Karadeniz Pet

Kafesin Tünek Düzeni İçin Yardım İstiyorum

Yusuf YALÇINKAYA

Paylaşımcı Üye
d7d7d5c801d2de581052015d2d015b32.jpg

Arkadaşlar yukarıda kusumun kafesi mevcut. Şuan ki hali bu sol taraftaki kapıya da akıllı yemlik koyuyorum fakat benim sıpa bir türlü akıllı yemlige uzanamiyor ne hikmetse.. Onun için yatay şekilde bir tunek uzattım ama ucu boşta kalıyor bu da kuş için sıkıntı oluyor diğer kapıya da bir tunek koydum kapının ucunda durabilsin diye zaten kendi hiç giremiyor kafese birde o sorunumuz var ben kendim koyuyorum kafese. Bu tunekleri nasıl koyabilirim ne gibi birşey yapabilirim fikrinizi almak istiyorum. Teşekkürler saygılar..

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yatay olan iki tunegi kaldir 3tunek yeterlo

Yusuf abi akıllı yemlige uzanamiyor o yüzden koydum geçen izledim delirdi bir türlü uzanamadi yemlige. Zaten sıkıntılı kafese bile giremiyor beceriksiz biraz.. :S

Akilli yemligi sadece ondeki kapilardan mi takabiliyorsunuz yoksa sol ve sag koselerde de takabileceginiz yer var mi?

Sağda ve solda da kapı var gibi duruyor. Akıllı yemliği onlardan birine takın. 3 tünek yeterli. Öndeki tele yakın 2 tüneği (kafesin geniş kenarına paralel olanları) çıkartın. Hatta ben olsam 2 tünek takarım kafese ki kuş uçarak gitsin tünekler arasında.

[MENTION=5585]cocomade[/MENTION] var aslında ama alt kısıma inmesini istemiyorum açıkçası çünkü tellerde dışkı oluyor temas etmesini istemiyorum.
[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi akıllı yemlik sol kapıda takılı. Ortada ki tünegi gaga taşına kolay erisebilsin diye koydum zaten sabahtan akşama kadar özgür dışarıda :)
[MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION] abi albatros marka akıllı yemlik tünegi yok önünde. Diğer kuşlarda bu sorunu yaşamamıştım gayet güzel kullanıyorlardı sadece
paralel üç tunek vardı ama bu kuş yetişemiyor akıllı yemlige zaten kafese girmeyi de bilmiyor alışamadı bir türlü...

Son düzenleme:
Kafesiniz buyuk ve genis aslinda tunek duzenini iyi kurabilirseniz kusunuz icinde ucarak hareket edebilir. Bana kalirsa Levent bey'in de dedigi gibi yemligi sol koseye takin onune bir tane tunek koyun, ondeki o yan yana olan tunekleri cikarin. Sag kosede yukariya bir yere de diger tunegi paralel olarak takin.

72b1b2a7e4dc82c92763b6c662ce0981.jpg

Şuan bu şekilde kafes ama bu seferde kapının önüne tunek koymazsam çıkamaz ki :S ilk defa bu kuşta sıkıntı çektim bu konuda..

Aslinda cok kotu degil boylede rahatlikla ucabilir tek kus icin oldukca buyuk bir kafes

Kapı açıldığında düz bir platform şeklinde kalacak şekilde tutup kapağı yan tarafından kafese bir ip veya telle bağlarsanız tüneğe gerek kalmadan dışarı çıkıp girerken zorlanmayacaktır

Tam olarak anlamadım [MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION] abi.. Kapıyı açılı değilde 90 derece olacak şekilde mi acaba diyorsunuz?

MerhAba 2 tünek bence de yeterli.Akıllı yemliği ya yan kapılara ya da akıllı yenlik önüne kısa bir tünek kullanarak işi çözebilirsiniz.

Tam olarak anlamadım [MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION] abi.. Kapıyı açılı değilde 90 derece olacak şekilde mi acaba diyorsunuz?

Evet kapı 90 derece olacak şekilde bir tel veya iple bağla. Kuş onun üzerine konarak dışarı girip çıkabilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:38 -->-> Daha önceki mesaj 12:28 --

Kapı cizimde ki gibi 180 derece açılmıyor abi malesef en fazla 135 derece açılıyor sizin cizdiginiz gibi açılsa keşke.. [MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION] Aslında sizin dediğiniz gibi bir aparat yapabilirim belki ama desteği sağlamak önemli alttan bu konuda fikri olan olursa paylaşırsa sevinirim. Yaylı pistonlu bir sistem yapılabilir belki mobil bir malzeme olarak..

Kapı cizimde ki gibi 180 derece açılmıyor abi malesef en fazla 135 derece açılıyor sizin cizdiginiz gibi açılsa keşke.. [MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION] Aslında sizin dediğiniz gibi bir aparat yapabilirim belki ama desteği sağlamak önemli alttan bu konuda fikri olan olursa paylaşırsa sevinirim. Yaylı pistonlu bir sistem yapılabilir belki mobil bir malzeme olarak..

Pistonlu bir sisteme gerek yok. Burdaki amaç kapının tamamen açılmasını önlemek zaten. Eğer kapı bir konumda sabit kalıyorsa sorun yok.

Geri