. Çiftlerimden birinde dişi biraz anormal defalarca tabanına yumurtladı ben yuvalığa koydukça attı. Bir süre sonra bende kendi haline bıraktım yavru tabana çıkar bende yuvalığı takar oraya koyarım. Dişi kuş yavru sesini duyunca içgüdüyle oraya çıkıyor zaten. Kafes temizliğini bile öyle yapmışımdır. Kendi hallerine bırakmak en iyisi. Ama böyle durumlarda kafesi tabana yakın takıyorum ne olur ne olmaz diye.

Strese girmis olabilir yada yuvaligi yeni taktiysaniz ondan korkmus olabilir

Arkadaşlar bunda sorun edilecek birşey yok merak etmeyin. Çiftlerimden birinde dişi biraz anormal defalarca tabanına yumurtladı ben yuvalığa koydukça attı. Bir süre sonra bende kendi haline bıraktım yavru tabana çıkar bende yuvalığı takar oraya koyarım. Dişi kuş yavru sesini duyunca içgüdüyle oraya çıkıyor zaten. Kafes temizliğini bile öyle yapmışımdır. Kendi hallerine bırakmak en iyisi. Ama böyle durumlarda kafesi tabana yakın takıyorum ne olur ne olmaz diye.

Dişi kafesin tabanında olan yumurtaya yatmaz yatsada sıcak tutamaz ve yumurta boş çıkar.

evet arkadaşlar bende artık kendi haline bıraktım bakalım ne olacak yalnız dişi yumurtayı attıktan sonra yuvaya girmemeye başladı nijere havuça devam . .

Aynı problem benimde başıma geldi elini dahi vurma vuruyorsan tabana yattığı yere bez felan koy sıcak olsun öyle çıkarabilsin yoksa hiç bir şekilde yatmaz ben yuvaya koydum kendisi kırdı attı öncellikle söyleyim 1. kulukçkasını tabana yaptı 2. kuluçka tabana yapacaktı tabana yatmasını engelledim paşa gibi yuvasına yumurtaladı dikkat etmek lazım diğer yumurtaları da kesin tabana yumurtlar dediğim gibi en kötü bez koy üstüne yatsın rahat eder hem

ben tabanda yatacağını düşünmüyorum tabana yumurtladigi anda iş bitmiştir ne zamanki bizim dişi yuvaliga yumurtlar ve yumurtasina sahip çıkar o zaman olur yoksa disi sahiplenmiyor yumurtayi

ben tabanda yatacağını düşünmüyorum tabana yumurtladigi anda iş bitmiştir ne zamanki bizim dişi yuvaliga yumurtlar ve yumurtasina sahip çıkar o zaman olur yoksa disi sahiplenmiyor yumurtayi

Hocam benim ki üstüne yattı tabana yumurtlayıp sende durum nedir anlamadım ama benim ki üstüne full yattı yani bir problem olmadan..

benim disi tabana gece yumurtlamis ben sabah gördüm yuvasına koydum sahiplenmedi dışarı attı siz alabildinizmi peki yavruyu basardimi dişi bari yavruyu çıkarmayı

Keşke o zaman resimleseymişim. Benim kuş başardı yavru çıkarmayı. Eğer yatıyorsa üstüne bırakın ellemeyin. Zaten dolu değilse en geç 5 gün içinde kendisi farkına varır. Kuluçkanın son gününde yumurtadan ses geliyor zaten tetikte olun yuvalık elinizin altında olsun takarsınız.

sen hamile çift almadın demi ? cunki onlar yeni kafese geldiği zaman öyle yapiyolar daha önceden zaten yuvaliğin içinde pilan kuruyolarmiş nasıl dursam nerde dursam yumurtalara bişey olmaz diye. senınki yuvalıgın yerını veya yuvalıgı kefetmeden yumurtlamiş olabilir.

ben yumurtalı almışdım bunları yatıyordu yuvalıgıyla aldım bi arkadaşdan o zamanki kuluçkasına yatmadı beklemiyodum zaten yatmasınıda bu şuandaki kuluçkanın ilk yumurtasını kafesin tabanına attı

Geri