Karadeniz Pet

Kafesine alışamayan kuş

• Konbuyu başlatan MUHAMMED ALİ ÇİMEN
  • Başlangıç tarihi
M

MUHAMMED ALİ ÇİMEN

Guest
Merhabalar iki gün önce yavru erkek mavi bir muhabbet kuşu aldım :)
Burda okudugum yorumlara gore en az bır hafta kafesınden çıkartılmaması lazımmış başını sevip tekrar kafese koymak gerekiyormuş fakat ben hayvanı kafesten kafesten cıkartıp elıme alınca elımı fena halde ısırıp cıglık atıyor ayrıca kafesın demirlerini gagasıyla yontup dısarı cıkmak ıstıyor gibi kafesıne bırturlu alısamadı sanırım .aranızda böyle bir durum yaşayan varmı =?

kuşu parmağına al eline alma .. Tünekleri çıkar parmağına alışır.. Ayrıca 2 aylıktan büyükse kuş, alışması zor ve ısırması normal olur.ben de bu durumu yaşamıştım 7-8 aylık kuşum vardı ama dışarı çıkmaya çalışmıyordu ısırıyordu.Sonradan ısırıkları azaldı alıştırdım kuşu.Birde gaga taşı al kuşa :) kolay gelsin

Son düzenleme:
Muhabbet kuşları avuçlanmayı pek sevmezler, o nedenle verdiği tepki gayet normal. Birde erkeklerin dişiler kadar can acıtıcı ısırmadıklarını biliyorum. Bana göre kuşunu 15-20 günden önce kafesinden çıkarmamalısın bu süreçte de ona güzel sakin bir ortam yaratıp onunla sürekli sohbet etmelisin elinden yemde verebilirsin. Bu sayede kuşun sana daha çok güvenecek ve alışacaktır.

smjdr.jpg

Kusum bu Sizce erkekmi disimi :)

kuşun erkek ayrıca eline alma sürekli sakin bir ses tonuyla konuş onunla elini kafese bırakırken korkuyorsa acele etme önce elinin güvenli olmasına alışsın yavaş yaş yani hemen değil zamanla ara ara parmağını yavaşça göğsüne değdir o sein parmağına gelir bol muhabbetler saygılarımla

Geri