petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kafesin Tünek Düzeni İçin Yardım İstiyorum

Konusu 'Kendin Yap Sistemler ( DIY )' forumundadır ve Yusuf YALÇINKAYA tarafından 12 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1

Arkadaşlar yukarıda kusumun kafesi mevcut. Şuan ki hali bu sol taraftaki kapıya da akıllı yemlik koyuyorum fakat benim sıpa bir türlü akıllı yemlige uzanamiyor ne hikmetse.. Onun için yatay şekilde bir tunek uzattım ama ucu boşta kalıyor bu da kuş için sıkıntı oluyor diğer kapıya da bir tunek koydum kapının ucunda durabilsin diye zaten kendi hiç giremiyor kafese birde o sorunumuz var ben kendim koyuyorum kafese. Bu tunekleri nasıl koyabilirim ne gibi birşey yapabilirim fikrinizi almak istiyorum. Teşekkürler saygılar..

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Yatay olan iki tunegi kaldir 3tunek yeterlo

3. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Yusuf abi akıllı yemlige uzanamiyor o yüzden koydum geçen izledim delirdi bir türlü uzanamadi yemlige. Zaten sıkıntılı kafese bile giremiyor beceriksiz biraz.. :S

4. cocomade

cocomade Member

Beğenileri:
    0
    Akilli yemligi sadece ondeki kapilardan mi takabiliyorsunuz yoksa sol ve sag koselerde de takabileceginiz yer var mi?

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Sağda ve solda da kapı var gibi duruyor. Akıllı yemliği onlardan birine takın. 3 tünek yeterli. Öndeki tele yakın 2 tüneği (kafesin geniş kenarına paralel olanları) çıkartın. Hatta ben olsam 2 tünek takarım kafese ki kuş uçarak gitsin tünekler arasında.

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
  7. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    [MENTION=5585]cocomade[/MENTION] var aslında ama alt kısıma inmesini istemiyorum açıkçası çünkü tellerde dışkı oluyor temas etmesini istemiyorum.
    [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi akıllı yemlik sol kapıda takılı. Ortada ki tünegi gaga taşına kolay erisebilsin diye koydum zaten sabahtan akşama kadar özgür dışarıda :)
    [MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION] abi albatros marka akıllı yemlik tünegi yok önünde. Diğer kuşlarda bu sorunu yaşamamıştım gayet güzel kullanıyorlardı sadece
    paralel üç tunek vardı ama bu kuş yetişemiyor akıllı yemlige zaten kafese girmeyi de bilmiyor alışamadı bir türlü...

#7 Yusuf YALÇINKAYA, 12 Aralık 2015
    Son düzenleme: 12 Aralık 2015
  8. cocomade

cocomade Member

Beğenileri:
    0
    Kafesiniz buyuk ve genis aslinda tunek duzenini iyi kurabilirseniz kusunuz icinde ucarak hareket edebilir. Bana kalirsa Levent bey'in de dedigi gibi yemligi sol koseye takin onune bir tane tunek koyun, ondeki o yan yana olan tunekleri cikarin. Sag kosede yukariya bir yere de diger tunegi paralel olarak takin.

9. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
  10. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1

Şuan bu şekilde kafes ama bu seferde kapının önüne tunek koymazsam çıkamaz ki :S ilk defa bu kuşta sıkıntı çektim bu konuda..

11. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Aslinda cok kotu degil boylede rahatlikla ucabilir tek kus icin oldukca buyuk bir kafes

12. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Kapı açıldığında düz bir platform şeklinde kalacak şekilde tutup kapağı yan tarafından kafese bir ip veya telle bağlarsanız tüneğe gerek kalmadan dışarı çıkıp girerken zorlanmayacaktır

13. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Tam olarak anlamadım [MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION] abi.. Kapıyı açılı değilde 90 derece olacak şekilde mi acaba diyorsunuz?

14. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    MerhAba 2 tünek bence de yeterli.Akıllı yemliği ya yan kapılara ya da akıllı yenlik önüne kısa bir tünek kullanarak işi çözebilirsiniz.

15. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Evet kapı 90 derece olacak şekilde bir tel veya iple bağla. Kuş onun üzerine konarak dışarı girip çıkabilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:38 -->-> Daha önceki mesaj 12:28 --

16. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Kapı cizimde ki gibi 180 derece açılmıyor abi malesef en fazla 135 derece açılıyor sizin cizdiginiz gibi açılsa keşke.. [MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION] Aslında sizin dediğiniz gibi bir aparat yapabilirim belki ama desteği sağlamak önemli alttan bu konuda fikri olan olursa paylaşırsa sevinirim. Yaylı pistonlu bir sistem yapılabilir belki mobil bir malzeme olarak..

17. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Pistonlu bir sisteme gerek yok. Burdaki amaç kapının tamamen açılmasını önlemek zaten. Eğer kapı bir konumda sabit kalıyorsa sorun yok.

Sayfayı Paylaş