Karadeniz Pet

Kafesin yeri ve konumu

• Konbuyu başlatan KAMPANOL
  • Başlangıç tarihi
K

KAMPANOL

Guest
Merhaba Arkadaşlar,
2 katlı büyüklüğü ideal yuvalıklı pvs kafesimde 2 çift kuşum var kafes altlı üstlü. Bu kafes 15mk oturma odamızda TV yanında köşede durmaktadır. Karşısında sağlı sollu 2 adet çekyat vardır. Çekyattan kuşlar rahatlıkla izleniyor. TV sesi ve insan sesi olduğunda bana göre sanki kuşlar dahada mutlu oluyor bunu davranışları ve birbirleriyle ekstra ilgilenmelerinden heyecanlanmalarından anlıyorum. Acaba çiftleşmeleri ve ileride yavru alabilmem için yerlerini değiştirmelimiyim? Yerlerini değiştirirsem komşu şikayeti %90 gelir. Şu anda bulundukları odada ses sorunu komşular için yok. Ne yapmamı önerir ve tavsiye edersiniz? Kuşların resimlerini ve Kafesin resimlerini ekliyorum. Oda düzenini anlatmaya çalıştım resimlere bakarak odayı zihninizde canlandırabilirsiniz şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar:)
x8JE3d.jpg

KDakry.jpg

emn8a2.jpg

Üst kattaki 2 yaşında çiftlerim
Kn4oQM.jpg

wv3764.jpg

Alt kattaki kuşlarım
w1R06N.jpg

w1R09j.jpg

wv370z.jpg

bence sessiz bir yere alsan daha iyi yavru alırsın

bence sessiz bir yere alsan daha iyi yavru alırsın
Hocam sessiz bir yere alırsam komşu şikayeti gelir bide ben onları görmek için yanına gidersem yine huzurları kaçar diye düşünüyorum acaba sabretsem gerçi bu kafesi alalı 5 gün oldu ama kuşlar yaklaşık 1 aydır burdalar üst kattaki kuşlar daha getireli 9 gün oldu alışırlarmı acaba?

benim evimde 2 çift beş yavru . 1 takım hint bülbülü var ... komsular bu zamana kadar gelmediklerine göre herkez halınden memnun görünüyor ... ama senin kuşların çok güzeller alışmaya başlamışlar bile .... birde pvc kafesi nereden aldın

Yavru almak istiyorsan sessiz bir yere alman lazım.Bende yıllarca hem seveyim hemde yavru alayım diye bekledim ama nafile.Ne zaman ki ayrı odaya taşıdım yavrular geldi çok şükür.Bu arada 4 çift muhabbet 2 çift hint bülbülü 1 çift te cennet papağanım var ve komşular şikayete gelmediler daha.

Yavru almak istiyorsan sessiz bir yere alman lazım.Bende yıllarca hem seveyim hemde yavru alayım diye bekledim ama nafile.Ne zaman ki ayrı odaya taşıdım yavrular geldi çok şükür.Bu arada 4 çift muhabbet 2 çift hint bülbülü 1 çift te cennet papağanım var ve komşular şikayete gelmediler daha.
Salonu çok nadir kullanıyoruz orda cama yakın bir yere koysam ve ara ara salonda diğer odalardan haliyle daha büyük olduğu için onları uzaktan izlesem etkilenirlermi? Kısaca salon evin en az kullanılan yeri perdenin arkasından güneş alan bir köşeye koysam olurmu?
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:22 -->-> Daha önceki mesaj 14:53 --

Arkadaşlar bişey soracam resimlerde gördüğünüz gibi kuşlarım yerde ve TV yanında ama şunu belirtmeyi unutmuşum sabah saat 08:30'dan akşam saat 16:30'a kadar evde kimse yok oturma odası olduğu için akşamları ve haftasonları TV açık bu odayı yinede yukarıda bir arkadaşın tavsiyesi üzerine yer değişikliği yapayımmı eğer ısrarla yavru almak istiyorum yapın derseniz yerde yada bir TV sehbasının üzerine perde arkasından güneş ışığı alacak şekildemi koyayım?

Geri