Karadeniz Pet

kafesin zemininde durabiliyor ve uyurken aniden sıçrıyor

• Konbuyu başlatan Erdinç
  • Başlangıç tarihi
E

Erdinç

Guest
arkadaşlar merhaba yaklaşık 7 aydır muhabbet kuşum var geldiğinde 4 aylıktı 7 ayda resmen ailemizin parçası oldu üstümüzden inmez sürekli şebeklik yapan bi kuştu taki düne kadar.
Dün başımızdan talihsiz bi olay geçti ve duyarlı arkadaşların yardımetmesini rica ediyorum.
Dün akşam muhabbet kuşum salondan aniden ışığı kapalı olan ara hole uçtu ve tam geri dönerken kapıyı karanlık nedeni ile tutturamayarak kapının üst kısmındaki duvara çarptı ve gelip her zaman konduğu aynanın oraya kondu ve bişeylerin ters gittiğini anladım ne zaman elimi uzatsam tereddüt etmeden elime atlayan hayvan kaçıp tv ünitesinin üzerine kondu ve orada fenalaşarak bayıldı hemen oradan alıp kucağıma yatrdım dün gece resmen yarı ölü bi şekilde sabit durdu her an ölecek diye bekledim yastıklardan ona güvenli bi yer yaptım çünkü arada şuursuzca uçmaya çalışıp sağa sola çarpıyordu gece abartısız 7-8 kez uyanıp yanına gidip kontrol ettim sabaha kadar doğru düzgün uyumadım ama ne zaman baksam resmen baygın bi şekilde duruyordu sabah alıp veterinere götürdüm her hangi bir kırığı olmadığını söyledi suyuna koymam için bi damla verdi bu gün düne göre çok daha diri duruyor ve kısmen ayaklarının üzerinde durabiliyor ama sadece kafesin zemininde durabiliyor ve uyurken aniden sıçrıyor bu olayın benzeri başına gelen arkadaşlar varsa lütfen beni bilgilendirebilr mi ? Şimdiden çok teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
bi tür şok gecirmiş olabilri gecermi bilmiyorum fakat ayaklarının ustunde durabiliyormu duramıyorsa felc olabilri üzgünüm

Sersemlemiş ve baya ürkmüştür , kaza sonrası travma şok gibi düşünün. Biraz gözlemleyin yem su içiyor mu 1-2 güne düzelir inşallah.

Felç geçirmiş olsa veteriner bu gün söylerdi şu an kafesin tabanında azda olsa sağa sola gidiyor ama çok nadir hareket ediyor ve uyurken aniden sıçrıyor inşallah dediğiniz gibi sterse girmiştir ve bir an önce atlatır.

Geri