Karadeniz Pet

kafesin yeri

burakm88

Yeni Üye
arkadaşlar bu hobiye yeni başlamak üzereyim ve araştırma içerisindeyim bulamadığım konuları burada soruyorum ben kuşları oturma odasına koymayı düşünüyorum ancak 11 aylık bir oğlum var ve oda bütün gün bu odada ayrıca beşiğide bu odaya koyduk ikisinin bu adada durmsa sağlık açısından bir sakındoğururmu ona göre kuşları salona koyabilirim görüşlerinizi bekliyorum iyi forumlar...

Son düzenleme:
şimdi bu konu çok hassas burda hep kuş severler var :) ama kuşun tüyleri alerjiye neden olabilir mi bu bebege rahatsızlık verir mi bunları düsünmek lazım ben olsam bebegimle aynı odaya koymazdım acıkcası 3 4 yasında olsa belki ama suan baska bir odada tutsanız bence daha doğru

Şuan bebeğin bağışıklık sisteminin en zayıf olduğu zamanlar bu yüzden aynı odada kalmaları özellikle bebeğin akciğerine zarar verebilir. Farklı odada olsunlar ve kuşların temizliğine çok dikkat edin mümkünse bebeği kuşlardan her zaman uzak tutun.

Allah bağışlasın ...

Zaten uretim yapacaksaniz sessiz oda oncelikli. Cocuk once gelir.

sadece kuş değil bebeklerin bulunduğu odada hiçbir hayvan (özellikle tüylü olanlar) bulunmaması gerekir. Başta akciğer hastalıkları olmak üzere birçok hastalığa neden olabilir

arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim.Amacım üretim değil sadece hobi ev de kullanılmayan boş odalar da var çalışma odama da koyabilirim kuşları ancak ben bütün gün yanlız kalmasınlar insana alışsınlar diye düşünmüştüm peki çalışma odasına biraz büyük bir kafes yapsam ve burada 4 5 kuş yada 2 çift baksam bu kuşlar için bu sorun olurmu sıkıntı strese girme v.s. gibi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:34 -->-> Daha önceki mesaj 13:59 --

arkadaşlar muhtemelen yarın kuslarımı almaya gidicem bu konuda acil cvp.verebilirseniz cok memnun olurum kusu salona yada çalışma odasına koysam sitres sıkıntı v.s. olurmu cünki orada buradaki kadar insan göremiycek...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:26 -->-> Daha önceki mesaj 19:34 --

arkadaşlar bitmiş konuyu tekrar hortlatmak istemezdim ama belki bnm gibi cvp arayan arkadaşlara faydası olur diye yazıyorum bu gün telefonda oğlumu düzenli götürdüğüm doktoru ile konuştum toz, tüy yutma, astım v.s. gibi zararları olurmu aynı odada bulunmalarının diye sordum hiç bir zararının olmayacağını söyledi kendisi baya iyide bir dr. dur bakalım yüzyüze görüşünce detaylı olarak açıklamasını yazarım bnm durumda olan arkadaşlara yardımcı olabilir sanırım...

tüyleri açısından bebek zar görebiir başka odaya alın bence

yok hocam ben başka bir odaya koyucam zaten orada da bu kadar insan görmiycek ama napalım ben sadece benim gibi kararsızlığa düşen arkadaşlar açısından yazdım kuşun yutulan tüyle dışkı kanalıyla atılıyormuş ayrıca muhabbet kuşlarında büyük papağanlarınki gibi toy ve pamukçuk v.s. olmaması da etkili v.s. birçok şey anlattı dr.. bakalım yüzyüze görüşünce detaylı yazıcam...

Geri